E. Makronas siūlo kurti nuo JAV nepriklausomą Europos saugumo aljansą, įtraukiant ir Rusiją (video) (22)

emanuelis-makronas-almasdarnews-comRugpjūčio 27 d. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas (Emmanuel Macron) pažėrė kritikos JAV tarptautinio saugumo politikai ir pareiškė, kad užtikrinant Europos žemyno saugumą, JAV įtakos dalis Europai turi būti mažesnė.

„Europa nebegali kliautis Jungtinėmis Valstijomis saugumo srityje. Būtent mes turime užtikrinti Europos saugumą ir suverenitetą“, – sakė E. Makronas Prancūzijos ambasadoriams skirtoje kalboje apie naujus Prancūzijos diplomatijos tikslus. Jis taip pat teigė, kad „artimiausiais mėnesiais“ šiuo klausimus bus pateikti konkretesni siūlymai.

Pasak E. Makrono, į diskusijas dėl bendradarbiavimo saugumo klausimais turi būti įtrauktos ne vien Europos šalys, bet ir Rusija.

„Norėčiau, kad atliktumėme išsamų tyrimą dėl mūsų saugumo su visais Europos partneriais, įskaitant Rusiją“, – rėžė E. Makronas neapibrėžtai pridurdamas, kad  Rusijos įtraukimas priklausytų nuo padarytos pažangos karinių veiksmų tarp valdžios ir Rusijos remiamų seperatistų rytų Ukrainoje klausime.

 „Mums būtina imtis naujų iniciatyvų, kurti naujus aljansus“, – aiškino Prancūzijos prezidentas. Pasak jo Prancūzija siekia saugios Europos, „net sustiprėjus ekstremizmui ir atbudus nacionalizmui“.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: