Policijos saugoma D.Šakalienė Seime nesirodo (video) (7)

Dovilė Šakalienė | respublika.lt nuotr.

Dovilė Šakalienė | respublika.lt nuotr.

Nuo vakar Seimo narę Dovilę Šakalienę saugo policija. O Vilniaus apygardos prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo grasinimo nužudyti ir šmeižimo. „Vaiko teisių gynėjai“ pačiai prireikė būti apgintai dėl pastaruoju metu socialiniuose tinkluose ir į parlamentarės asmeninį telefoną plūstančių grasinimų. Rimtai išsigandusi Seimo narė trečiadienį nepasirodė savo konferencijoje, o vakar – ir Seimo posėdžiuose.

Tačiau tai nesutrukdė visuomenininkams ir tėvų atstovams atvykti į Seimą su peticija, kuria reikalaujama iškelti apkaltą D.Šakalienei. Peticijos autoriai mano, kad Seimo narė savo veiksmais,

susijusiais su vaiko teisių reformos pradžia ir įgyvendinimu, pažeidė Seimo nario priesaiką gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją, kuri įvardija šeimą kaip valstybės ir visuomenės pagrindą; nurodo, kad šeimoje ugdomos esminės etinės ir kultūrinės vertybės, užtikrinančios kiekvieno asmens gerovę ir Lietuvos valstybės bei tautos istorinį išlikimą.

Vakar peticija buvo įteikta Seimo frakcijų seniūnams, taip pat Seimo pirmininko sekretoriatui. Peticijos rengėjai norėjo susitikti ir su pačia D.Šakaliene, tačiau jos darbo vietoje nebuvo. „Reakcijos buvo įvairios. Išgirdome ir pritariančių, kad peticiją reikėtų svarstyti, ir priešingų nuomonių. Peticijoje yra daugiau kaip 36 tūkst. rinkėjų parašų. Manau, tai reikšmingas skaičius, parodantis, kad visuomenei labai rūpi tai, kas šiuo metu vyksta Lietuvoje. Ir jie išreiškė savo pilietinę poziciją“, – vakar „Vakaro žinioms“ sakė peticijos įteikime dalyvavęs Lietuvos tėvų forumo narys Kęstutis Mikolajūnas.

Regis, pakako peticijos autoriams pasirodyti Seime, kad seimo nariai susirūpintų viešai keliamais klausimais dėl D.Šakalienės.

„Viešojoje erdvėje nuskambėjusi informacija ir kaltinimai apie tai, kad D.Šakalienė, dirbdama Žmogaus teisių stebėjimo institute, galimai operavo didžiulėmis lėšomis, gautomis iš Norvegijos, teigiant, kad šios lėšos buvo skirtos tendencingai formuoti kitokią visuomenės nuomonę vaikų teisių apsaugos srityje, galimai lengvinant vaikų paėmimą iš šeimų. Kviečiu Seimo narę D.Šakalienę kuo greičiau išsklaidyti abejones ir į jai metamus kaltinimus pateikti argumentuotus atsakymus“, – pareiškė Rima Baškienė.

Ji apgailestavo, kad konkretūs pavyzdžiai parodė Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo įgyvendinimo spragas. „Jos jau dabar skubiai taisomos. Kviečiame ir vertiname kiekvieną pasiūlymą ir pagalbą šalinant įstatymo įgyvendinimo trūkumus, nes kuriamos sąmokslo teorijos, visuomenės priešinimas, grasinimas Seimo nariams ar vaikų teisių srityje dirbantiems pareigūnams nėra tinkamas kelias“, – mano R.Baškienė.

Prieš kelias dienas visuomenė išgirdo, kad kauniečių Kručinskų istorija pasiekė finišą, o ikiteisminis tyrimas baigtas. Antradienį Kauno apylinkės prokuratūros Ketvirtojo skyriaus vyriausioji prokurorė Daiva Brudnienė spaudos konferencijos metu informavo, kad įtarimai dėl smurto šeimos tėvui buvo panaikinti, o mamai perkvalifikuoti į įtarimus dėl viešosios rimties sutrikdymo. Tačiau vakar paaiškėjo, kad ikiteisminis tyrimas visgi baigtas nėra tol, kol prokuroras nesurašys baigiamojo procesinio dokumento. Be to, prokurorė visgi mamai pateikė įtarimus ir pagal Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 3 dalį – dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo. Nors teigiama, kad faktinė informacija byloje nepasikeitė, tiek kauniečių porai, tiek jų advokatei nauji pateikti kaltinimai buvo staigmena.

***

Lapkričio 15 d. žiniasklaidai buvo išplatintas ir Socialinių darbuotojų asociacijos pranešimas, kuriame pranešama, kad socialiniai darbuotojai, įgyvendinant Vaiko teisių apsaugos reformą, nedalyvauja vaiko paėmimo iš šeimos procese, o sprendimą dėl vaiko paėmimo priima Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai. „Šiems darbuotojams, skirtingai nei socialiniams darbuotojams, netaikomas privalomas aukštasis socialinio darbo išsilavinimas. Vaiko teisių apsaugos reformos įgyvendinimo procese socialiniai darbuotojai yra pirmieji ir arčiausiai šeimos esantys specialistai, kurių tikslas – krizinę situaciją išgyvenančiai šeimai padėti pasiekti pozityvių pokyčių“, – rašoma išplatintame pranešime.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Ukrainos balsas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: