Kodėl studentų praktika yra geriausias būdas surasti gabių darbuotojų (0)

Kodėl studentų praktika yra geriausias būdas rasti talentų | LKDK nuotr.

Kodėl studentų praktika yra geriausias būdas rasti talentų | LKDK nuotr.

Daugybės tyrimų duomenimis, mažoms verslo įmonėms sunku rasti reikiamų darbuotojų, ir tai riboja plėtros galimybes, didina išlaidas.

Tačiau profesinio aukštojo mokslo institucijos – kolegijos – mieliau siunčia studentus praktikos į stambias įmones, o prie mažųjų ir vidutinių įmonių ( MVĮ) nėra prisitaikiusios. Pagaliau, Europa kenčia ir dėl vis dar santykinai didelio nedarbo, sukuriančio reiškinį, vadinamą įgūdžių spraga – įgūdžiai, kurių turi žmonės, nebūtinai yra reikalingi darbdaviams.Learntowork.eu – tai SAPS projekto, finansuojamos programos „Erasmus + politikos reformos parama iniciatyva, realizuota partnerių iš 10–ies Europos šalių, įskaitant ir Lietuvos kolegijų direktorių konferenciją. Jos tikslai dvejopi: sumažinti kolegijų ir MVĮ bendradarbiavimo kliūtis ir pagerinti studentų praktikos mažose ir vidutinėse įmonėse įvaizdį daugiakalbe rėmimo kampanija.

Apklausos patvirtina, kad studentai praktikantai į įmones atneša naujausių technikos ir mokslo žinių, o spręsdami realias realaus verslo problemas, jie tas žinias pritaiko praktiškai ir perduoda įmonės darbuotojams. Rezultatas – geresnės prekės ir paslaugos, geresnis prekės ženklo įvaizdis ir padidėjęs pelnas – taigi ir ilgalaikis organizacijos tvarumas.

„Turime ne vieną studentą, kuris, pademonstravęs įmonėje nekasdienį mąstymą, buvo įdarbintas tuoj pat po praktikos. Kita vertus, mūsų kolegija tokiu būdu sukuria tiesioginės komunikacijos su verslu kanalą. Tas ryšys padeda tobulinti studijų programas ir formuoti gebėjimus, kurių tikrai reikia rinkai. Taigi, laimi visi: ir įmonė, ir studentas, ir kolegija”, – sako Beata Gervickaitė, Vilniaus kolegijos Karjeros centro vedėja.

Projektas sukūrė mokomąją medžiagą mažoms ir vidutinėms įmonėms, kuri kartu tobulina ir kolegijų praktikų rengimo procedūras, labiau pritaikydamos jas MVĮ. Toks yra Studentų praktikos kokybės priemonių rinkinys, siūlantis paprastas, lengvas naudotis vadybos priemones ir MVĮ, ir kolegijoms, padedančias užtikrinti praktikų kokybę ir abiem pusėms naudingą bendradarbiavimą. Priemonės atitinka kokybės vadybos reikalavimus: organizacijos viduje jos sukuria aiškią sėkmingos praktikos rengimo procesų struktūrą, ir kartu yra kokybės užtikrinimo priemonė, garantuojanti veiklos skaidrumą

Sužinokite apie studentų praktiką MVĮ daugiau projekto interneto svetainėje www.learntowork.eu  ir padėkite savo verslui jau dabar.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: