KT skelbs ar Lietuva turi oficialiai pripažinti tos pačios lyties asmenų „santuokos“ sudarytas užsienyje (3)

„Sutuoktiniai“ | Alkas.lt koliažas.

„Sutuoktiniai“ | Alkas.lt koliažas.

Sausio 11 d., penktadienį, 12 val. Konstitucinis Teismas Skelbs nutarimą byloje dėl leidimo gyventi Lietuvos Respublikoje išdavimo užsieniečiui, kitoje valstybėje „susituokusiam“ su tos pačios lyties Lietuvos Respublikos piliečiu, teisinio reguliavimo atitikties Konstitucijai.

KT išnagrinėjo pareiškėjo – Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) prašymą ištirti, ar Konstitucijai neprieštarauja įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ 43 straipsnio 1 dalies 5 punktas tiek, kiek jame nenustatyta, kad leidimas laikinai gyventi gali būti išduodamas užsieniečiui šeimos susijungimo atveju ir tada, kai Lietuvos Respublikoje gyvena asmuo – Lietuvos Respublikos pilietis, su kuriuo užsieniečio kitoje valstybėje sudaryta „santuoka“ arba registruotos partnerystės sutartis Lietuvos Respublikoje nėra pripažįstama dėl draudimo „tuoktis“ ir sudaryti registruotos partnerystės sutartį tos pačios lyties asmenims, tačiau su kuriuo jis yra sukūręs santykius, savo turiniu atitinkančius šeimos sampratą.

LVAT nagrinėjo administracinę bylą, kurioje užsienietis, Danijoje sudaręs „santuoką“ su tos pačios lyties Lietuvos Respublikos piliečiu, skundė Migracijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos sprendimą atsisakyti jam išduoti leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje. Leidimą atsisakyta išduoti, nes „santuoka“ su tos pačios lyties asmeniu pagal nacionalinės teisės aktus negali būti sudaryta, todėl nuspręsta, kad nebuvo šeimos susijungimo kaip pagrindo išduoti leidimą užsieniečiui laikinai gyventi Lietuvos

KT sprendimas šioje byloje gali padaryti lemtingą pokytį tolimesnėje Lietuvos visuomenės ir valstybės raidoje, nes gali atverti kelią iki šiol Konstitucijoje nenumatytam tos pačios lyties asmenų „santuokų“ pripažinimui. Pripažinus vienalytes „santuokas“ juridiniu pagrindu teisei į leidimą laikinai gyventi  Lietuvoje, bus sudarytos sąlygos tokiems „sutuoktiniams“ kreiptis į ES teismus dėl vienalyčių „santuokų“ juridinio įteisinimo Lietuvoje.

KT Posėdžio tiesioginę transliaciją bus galima stebėti internetu (nuoroda veiks posėdžiui vykstant):

d1_transliacija

 

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Julijonas:

  Ypatingai jaunimas veržiasi išvažiuoti iš Lietuvos gyventi į užsienį. O čia,mat, užsienietis su jaunu lietuviu truks plyš nori gyventi Lietuvoje. Matyt fiktyvi gėjų santuoka, kad kelti triukšmą Lietuvoje ir daryti spaudimą mums besilaikantiems tradicinės šeimos vertybių ir sveiko proto.

 2. Vilnietis:

  Seimas itin lengvai gali (ir privalo) tai visą užblokuot ir įrašyt Seimo balsavimu draudimus kokius tik nori ir joks KT nieko negalės padaryti. Čia lygiai kaip ir Bermudų atveju- jų KT priemė sprendimą įteisint iškrypelių sąjungas, o jų parlamentas tai atmetė ir uždraudė, ir galioja parlamento įstatymas o ne KT neteisėtas nurodymas, nes KT nieko neatstovauja tik patį save, ir jokio leidimo ar teisės kurt naujus įstatymus neturi.

 3. ŽEMAITIS:

  Na, daug triukšmo dėl nieko. Asmeniškai man nei labai įdomu, nei labai kliūna.
  Nesu nei vienoje, nei kitoje pusėje. Tiesiog man jie netrukdo – tegu gyvena kaip sau nori.

  O dėl visokių eisenų – tai taip pat gali vaikščioti. Aišku, nesuprantu kam jiems to reikia. Kam būtina demonstruotis? bet kita vertus, jei yra pasipriešinimas, opozicija, tuomet kyla noras protestuoti.

  Bet nesu nei vienų, nei kitų pusėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: