Mitinge prieš „vaikų paėmimą“ Seimo nariai atgailavo ir žadėjo pataisyti savo priimtus įstatymus (video, nuotraukos) (9)

Mitingas „Stop nepagrįstam vaikų paėmimui ir barnevernet principams Lietuvoje!“ | A. Eigirdo nuotr.

Mitingas „Stop nepagrįstam vaikų paėmimui ir barnevernet principams Lietuvoje!“ | A. Eigirdo nuotr.

Lapkričio 25 d., sekmadienį, Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo į mitingą  „Stop nepagrįstam vaikų paėmimui ir barnevernet principams Lietuvoje!“ susirinkę bemaž 3000 piliečių griežtai pasisakė prieš valstybės vardu vykdomą beprecedentį „vaikų paėmimą“ iš šeimų. Į mitingą juos pakvietė virtuali grupė pasivadinusi „Vieningi tėvai už stiprią ir saugią šeimą Lietuvoje“. Prie šios grupės Feisbuke yra prisijungę per 70 tūkst. žmonių.

Mitingo dalyviai laikė raudonus oro balionus ir trispalves perrištas geltonu kaspinu. Minioje mirgėjo įvairūs plakatai ir transparantai: „Vaikai ne daiktai. Tai mūsų – ateitis!“, „Stop vaikų grobimui!“, „Stop savivalei!“, „Valdžiai laikas keisti sąmonę!“, „Šalin rankas nuo mūsų vaikų!“, „Stop vaikų atiminėjimui!“ , „Šakalienės smurtui stop!“, „Reikalaujame vaikus sugražinti tėvams, atiminėtojus nubausti!“, „Klaipėda reikalauja apkaltos D. Šakalienei!“, „Mes prieš smurtą! Mes už saugią šeimą stiprioje valstybėje!“, „Abejinga Maldeikienė kandidatė į prezidentus leidžia Barneveret grobti mūsų vaikus!“, „Prigimtinės teisės turi būti gerbiamos!“, „Atiduokite mano mamą!“, „Seimas griauna valstybės pamatą – šeimą!“ ir kiti.

Mitingas „Stop nepagrįstam vaikų paėmimui ir barnevernet principams Lietuvoje!“ | Alkas.lt nuotr.

Mitingas „Stop nepagrįstam vaikų paėmimui ir barnevernet principams Lietuvoje!“ | Alkas.lt nuotr.

Renginį vedė verslininkas Viktoras Jašinskas. Mitingo scenoje vienas paskui kitą pasirodę tėvai ir mamos reiškė susirūpinimą dėl jų vaikams kylančios grėsmės iš… valstybės tarnybų pusės po to kai Seimas pernai rudenį vienbalsiai priėmė naująjį Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo redakcija.

Mitingas „Stop nepagrįstam vaikų paėmimui ir barnevernet principams Lietuvoje!“ | Alkas.lt nuotr.

Mitingas „Stop nepagrįstam vaikų paėmimui ir barnevernet principams Lietuvoje!“ | Alkas.lt nuotr.

Scenoje pasirodęs aktorius Gediminas Storpirštis pasidalino savo asmenine patirtimi, kai vaikystėje sunkiai susirgo ir jam ilgą laiką teko gyventi gydymo įstaigoje atskirtam nuo tėvų. „Mušti vaiką yra blogai, bet toks paėmimas iš šeimos yra psichopatiškas ir veidmainiškas“, – teigė aktorius.

Tarp susirinkusiųjų buvo daugiau tėvų ir mamų su vaikais. Buvo ir tokių kurie patys patyrė nežmonišką naujojo įstatymo veikimą – įstatymą vykdančių tarnybų jie buvo apkaltinti smurtu prieš savo vaikus, jų bylos vis dar yra teismuose.

Šalia mitinguojančiųjų buvo susirinkęs ir nedidelis būrelis žmonių, kurie nepalaikė mitingo reikalavimų. Tarp Jų buvo ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) ir Seimo narys Tomas Tomilinas ir TS-LKD narys Mykolas Majauskas..

Mitingas „Stop nepagrįstam vaikų paėmimui ir barnevernet principams Lietuvoje!“ | Alkas.lt nuotr.

Mitingas „Stop nepagrįstam vaikų paėmimui ir barnevernet principams Lietuvoje!“ | Alkas.lt nuotr.

Iš mitingo scenos į žmones kreipėsi ir Seimo nariai balsavę už tautą papiktinusį Vaikų teisių įstatymą: LVŽS  narys Mindaugas Puidokas, Centro partijos pirmininkas Naglis Puteikis, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) narys Zbignevas Jedinskis, Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų partijos narys Rimantas Dagys.

Seimo narys Zbignevas Jedinskis | Alkas.lt nuotr.

Seimo narys Zbignevas Jedinskis | Alkas.lt nuotr.

Ne visi iš jų teisinosi dėl savo poelgio, bet LLRA narys Zbignevas Jedinskisne sutiko būti dėl savo poelgio pavadintas marginalu ir net idiotu ir sakė, kad šeimoms nenaudingą įstatymą jis palaikė bijodamas žiniasklaidos, esą, dariusios milžinišką spaudimą Seimo nariams. Pasak šio politiko, visi kas būtų balsavę prieš tas Vaiko teisių pagrindų įstatymo pataisas btų buvę viešai paskelbti marginalais ir iodiotais. Dabar jis to nebijąs…

Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas Seime įregistravęs M.Puidokas mitingo dalyviams sakė, kad jis šiomis pataisomis siekiąs iš esmės patobulinti šiuo metu galiojančią vaiko teisių apsaugą užtikrinančių priemonių sistemą: reglamentuojant, kad vaiko paėmimas iš tėvų būtų tik kraštutinė vaiko teisių apsaugos priemonė, kad būtų atsisakyta grėsmės vaikui lygio nustatymo koncepcijos ir pereita prie pagalbos vaikui ir šeimai poreikio vertinimo ir kt. Jis teigė, esą, tai yra tik pokyčių pradžia, nes papildomai yra ruošiami ir kitų atitinkamų įstatymų pakeitimų projektai.

Lapkričio 25 d. rytą prieš prasidedant mitingui prie Seimo socialiniame tinkle Feisbuk ir žiniasklaidoje buvo išplatintas kandidato į Lietuvos prezidentus Arvydo Juozaičio viešas pareiškimas raginantis mitingo rengėjus ir dalyvius pernelyg nesižavėti Seimo narių, balavusiųjų už ydingą Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą, pažadais jį patobulinti.

„Džiugu, kad ir Seimo narių grupė, vadovaujama Mindaugo Puidoko, ką tik įregistravo Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisų projektą, kuris antradienį bus pateiktas Seimo posėdyje. Šiame projekte mėginama patobulinti „vaikų paėmimo“ tvarką, aiškiau apibrėžti vaikų paėmimo atvejus, apriboti Vaikų teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos piktnaudžiavimo galimybes. Nors Mindaugo Puidoko grupės iniciatyva pagrįsta gerais ketinimais, /…/ tačiau be išlygų palaikyti šią iniciatyvą būtų klaida. Norvegiškos tvarkos ir norvegiško pavyzdžio Tarnybos neįmanoma pataisyti – ją būtina aiškiai atšaukti,“ – teigia A. Juozaitis.

„Siūlome padėkoti Seimo nariams už jų iniciatyvą, tačiau pabrėžti, kad ji dar labai labai nepakankama. Dar daugiau, Seimui būtina nustatyti aiškią poziciją dėl tarptautiniu mastu kritikuojamos, vaikų ir šeimų teises pažeidžiančios norvegiškos praktikos. Lietuvai ji nepriimtina ir kosmetiškai pakeista tokia tvarka Lietuvos šeimoms nieko gero neduos, nepaskatins gimdyti ir auginti vaikų, nesukurs piliečiams saugumo. Tiesos momentas slypi tame, ar pagaliau politikai imsis veiksmų, kad Lietuvai būtų grąžinti Norvegijoje ir Švedijoje pagrobti jos piliečiai, ar pareikalaus moralinės žalos atlyginimo pagrobtų Lietuvos vaikų tėvams. Nutylėti šių dalykų nepavyks. Mes juos kelsime drauge su visais sąmoningais piliečiais,“ – rašoma A. Juozaičio viešame pareiškime.

Primename, kad A. Juozaitis su bendražygiais lapkričio 21 d. Seime įregistravo teisinę peticiją dėl naujosios vaikų paėmimo tvarkos atšaukimo. Kartu su peticija jie pateikė Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimų projektą.

„Projekte siūloma atsisakyti išplėstinių sumurto ir fizinių bausmių apibrėžimų ir atšaukti galiojimą straipsnių, kurie suteikia Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai galias priimti sprendimus dėl vaiko paėmimo. Tarnybai būtų palikta tik pagrindinė funkcija – prevencinių kompleksinių pagalbos šeimai programų įgyvendinimas. Ir tik iš tiesų išimtiniais atvejais, kai kyla tikras pavojus vaikui, Tarnyba turėtų realią prievolę laikinai paimti vaiką, o po to nedelsiant jį grąžinti, pavojui praėjus. Automatiško laikinos globos reikalavimo neliktų“, – sako A. Juozaitis.

Jeigu Seimo Peticijų komisija pripažins šį raštu pateiktą kreipimąsi peticija, tai jų siūlomos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisos bus svarstomos Seime.

Palikyti šią peticiją galima pasirašant ir elektroninį kreipimasi: www.peticijos.lt portale.

Minfo.lt mitingo transliacijos vaizdo įrašas:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

9 komentarai

 1. Kęstutis:

  Be proto žiaurūs žmonės Lietuvoje.
  Vien tik paskaičius kitų komentarus, tėvai ir motinos bei jų vaikai, sudirbami į miltus kiaulėms ir kvailoms avims šerti…
  Ar tai žmonės, kurie negerbia tėvų pasirinkimo, kaip mylėti ir apsaugoti vaikus ir save nuo Lietuvos partijų bepročių valdžioje ir kitų žmonių, kurie blogai elgiasi, bet yra valdžia, valdinikai, tarnautojai, teisėsauga ir nesusipratę visi kiti žmonės Lietuvoje?
  Gal galite pasakyti kiek yra Lietuvoje proto iškrypėlių, kad jiems viskas galima, o kiti negali už savo teises net pakovoti?
  Dešimt metų tęsiasi pedofilijos skandalai kartu su vis daugiau įsigalinčiais gėjais Lietuvoje, bet matyt tie, kurie nežino kaip išsidirbinėti prieš kitus, niekaip nesustoja.
  Tai yra be proto baisu, kai žmonės tampa žvėrimis ir gyvuliais.
  Faktas tas, kad tie kas turi daug pinigų ir daug galių, yra įtakingi ir prie partijų valdžios ir teisėsaugoje, laužo visų kitų gyvenimus Lietuvoje, tarsi šipulius ir sako, kad mes teisūs.
  Iš kur ta jūsų tiesa ir teisybė Lietuvoje atsirado, jeigu jai dar tik 28 metai ir net 10 Dievo įsakymų nežinote, juos laužote, kai Lietuvoje dauguma Dievu tiki ir yra katalikai?

 2. tai va:

  Tai jau ne katalikai vaikų nemyli?

 3. Diedas:

  Mitinge raudona kaip per spalio šventes.
  Tokios pat spalvos ir publika.
  Atkeipkit dėmesį į antrą nuotrauką. Plakate angliškai parašyta panašiai “Lietuva nevok vaikų”
  Ir be Vaitkevičiūtės straipsnių galima suprast kad tai buka kremlinė antilietuviška propaganda. Atseit Lietuva blogis – vagia vaikus.
  Bendrai šioje akcijoje kremlinai prasisuko atsakančiai. Kiek antivakarietiškų antilietuviškų, nepriklausomybę žeminančių laidų, straipsnių ir komentarų seniai nebuvo.

 4. Žemyna:

  Įstatymą ne pataisyti reikia, o atšaukti ir iš naujo viską labai smulkiai, žingsnis po žingsnio permąstyti.
  Negali būti vaikų atėmimo (ar net ir laikino išvežimo iš namų) be skrupulingo pagrindimo, jog tai tikrai būtina. Visi įrodymai turi būti lygiai taip pat skrupulingai teismo išnagrinėti. Net jei tėveliai ir labai neatitinka „atvejo vadybininkės” skonio ir įsivaizdavimo, kokie jie turėtų būti!

 5. Diedas:

  Rusu caras trept kojele ir gauja pastumdeliu pakniopstom puola vykdyt jo valia.
  Pasirodo vaikus lapasint istatymo net nereikia, tobulint neverta, butina atsaukt.
  Po savaites si istatyma prieme “atgailaujantys” parsidaveliai vel kita giesme klyks ir naujus padugniu mitingus organizuos.
  O klapciukai, kaip ir bet kokia proga, interneta darydami didelios minios vaizda kvakses apie bloga Lanzbergi, beprocius patriotus, vaiku krauja gerencia Sakaliene, su kuokom lakstancius is vaiku saltiena verdancius norvegus ir baisia Lietuva.baisbaisia Lietuva

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: