A. Juozaitis buria naują judėjimą – „Lietuva yra čia“ (nuotraukos, video) (33)

P1650007-2400

Arvydas Juozaitis buria naują judėjimą – „Lietuva yra čia“ | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Vasario 2 d. Vilniaus Žemutinės pilies Senajame arsenale iš visų Lietuvos regionų susirinkę Prezidento posto siekiančio Sąjūdžio pradininko,  filosofo Arvydo Juozaičio bendraminčiai įkūrė visuomeninį sambūrį „Lietuva yra čia“.

Pilies arsenalo salė buvo sausakimša, net ne visiems užteko kėdžių atsisėsti. Suvažiavime buvo pristatyta prezidentinė A. Juozaičio programa bei komanda.

Pradėdamas suvažiavimą kandidatas į Lietuvos prezidentus A. Juozaitis savo kalboje daugiausia dėmesio skyrė Lietuvos demografiniams klausimams ir Lietuvos regionams: „Kai jau baigėme trečiąjį dešimtmetį, patiriame nepaprastus sukrėtimus. Tai, kas įvyko su Lietuvos morale ir su ūkiniu gyvenimu, tai siaubinga. Prieš 30 metų mes netikėjome, kad ateisime į tokią būseną, kai vėl reikės spręsti egzistencinius išlikimo klausimus“.

„Tas begalinis gyrimasis, kad BVP augimo tempais Lietuva pirmauja Europoje, yra absurdo dramos vertas, nes atskirtis didėja. Dvidešimt nuošimčių turtingiausių ir dvidešimt nuošimčių vargingiausių – skirtumas jau 7 kartai, o juk dar prieš kelerius metus buvo 5 kartai“, – sakė A. Juozaitis.

Štefanas Kortė.Alternatyva Vokietijai Samburio sueigoje_S.Paskeviciaus nuotr

Štefanas Kortė „Alternatyva Vokietijai“ atstovas, šalia sėdi Algis Avižienis | S.Paškevičiaus nuotr.

Pasak A. Juozaičio atėjo metas kurti Lietuvos nacionalinė globalią politiką:

„Susiimdami turime užduoti kelis klausimus. Ką tai reiškia nacionalinė Lietuvos globali politika? Reiškia – susiurbianti visą pasaulio energiją į Lietuvą. Mes nebijom globalizmo, bet jis bus toks, koks buvo Japonijoje po karo. Jis pakėlė tą šalį iš pelenų ir padarė lydere ir ekonomiškai, ir gimstamumo prasme. Mes irgi tai turime padaryti, bet dar net nepradėjome. Todėl mes turime užduoti klausimą ir visuomenei. Ar ilgai patyčių iš savęs pačių politika tęsis? Reikia prisiminti J. Marcinkevičiaus žodžius: „Pasaulis – už mus. Prieš mus – tik mes patys,“ – sakė Sąjūdžio pradininkas.

A. Juozaitis atkreipęs dėmesį į tai, kad Lietuvos prezidento galios yra mažos, net jo Veto dažnu atveju yra neveiksnus, teigė, jog Lietuvoje reikia Seimo Aukštesniųjų rūmų, nes dabar įstatymai kepami šimtais „net neskaičius“ ir jiems „būtų patikėtos „sanitarinės“ Seimo funkcijos“.

Arvydas Juozaitis Sambūrio „Lietuva yra čia“ sueigoje | Stasio Paškevičiaus nuotr.

Arvydas Juozaitis Sambūrio „Lietuva yra čia“ sueigoje | Stasio Paškevičiaus nuotr.

„Vieno dalyko mes nedarysime – mes neieškosime priešų. Ir dėl to mes nugalėsime“, – tokiais žodžiais savo kalbą baigė A. Juozaitis.

Paramą suvažiavime A. Juozaičiui išsakė dešiniosios Vokietijos partijos „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) atstovas Štefanas Kortė (Stefan Korte), pabrėždamas problemas, kurias lemia imigracija, patriotiškumo, solidarumo stoka, ir agituodamas saugoti tradicines vertybes. Taip pat Š. Kortė išskyrė aiškiai matomą Lietuvos problemą – ekonominę emigraciją iš Lietuvos ir pasiūlė kaip konkrečiai „Alternatyva Vokietijai“ gali prisidėti prie tos bėdos sprendimo: „Šiuo metu Vokietijoje yra daug pinigų švaistoma į kairę ir į dešinę. Kai vairą Vokietijoje perims Alternatyva Vokietijai, tai pasibaigs. Sutaupyti pinigai, kai nebebus švaistomi, bus skiriami tiksliniams projektams. Mes numatome Draugystės kreditą lietuviams, kurių Prezidentas tuo metu, mes tikimės, bus A. Juozaitis. Ši idėja jau buvo išdėstyta anksčiau ir ji yra labai paprasta. Bet tai gali būti svarbus ir teisingas žingsnis į geresnę ateitį Lietuvai. Vienas milijardas – Draugystės kreditas – Vokietijos ekonomikai nelabai didelė našta, o Lietuvoje būtų galima racionaliai panaudoti šitą sumą – paskatinti ekonominį augimą ir tėvynainių sugrįžimą į Tėvynę. Kiekvienam lietuviui, kuris grįžtų į Lietuvą būtų pasveikinimo dovana – 10 000 eurų, už kurią jis turėtų įsipareigoti gyventi Lietuvoje 10 metų. Bet tik jeigu jis įsipareigoja likti, dirbti, mokėti mokesčius 10 metų Lietuvoje.  Likusi suma būtų skirta naujų namų, butų statybai ir naujų įmonių kūrimui,“ – sakė sambūrio „Lietuva yra čia“ svečias iš Vokietijos.

Štefanas Kortė ir Arvydas Juozaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Štefanas Kortė ir Arvydas Juozaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

A. Juozaičio buriamas sambūris „Lietuva yra čia“  žada kovoti su socialine atskirtimi, skurdu, rūpintis tautinės tapatybės stiprinimu. Siekti užsibrėžtų tikslų  žadama bendradarbiaujant ne tik su Lietuvos, bet ir kitų Europos valstybių „patriotinėmis“ organizacijomis. 

Sambūrio pagrindinių programinių nuostatų, kurias atstovaus kandidatas A. Juozaitis, projektą pristatė Gintaras Songaila.

Vienas iš ryškiausių konkrečių darbų – ketinama įsteigti Tautos iždą bei savivaldybėse sukurti vietinio atsiskaitymo sistemą litais, kurie būtų naudojami šalia euro ir skirti mainams.

„Daugelyje Europos valstybių jau egzistuoja tokie vietiniai pinigai. Mes esame parengę specialų įstatymą – tai yra konkrečių teisinių sąlygų sudarymas per vietinei bendruomenei pripažįstamus atsiskaitymo vienetus ir tai yra skirta skatinti tą vadinamąją žaliąją ekonomiką, sveikų produktų, paslaugų, prekių mainus“, – sakė G. Songaila. – „Tai socialinė inovacija, kuri būtų įgyvendinama, plačiai įtraukiant savivaldą bei vietinę bendruomenę. Tarptautinė patirtis rodo, kad ji stiprintų vietinę bendruomenę, vietinę ekonomiką, ekonomiškai įgalintų skurstančius piliečius, skatintų juos išeiti iš vien socialinėmis išmokomis grindžiamo gyvenimo būdo ir kurti oresnes gyvenimo sąlygas. Litai padėtų gaivinti regionus, stabdyti jų depopuliaciją ir skatinti išeivių repatriaciją. Vietinių mainų sistemos apdraustų Lietuvą nuo finansinių krizių ciklo arba bent sumažintų (amortizuotų) jų neigiamą poveikį. Tą parodė šveicarų WIR Bank patirtis“.

„Prezidentas turi visas reikalingas viešąsias galias keisti tokią socialinę ekonominę politiką, atkuriant joje ryšį su siekiamais rezultatais, su tautos gerove“, – teigiama programoje.

Arvydas Juozaitis įkūrė sąmbūrį „Lietuva yra čia“ | S.Paškevičiaus nuotr.

Arvydas Juozaitis įkūrė sąmbūrį „Lietuva yra čia“ | S.Paškevičiaus nuotr.

Susirinkusiems suvažiavimo dalyviams A. Juozaitis pristatė ir savo komandos narius, kurie kartu bus ir aktyvūs Sambūrio dalyviai: strateginio plano atsakingasis asmuo – Gintaras Songaila, viešųjų ryšių koordinatorius – Jonas Vaiškūnas, informacinio tinklo plėtros koordinatorius – Valdas Vižinis, vidinės komunikacijos koordinatorė – prof. dr. Dalia Eigirdienė, kultūros sritis – Lietuvos dailininkas, grafikas, knygų iliustratorius, Lietuvos heraldikos komisijos narys  Arvydas Každailis, švietimo sritis – socialinių mokslų daktarė, prof. Giedrė Kvieskienė, buvęs Lietuvos oro pajėgų vadas, kuris bus atsakingas už krašto apsaugos sritį Audronis Navickas, atstovas sveikatos reikalams – psichologas konsultantas ir psichoterapeutas, buvęs Seimo narys, publicistas Gediminas Navaitis, užsienio klausimai – buvęs ilgametis JAV diplomatas, ir konsulas Krokuvoje, politologas Algis Avižienis, jaunimo reikalų kuratoriai – Tomas Aleknavičius ir Deivydas Jonelis, technologijų ir inovacijų sritis – buvęs ilgametis Lietuvos inovacijų centro ekspertas Saulius Lapienis, socialinė ekonomika – technikos mokslų daktaras, VU prof. Dalius Serafinas, urbanistika ir infrostruktūra – ilgametis Lietuvos architektų sąjungos pirmininkas, architektas, žurnalo „Archiforma“ redaktorius Leonardas Vaitys, žemės ūkio sektorius: kaimo reikalai – Kaimo reikalų komiteto pirmininkas, Europos reikalų komiteto, Verslo ir užimtumo komisijos narys, teisininkas, Tarptautinės informatizacijos akademijos narys korespondentas Gintautas Kniūkšta ir žurnalistas, redaktorius, leidėjas, buvęs „Laisvosios Europos radijo“ žemės ūkio apžvalgininkas, Lietuvos žemės savininkų sąjungos kūrėjas Vytenis Neverdauskas, ekologinis ūkis – ūkininkas Nikolajus Dubnikas, ūkininkų sąjungos atstovas – Lietuvos Ūkininkų Sąjungos Pirmininkas Jonas Talmantas, už sporto sritį prisiima atsakomybę – žinomiausias krepšinio treneris, buvęs ilgametis Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vladas Garastas.

Taip pat sambūrio atstovai teigia, kad reikia išlaikyti esamus ryšius su NATO, tačiau kalbant apie Europos Sąjungą, sambūrio atstovai teigia, kad prioritetas yra vidaus politika ir šalies suverenitetas.

*******************

Arvydo Juozaičio Lietuvos respublikos Prezidento rinkimų programos pagrindinės nuostatos.

 

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Ukrainos balsas, Vaizdai ir garsai, Vaizdų aruodai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

33 komentarai

 1. :

  Mano balsą Juozaitis turi jau seniai.

 2. Skaitytojas:

  Šaunuolis Juozaitis. Ir Avižienis protingas vyras, geros jo laidos per YouTube. Primena kadaise klausytą Amerikos Balsą. Ir ne tik akcentu 🙂

  • :

   Taip, Avižienio komentarai man taip pat labai patinka. Taktiškai, intelektualiai, ramiai, įžvalgiai. Už Juozaitį ir jo komandą. Jei įvyktų toks nesusipratimas ir Juozaičio neišrinktų, manau, jo komanda tęstų pradėtus darbus. Juk LIETUVA YRA ČIA. Ačiū Juozaičiui už grąžintą tikėjimą. Kai jo klausausi, atrodo, kad mūsų Tėvynėje vėl girdimos sąžinės, širdies, dorovės jėgos….

 3. Samburio aklumas-,,pamirso" gyvenantys olig. santvarkoje...:

  Juozaitis teigiamai skiriasi nuo ONS kandidatu trijules, bet ,LABAI GAILA,kad jam si supuvusi santvarka nemaiso…Antraip siulytu politiniu reformu paketa OLIGARCHINEI- NOMENKLAT. SANTVARKAI PANAIKINTI…Jis nei Radzvilo skaito , nei pats nesuvokia, kokia pagrindine salies vezine liga, todel tie kosmetiniai siulymai nieko nepakeis, tik kiek pailgins valstybingumo agonija jo sekmes atveju…Tarkim , dekorat. figura- ypat. prokuroras, kuri rinktu tas pats ONS naudai dirbantis Seimas,:) palaiko ir Kuolio bei Puteikio partijos, palaikys ir ,,lovio” (tradicines ) partijos..Reforma butu- ties. renkami teisejai, ir KT pris. teismai, renkamas GP, serifai, sarasiniu rinkimu naikinimas ir pan… Panasiu dalyku Juozaicio komanda nesiulys, reiskia sistemos nekeis, o ja tik patobulins..

 4. bumerangas:

  Tai reik greit susiūmest ir emigruot, kad po to 10 000 euru gauciau, gryzdamas Lietuvan. As nesupratau ar čia rimtai tas vokietis, bet čia humoras nevykęs. Jeigu apdovanotų 10000 euru visus tuos kurie neemigravo, čia gal ir butu teisingumas xD. Okam materilistus veliuot pinigais. Kaip ten butu, mielas Štefanai Korte, apsieisim ir be vokietijos miliardu.

 5. Vytautas iš Šlavėnų kaimo:

  Viskas GERAI. Viskas pagal mano sumanymą, kurį aš propaguoju jau metai geri.
  PLANAS – A ir PLANAS B. A – prezidentūra, B – Seimas. Manau (tikiuosi), kad prie plano B prisidės ir gerbiamo Radžvilo (pats jau bus E.P) grupės nariai.
  Viskas būtų dar geriau, jei mūsų intelektualai vis tik įveiktų savąsias ambicijas ir susivienytų dėl ŠITOS LIETUVOS.
  Klaidų visi mes pridarome, bet būdami IŠSIMOKSLINUSIAIS (aš tai kaimietis) leistume ir PROTUI veikti…….

 6. )..(:

  Pergales ,,Alternatyva Vokietijai,,ir mums.

 7. Nu jo:

  Na, jūs čia galit šlovint Juozaitį, o aš juo netikiu. Visą laiką lindėjo savo Latvijoj, o dabar staiga išdygo iš niekur…. dar nuo sąjūdžio laikų, kai dar jaunas pacukas buvo, man pasitikėjimo jis nekėlė. Ir ne be reikalo… Jūs galit už jį balsuot, o aš – ne.

 8. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Tautos prezidentas bus tas, kuris:
  skelbs įpatingąją padėtį, sunaikinto ūkio tvarkymui;
  paleis antikonstitucinį seimą;
  užsiims Putino vadovaujamos okupantų gaujos išprašymu (išvedimu) iš Karaliaučiaus (Tvankstės) krašto.

 9. Štai kokį gražų komentarą parašė Gediminas Žilinskas iš Niujorko lryte, po straipsniu http://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2019/02/01/news/a-juozaitis-paruose-prezidentine-programa-paskelbe-apie-naujo-judejimo-kurima-9075639/
  DAUGUMA, AMERIKOS LIETUVIŲ – RUOŠIASI
  BALSUOTI : SU DIDELIU – POLITINIU PASITIKĖJIMU, LIETUVOS PREZIDENTO RINKIMUOSE ‘2019 …vien tik – už labai iškilų, Lietuvos Patriotą, ir mūsų – Tėvynės priešų : niekados – nepalaužiamą Gynėją, Lietuvos Atgimimo SĄJŪDŽIO, dvasinį Kūrėją, Prof. Arvydą Juozaitį !… Nebesusitėpusį, jokia – “sovietine išdavyste”, kenksmingai nukreipta : prieš lietuvių Tautos – kovą, už Laisvę ir Nepriklausomybę XX amžiuje, būtent sovietinės Rusijos armijos – griežtai, nuo 1944 metų : antrąjį, kartą iš eilės – okupuotoje Lietuvoje. Su tvirtąja – patriotine Pagarba, būtent nepriklausomam, iki šiol – jokiems, politiniems klanams Lietuvoje, Laisvės – Šviesuoliui, Prof. Juozaičiui : linkėdamas, Sėkmes apginti Lietuvą – nuo griežtosios, tos vad. globalo – vergovės, ir gresiančio – tautinio, sunaikinimo XXI amžiuje ; savo politinę nuomonę : Jums nuoširdžiai – pateikė lietuvis, GEDIMINAS ŽILINSKAS, NEW YORK

 10. ŽEMAITIS:

  Statykit už Juozaitį!
  Lažybų punktai jau priima staymus! 🙂

 11. Diedas:

  Jei išrinksit Juozaitį, kiek vaikų krykštaus prezidentūroje?
  Kiek Juozaitis dadės prie algos?

 12. Aras:

  Siūlyčiau kurti kitus pinigus. Istoriniai yra Lietuviški ilgieji – dar Daukanto aprašytos monetos, lietuviškas pasididžiavimas. Įvesti litą kažin ar verta, nes tai lyg grįžimas 20 metų atgal, nebūtinai su teigiamomis emocijomis.

  Tik jei Tautos fondo (taip turbūt vadinsis bankas ar kredito unija) pinigai cirkuliuos provincijoje, ar ir atlyginimai mokytojams bus mokami Lietuviškais ilgaisiais?

 13. T0mas J.:

  A.Juozaitis 1980 m. baigė Vilniaus universitetą.
  1985–1987 m. Lietuvos konservatorijos dėstytojas.

  1. Noriu sužinoti, ką jis dėstė Konservatorijoje?
  2. Ką Arvydas veikė penkis metus po universiteto baigimo: 1980 – 1985 metais?
  3. Kas jo tėvai? Kuo užsiėmė iki pensijos?

  • Kęstutis:

   Tuometinėje konservatorijoje (dabar Muzikos Akademija) Juozaitis dėstė filosofiją. Aš tą pačią konservatoriją kaip tik ir baigiau 1987 metais, gerai atsimenu Juozaitį ir dar du jo draugus irgi filosofijos dėstytojus. Iš jų aš pirmą kartą išgirdau oficialiai per filosofijos paskaitą, kurios nereikėjo konspektuoti, kad Ribentropo-Molotovo paktas tikras dalykas, Lietuva teisiškai okupuota ir t.t… Tais pačiais 1987 metais jau man dėl to nekilo jokių abejonių, jog man būtina sudalyvauti A.Terlecko mitinge prie A.Mickevičiaus paminklo…

  • Žemyna:

   Tą tarpą paprastai užimdavo studijos aspirantūroje, kandidatinės disertacijos rašymas ir gynimas.

 14. Skalvis:

  Kartą, savo seną bičiulį, M7agentą, jam vėl pasakojant savo pavojingus žaidimus, paklausiau: Bet ar vertėjo? Jis atsakė: Mes negalvojom apie tai. Mes kovėmės dėl savo Karalėnės. Kas kautusi dėl Lietuvos prezidento?!? Na, Juozaitis žada iš Lietuvos padaryti juodąją skylę! Bet ar to žmonės nori ? Graikijos juodoji skylė vos neprarijos Europos sąjungą – Lietuva prarys Pasaulį ?!?

 15. Pasilaiciai:

  Kas ten uz ji balsuos? 4 proc rinkeju☺
  Realiausi pretendenrai yra Nauseda, Simonyte ir gal dar Skvernelis. Nors is ju Skvernelis sansu turi maziausiai. Nugales Nauseda. Ir gerai. Protingas vyras. Patirties gal dar trukst, bet igis.

  • Žemyna:

   Sąrašo lyderė – I.Šimonytė. Jos rinkimų sąskaitoje yra 27 549 EUR.
   Antroje vietoje – A.Juozaitis, surinkęs 12 397 EUR.
   Trečias – G.Nausėda, surinkęs 11 513 EUR.
   VISI kiti kandidatai nuo jų gerokai atsilieka 🙁
   (Daugiau – 15min.lt/ )
   Keista, kad tą, už kurį nebalsuos, žmonės remia… Tų lietuvių nesuprasi.

 16. Arūnas:

  Reikia pastoviai skelbti Juozaičio sąskaitos numerį, tai tikslinga parama

 17. ARVYDAS ir PINIGAI?! Man tai nesiderina! Tačiau realybė yra tokia! Ir vizgi, finansus skaičiuoti palikime finansininkams, tai yra – Nausėdai! O LIETUVOS PREZIDENTU privalo būti – LIETUVOS PATRIOTAS ir tiktai PATRIOTAS nuo pat LIETUVOS ATKŪRIMO! Kalbėdami apie ARVYDO biografiją, nepamirškite mūsų DAUGELIO PATRIOTŲ liūdną LIKIMĄ! Ateis laikas, kai ir šis psichologinis bei fizinis faktorius bus vertinamas ir rinkimuose!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: