„Misija Sibiras“ įprasmina valstybės šimtmečio atkūrimą (3)

„Misija Sibiras‘18“ prezidentūroje | lrp.lt nuotr.

„Misija Sibiras‘18“ prezidentūroje | lrp.lt nuotr.

Liepos 18 d.  Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Prezidentūroje susitiko su „Misija Sibiras’18“ komanda, rytoj išvykstančia į Kazachstaną.

Rusijos Federacijos ambasadai Lietuvoje atsisakius „Misija Sibiras’18“ dalyviams išduoti vizas, kai iki suplanuoto išvykimo į tremties vietas Sibirą, Krasnojarsko krašte, buvo likęs mažiau nei mėnuo, šiemetinės misijos ekspedicijų maršrutai pasuko į Vidurinę Aziją – į Kazachstaną.   

Pasak Prezidentės, jokios dirbtinės kliūtys negali sukliudyti pilietinei jaunimo iniciatyvai pagerbti stalinizmo aukų, kaip neįmanoma nuneigti istorinės tiesos apie mūsų tautos patirtą genocidą. Ši atmintis visada bus gyva, ir tai patvirtina jaunimo patriotinis pasiryžimas atlikti šių metų žygius, nepaisant trikdžių. Šiemetinė misija yra išskirtinė dar ir tuo, kad ji taip pat įprasmina Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį. Valstybės susigrąžinimas buvo didžiausia mūsų tremtinių ir politinių kalinių svajonė bei viltis.  

Šalies vadovė dar per pirmąją kadenciją, 2011 m. spalį, lankydamasi Kazachstane, nuvyko į vieno iš lagerių vietą – ALŽIR (Akmolinskij lager žon izmenikov rodiny – Akmolinsko Tėvynės išdavikų žmonų lageris), kur buvo ištremtos lietuvės moterys. Prezidentė ten atidengė atminimo akmenį.

Rytoj ekspedicijos komanda iškeliaus į Kazachstano Karagandos, Džezkazgano ir Balchašo apylinkių stepes. Buvusioje Kazachijos SSR veikė kelios dešimtys lagerių, kuriuose buvo kalinami apie 20 tūkstančių politinių kalinių iš Lietuvos. Pagal lietuvių tremties įkalinimo ir palaidojimo mastą Kazachstano teritoriją lenkia tik Rusija.    
Prezidentė šiemetinės, jau 17-osios, misijos dalyviams palinkėjo sėkmės įveikti visus iššūkius, atlikti numatytus darbus ir parsivežti vertingų įspūdžių, kuriais galėtų pasidalyti ir su tais, kuriems šios kelionės adresai yra jų skaudžios biografijos dalis, ir su jaunąja karta, kuri ateityje perims istorinės atminties saugojimo misiją.

Per „Misija Sibiras“ 13 veiklos metų tremties vietose sutvarkyta daugiau kaip 150 lietuviškų kapinių. Kasmet gausėja misijoje dalyvauti norinčių jaunuolių – nuo projekto pradžios daugiau kaip 12 tūkstančių jaunų žmonių užpildė atrankos anketas, vien šiemet jų užpildyta beveik tūkstantis.

Paskutinį kartą Kazachstane „Misija Sibiras“ lankėsi 2009 metais.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Istorija, Įvairenybės, Kelionės, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. ” Estijos kariuomenė sako, kad Vladimiro Putino lėktuvas buvo įskridęs maždaug tris kilometrus virš mažytės Vaindlo salelės Suomijos įlankoje. Laineris skrido su įjungtu automatiniu atsakikliu, bet iš anksto nepateikus skrydžio plano.

  Estijoje taip pat dislokuotas NATO oro policijos dalinys, bet neskelbiama, ar naikintuvai buvo pakelti į orą atpažinti ir palydėti įsibrovėlio. Oro erdvę pažeidė ir mažesnis Rusijos prezidento eskadrilės orlaivis. ” (iš BNS)

  Mintimi
  apie Lenino lavono saugotojo požiūrį ir į…
  lietuvių karius – jų 1382 m. apie 2000 iš kelių tūkstančių
  Lietuvos kariuomenės įgulos, gynusios net patrankomis (pirmsyk)
  Maskvą nuo Ordos, rugpjūčio mėn. išžudyta ir už kremliaus
  sienų palaidota (kas gali paneigt, kad ta paslaptis “užguldyta”
  voždiaus mumijos smarve, kad šiukštu: niekas pagerbt-primint
  nesikėsintų); todėl ir vizų daugiau išduodama nebus
  …gink die, pakeliui kokie “misijonieriai”, kad smarvės tos n e n u š l u o t ų NUO JŲ.

  Pagarba visoms mūsų tautos sūnų ir dukrų aukoms – svetur besiilsinčioms1

 2. Skalvis:

  ar Lietuva padėjo nors vienam tremtiniui išsireikalauti iš Rusijos kompensaciją ? Kur kreiptis nukentėjusiems nuo bolševikų neteisybės ?

 3. Vilnietis:

  TAI VADINAMA LIBERALUS PATRIOTIZMAS- KAI TU PATRIOTAS TIK KAI TAVE FILMUOJA IR SAKO KAD TU DYDVIRIS JEI VAŽIUOJI KUR NORS SU DRAUGELIAIS PASITŪSINT Į KELIONĘ.
  GARANTUOJU KAD NEI VIENAS IŠ ŠITŲ KVAZIPATRIOTŲ NEINA Į JOKIUS MITINGUS, O JEI EINA Į RINKIMUS TAI BALSUOJA UŽ TUOS KURIE STUMIA PEDERASTŲ PARNERYSTES AR JUVENALINES JUSTICIJAS IR ABORTUS. TAIP RI KELIONĖ- MISIJA SIBIRAS- O VAŽIUOJA Į KAZAKCHSTANĄ (NU ALUS JAU IR TRAŠKUČIAI NUPIRKTI TAI KUR VAŽIUOT KOKS SKIRTUMAS)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: