Galima apsieiti ir be antstolių (2)

Anstolių rūmai | antstoliurumai.lt nuotr.

Anstolių rūmai | antstoliurumai.lt nuotr.

Iki šiol teisingumo ministrai toleravo tokią padėtį, kai Antstolių rūmai praktiškai patys pasiskirdavo sau įkainius. Teisingumo ministrai, kurie įkainius pasirašo, iš esmės vykdė Antstolių rūmų nurodymus. Tačiau apie tai prabilo dar neseniai pradėjęs dirbti teisingumo ministras Elvinas Jankevičius nenori su tuo taikstytis.

Pasak jo, įkainiai pakilę iki padebesių ir žmogui, patekusiam į antstolių rankas, negrąžintos skolos ar nesumokėtos baudos sumos išauga kelis ar net keliolika kartų.

Pasak E.Jankevičiaus, tokių dalykų valstybė toleruoti negali. Pernai buvo priimta pataisa, pagal kurią minimaliai uždirbantys asmenys antstoliui moka mažesnius procentus.

Šįkart užsimota smarkiau. Tiek teisingumo ministras, tiek kai kurie Seimo nariai prakalbo apie tai, kad administracines baudas gali išieškoti pati valstybė. Juolab tokia praktika yra ir ji veikia.

„Manau, kad tokia dabartinė sistema, kai nedidelės, už mažus nusižengimus paskirtos baudos įsikišus antstoliams virsta didžiulėmis sumomis, kurios pagrįstai kelia piliečių pasipiktinimą dėl sankcijos neadekvatumo, o socialiai pažeidžiamus asmenis tik dar giliau įklampina į skolas, mažindamos viltį jų atsikratyti ir tuo pačiu motyvaciją stengtis, yra socialiai neteisinga ir žalinga valstybei, o naudinga tik antstoliams, gaunantiems didžiulius pelnus. Kaip mane informavo Teisingumo ministerija, 2017 metais vidutinės vieno antstolio grynosios pajamos (pajamos atskaičius mokesčius ir kitas išlaidas, kurias antstolis gali atskaityti vadovaudamasis gyventojų mokamus mokesčius reguliuojančiais teisės aktais) per mėnesį buvo 10 258 Eur. Tokios ydingos praktikos toleravimas dar labiau nesuprantamas, matant sėkmingai veikiantį kitokį modelį – Valstybinė mokesčių inspekcija ir „Sodra“ pačios, be antstolių įsikišimo, nusirašo nuo sąskaitų mokesčių nepriemokas“, – rašoma Seimo nario Naglio Puteikio laiške.

Pasak N.Puteikio, pernai Teisingumo ministerija buvo parengusi projektą, kuriuo siūlė, kad visas skolas valstybei galėtų nuskaičiuoti Valstybinė mokesčių inspekcija, tačiau Finansų ministerija jį padėjo į stalčių. „Mokesčių inspekcija visas skolas, kurios neapskųstos, nusiskaičiuoja pati, jei mato, kad yra sąskaitoje pinigų. O administracines baudas perduoda antstoliams, kurie kone penkiskart padidina ir taip įklampina žmogų. Ypač tai liečia mažiausias pajamas gaunančius gyventojus. Tokia neteisybė turi būti panaikinta. Girdėjau, kad Finansų ministerija pritaria tokiam siūlymui – perkelti valstybinių skolų išieškojimą Mokesčių inspekcijai. Taip būtų sutaupytos didžiulės sumos nemažam gyventojų skaičiui“, – sakė Seimo narys.

„Šiuo metu Finansų ministerija kartu su Valstybine mokesčių inspekcija analizuoja galimybę perimti iš antstolių baudų už administracinius nusižengimus išieškojimo iš banko sąskaitų funkciją. Ši analizė atliekama siekiant efektyvinti visą išieškojimo valstybės naudai procesą“, – „Vakaro žinioms“ sakė Finansų ministerijos Mokesčių politikos departamento direktorė Jūratė Laurikėnaitė.

Finansų ministerija savo komentare dar pridūrė, kad tai susiję tik su valstybinių skolų išieškojimu (pvz., administracinių baudų, įvairių ekonominių sankcijų), tačiau neapima privačių skolų išieškojimo klausimų (pvz., skolų už komunalines paslaugas, telefono, interneto paslaugas, paskolas, alimentus ir pan.).

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Bartas:

    Įdomu, įdomu ar N. Puteikiui pavyks atsilaikyti prieš šitą “šeimą”

  2. gin:

    tai dabar visus antstolius norėčiau sušaudyti, prikelti iš numirusių ir dar kartą sušaudyti ir taip kokius penkis kartus, kad jie bent dalelę pajustų to skausmo, suteikto kitiems. Godumas ir savanaudiškumas neturi ribų, kol jo nesustabdo riba, už kurios nebėra nieko. Megytės antstolytės, ar jūs bent suvokiat ką darot???

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: