Policijos saugoma D.Šakalienė Seime nesirodo (video) (7)

Dovilė Šakalienė | respublika.lt nuotr.

Dovilė Šakalienė | respublika.lt nuotr.

Nuo vakar Seimo narę Dovilę Šakalienę saugo policija. O Vilniaus apygardos prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo grasinimo nužudyti ir šmeižimo. „Vaiko teisių gynėjai“ pačiai prireikė būti apgintai dėl pastaruoju metu socialiniuose tinkluose ir į parlamentarės asmeninį telefoną plūstančių grasinimų. Rimtai išsigandusi Seimo narė trečiadienį nepasirodė savo konferencijoje, o vakar – ir Seimo posėdžiuose.

Tačiau tai nesutrukdė visuomenininkams ir tėvų atstovams atvykti į Seimą su peticija, kuria reikalaujama iškelti apkaltą D.Šakalienei. Peticijos autoriai mano, kad Seimo narė savo veiksmais,

susijusiais su vaiko teisių reformos pradžia ir įgyvendinimu, pažeidė Seimo nario priesaiką gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją, kuri įvardija šeimą kaip valstybės ir visuomenės pagrindą; nurodo, kad šeimoje ugdomos esminės etinės ir kultūrinės vertybės, užtikrinančios kiekvieno asmens gerovę ir Lietuvos valstybės bei tautos istorinį išlikimą.

Vakar peticija buvo įteikta Seimo frakcijų seniūnams, taip pat Seimo pirmininko sekretoriatui. Peticijos rengėjai norėjo susitikti ir su pačia D.Šakaliene, tačiau jos darbo vietoje nebuvo. „Reakcijos buvo įvairios. Išgirdome ir pritariančių, kad peticiją reikėtų svarstyti, ir priešingų nuomonių. Peticijoje yra daugiau kaip 36 tūkst. rinkėjų parašų. Manau, tai reikšmingas skaičius, parodantis, kad visuomenei labai rūpi tai, kas šiuo metu vyksta Lietuvoje. Ir jie išreiškė savo pilietinę poziciją“, – vakar „Vakaro žinioms“ sakė peticijos įteikime dalyvavęs Lietuvos tėvų forumo narys Kęstutis Mikolajūnas.

Regis, pakako peticijos autoriams pasirodyti Seime, kad seimo nariai susirūpintų viešai keliamais klausimais dėl D.Šakalienės.

„Viešojoje erdvėje nuskambėjusi informacija ir kaltinimai apie tai, kad D.Šakalienė, dirbdama Žmogaus teisių stebėjimo institute, galimai operavo didžiulėmis lėšomis, gautomis iš Norvegijos, teigiant, kad šios lėšos buvo skirtos tendencingai formuoti kitokią visuomenės nuomonę vaikų teisių apsaugos srityje, galimai lengvinant vaikų paėmimą iš šeimų. Kviečiu Seimo narę D.Šakalienę kuo greičiau išsklaidyti abejones ir į jai metamus kaltinimus pateikti argumentuotus atsakymus“, – pareiškė Rima Baškienė.

Ji apgailestavo, kad konkretūs pavyzdžiai parodė Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo įgyvendinimo spragas. „Jos jau dabar skubiai taisomos. Kviečiame ir vertiname kiekvieną pasiūlymą ir pagalbą šalinant įstatymo įgyvendinimo trūkumus, nes kuriamos sąmokslo teorijos, visuomenės priešinimas, grasinimas Seimo nariams ar vaikų teisių srityje dirbantiems pareigūnams nėra tinkamas kelias“, – mano R.Baškienė.

Prieš kelias dienas visuomenė išgirdo, kad kauniečių Kručinskų istorija pasiekė finišą, o ikiteisminis tyrimas baigtas. Antradienį Kauno apylinkės prokuratūros Ketvirtojo skyriaus vyriausioji prokurorė Daiva Brudnienė spaudos konferencijos metu informavo, kad įtarimai dėl smurto šeimos tėvui buvo panaikinti, o mamai perkvalifikuoti į įtarimus dėl viešosios rimties sutrikdymo. Tačiau vakar paaiškėjo, kad ikiteisminis tyrimas visgi baigtas nėra tol, kol prokuroras nesurašys baigiamojo procesinio dokumento. Be to, prokurorė visgi mamai pateikė įtarimus ir pagal Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 3 dalį – dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo. Nors teigiama, kad faktinė informacija byloje nepasikeitė, tiek kauniečių porai, tiek jų advokatei nauji pateikti kaltinimai buvo staigmena.

***

Lapkričio 15 d. žiniasklaidai buvo išplatintas ir Socialinių darbuotojų asociacijos pranešimas, kuriame pranešama, kad socialiniai darbuotojai, įgyvendinant Vaiko teisių apsaugos reformą, nedalyvauja vaiko paėmimo iš šeimos procese, o sprendimą dėl vaiko paėmimo priima Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai. „Šiems darbuotojams, skirtingai nei socialiniams darbuotojams, netaikomas privalomas aukštasis socialinio darbo išsilavinimas. Vaiko teisių apsaugos reformos įgyvendinimo procese socialiniai darbuotojai yra pirmieji ir arčiausiai šeimos esantys specialistai, kurių tikslas – krizinę situaciją išgyvenančiai šeimai padėti pasiekti pozityvių pokyčių“, – rašoma išplatintame pranešime.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Ukrainos balsas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. Diedas:

  Dar reikia surasyt peticija ir surinkt parasus, kad pijokai netrukdomi galetu savo bobas baladot.
  Degradu seima sventas reikalas,. Jokie valdzios atstovai su aukstaisiais ir zemaisiais issilavinimais, taipogi policija neturi teises kistis i asmeniniu santykiu aiskinimasi.

  • Žemyna:

   Ar tamsta iš tos šeimos kalbėsenos, vartojamo žodyno, laikysenos, judesių nustatėte degradus?
   Ar gal iš motinos liguistos išvaizdos TV ekrane – po to, kai ji, ligų nukamuota moteris, įkalinta praleido tiek kančių dėl nežinia kur esančio ir nežinia ką patiriančio jos sunkiai susilaukto ir išsaugoto kūdikio kupinų naktų ir dienų?

  • LosAngeles:

   cha, tik tiek sugebate? degradai visi matai ir pijokai 🙂 labai panasui i tam tikros ‘chebrytes’, kuria tamstele vis pastoviai bandote ginti, stiliu.

 2. Žemyna:

  Sekmadienį 21 val. žr. LRyto TV šia tema. Jame vėl Šalaševičiūtė „garliavinius pūlinius diagnozuos ir demaskuos”, visai užmiršusi tuometį savo teisinimąsi TV laidos vedėjai dėl neveiklumo: ji dėl a.a. Kedžio pagalbos prašymo todėl nei piršto nepajudinusi, kad jai paskambinęs kažkoks VSD darbuotojas ir liepęs nesikišti(???)
  Ar ji jam pavaldi buvusi?! Ar jai nebuvo keistas jo kišimasis?! Ar ji nepagalvojo, kad ir VSD ne vien pavyzdinių darbuotojų esama, o gal net ir didžiosios kaimynės inkorporuotų agentų? Juk ir agentai, ir HS-alai KGBistų gretose nebuvo didelė paslaptis?
  Taigi, abejingumas, nereagavimas tada, kai pagalbos iš tiesų reikia, ir neadekvatus, su žmoniškumu ir išmintimi nieko bendro neturintis uolumas ne vietoje – skiriamasis vaikų „gynėjų”darbo metodų bruožas?
  Kaip ciniškai jie dangstosi realaus kankinio – Matuko tragedija! Mat, dėl jų neprofesionalumo, aplaidumo būtent „garliaviniai” kalti, nes… tada reikalavo jų ataskaitos, kas buvo daroma tragedijai išvengti! Atseit, tada rėkėte, ko nieko nedarėme, tai šekit, būkit patenkinti – ėmėmės veikti…
  Toks „veikimas” rodo, kokie PAVOJINGI VAIKAMS tokie išmintimi nepagrįsti, nė neišmastyti, neadekvatūs bet išskirtiniu brutalumu „efektingi” veiksmai ir tokios „vaikų gynimo metodikos” autoriai – lyg tas дурак с инициативой! – Pranešimų iš darželio apie apdaužytą Matuko kūnelį, apie vaiko skundus, faktų apie kriminalinę mažylio „patėvio” biografiją bei kvaišalus seniai turėta. Laiko nuo pirmųjų signalų apie įtartinus faktus irgi daug praėjo, tačiau į juos visai nereaguota, nedėta jokių pastangų atsargiai, be buldozerių išsiaiškinti tų „tėvelių” asmenybę, pomėgius. Ir kitų galimybių buvo daug, tačiau nedaryta NIEKO.
  O po tragedijos pradėta rodyti su protu ir tikru rūpesčiu vaikais niekaip nesusijusius savo „uolaus darbo” spektaklius, efektingumu prilygstančius pop žvaigždučių rengiamiems skandalams. Kol aiškinimasis, ar tikrai šeimai reikia PROFESIONALIOS PAGALBOS (NE SMURTO!), kokios būtent reikia, kaip ir kuo galima kuo atsargiau šeimai padėti bus panašus į NKVDistų įsiveržimą į „liaudies priešų” namus bei gyvenimą, tol kiekvienas tokių „vaikų gynėjų” žingsnis bus NUSIKALSTAMAS, bus KENKIMAS mažyliui ir šeimai, šeimos likimų laužymas. Kuo tada tokia „gelbėjimo” ideologija skiriasi nuo ideologijos tų, kas irgi vykdė „šventą misiją”, ištremdami „litofcofašistus” į Sibirą?

 3. Tomas:

  Matyt įspūdinga pavardė suvaidino lemiamą vaidmenį

 4. Rasa:

  Tiek nusipelnė šita moteris, tiek ”gero ” padarė Lietuvos vaikučiams (ir tėveliams), kad pačiai reikia saugotis ir būti saugomai. Jei čia kalbama apie vaikų apsaugą, tai mano nuomone, čia žala vaikams ir visuomenei. Aš net bijau grįžti į Lietuvą su savo dukra…Teks būti priverstine emigrante kol vakas sulauks pilnametystės, o jau norėjau mokesčius pradėti mokėti Lietuvoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: