„Iš savo varpinės“: Migracijos paktas, arba ko neskaitė Seimo nariai (video) (3)

Vitalijus Balkus | „Iš savo varpinės“ stop kadras

Vitalijus Balkus | „Iš savo varpinės“ stop kadras

Ar žinote, kad Lietuva prieš kelias dienas įsipareigojo trūkstamų darbuotojų ieškoti… užsienyje. Skamba keistai, tačiau toks įsipareigojimas kyla būtent iš vadinamojo JTO Migracijos Pakto, kuriam pritarė Lietuvos Seimas ir vykdomoji valdžia jo net neskaitę.

Mažą to šiam paktui pritarusios šalys privalės per medijas reklamuoti darbo migraciją, bei visus abejojančius pvz. darbo migracijos nauda visokeriopai tildyti.

Be to Lietuva, kaip ir kitos susitarimą palaikančios valstybės, įsipareigojo finansuoti migracijos koordinavimą bei kas 4 metus stropiai teikti ataskaitas kaip sekasi gerinti migrantų gyvenimą.

Be abejo visų šių dalykų greičiausiai nežino Seimo nariai klusniai palaiminę dokumentą kuriam pasipriešino tiek JAV tiek mūsų artimiausi kaimynai.

Taigi šioje „Iš savo varpinės“ laidoje apžvelgiame įdomesnes 47 psl. apimties dokumento detales „nepastebėtas“ oficiozų bei apskritai nežinomas mūsų klusniems parlamentarams.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Lietuvos pilietė:

  Šiandien, 11 val., šiuo klausimu Seime vyks spaudos konferencija.

 2. Žemyna:

  Įdomiausia, kad ištisai skelbiama, jog nuo Vilniaus link jūros nutolusiuose rajonuose yra ar ne 20 tūkst. bedarbių, o Vilniuje bei jo priemiesčiuose trūksta 10 tūkst. darbuotojų. Tačiau verslas nėra įpareigotas visų pirma jį pasiūlyti LT žmonėms! Jis geriau atveš iš bet kur, iš už tūkstančio km, bet LT bedarbiams jo nesiūlo.
  O juk sovietmečiu rytais link Vilniaus sausakimši traukiniai „darbo jėgą” vežė. Įlipus į traukinį arčiau Vilniaus, retai rasdavai vietos atsisėsti. Ypač, jei iš toliau traukinys atvažiuoja. Ir ne tik darbininkus suveždavo. Net ir mokslo darbuotojai traukinukais į Vilnių pukšėdavo. Gyveno Kaune, Varėnoje ir t.t., o traukinių tvarkaraščiai buvo pagal fabrikų pamainų bei įstaigų darbo pradžią sudėlioti, kad iš traukinio išlipę spėtų sausakimšais autobusais į darbą. Iš Vilniaus priemiesčių fabrikai savo autobusais kasdien darbininkus atsiveždavo ir po darbo atgal nuveždavo – ir kai dar 3 pamainom buvo dirbama, ir kai vėliau 2 pamainom.
  Kokia logika žmonėms emigruoti, kai darbo ir Lietuvoje yra. Ir kokia logika juos iš svetur atsivežti? Ar ne paprasčiau traukiniais ir autobusais atsivežti – ką kasdien, o ką pirmadienį atsivežti, penktadienio vakarą į šeimas grąžinti – kaip žmonės patys pasirinktų.

  • Bartas:

   Žemyna, aš manau , kad Lietuvą užgriuvusi Laisvė sėkmingiems susuko galvas . Ką papasakojai , o pasakei tiesą , tai buvo už spygliuotos tvoros. Staiga tvoros nėra ir iš karto “dzimokracija”. O kas tai ? Vieni suprato , kad, darau ką noriu, kiti, dėjau ant tos Laisvės ir mažuma, kaip jums, kapitalistams, negėda kenkti saviems.
   O jiems negėda, nes jie pasisamdė tarnus – valdžią. O gal ir man laisvė protą susuko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: