A. Juozaitis. Vyčio-„Laisvės kario“ paminklo Kaune atidengimas buvo tobulas (24)

Vyčio skulptūra „Laisvės karys“ | S. Paškevičiaus nuotr.

Vyčio skulptūra „Laisvės karys“ | S. Paškevičiaus nuotr.

Vyčio-„Laisvės kario“ paminklo KAUNE atidengimas buvo tobulas. Gražesnio, prasmingesnio, šiltesnio, o ir su saiku sumanyto ir įgyvendinto renginio nemačiau kelis dešimtmečius.

Štai ką reikėjo tiesioginiu eteriu rodyti visai Lietuvai, nacionaliniam transliuotojui – LRT. Ne, nerodė.

O mes, laimingieji, kas buvome šalia Kauno pilies tą valandą ir viską matėme girdėjome, palaiminti pasijutome. Tikras džiaugsmas, kad šventėje dalyvavo ir labai tikslių akcentų kalbą pasakė ne kas kitas, o prezidentas Valdas Adamkus. Ir, žinoma, džiaugsmas, kad Arūnas Sakalauskas išėjo prie savo kūdikio, virtusio Laivės kariu, kartu su ukrainiečių skulptoriais. Juk jie trise padarė neįsivaizduojamą darbą, kurį trukdė visi, o ypač Vilniaus globalistinė publika, ypač Vilniaus meras, savivaldybė, Kultūros ministrė ir visa ministerija. 

Po renginio vienas iš ukrainiečių, Olesis, man pasakė, kad jie tikėjosi gausią laiko metus, o kai prasidėjo toji „jūsų lietuviška pasaka“, teko naktimis nemiegant spėti per penkis mėnesius.

„Niekas netikėjo, net Kijeve, kur visko matę, kad mes spėsime“, – tarė laime spindinčiomis akimis.

A. Sakalauskas prisipažino: „Tik Kaune gavau pajusti tą lietuvišką dvasią, kurios niekur kitur Lietuvoje nebematau. Čia visi tarsi laukte laukė, kad paprašyčiau kokios pagalbos, atlėkdavo pagelbėti po vieno telefono skambučio, siūlėsi, nešė, vežė.“

Vyčio fondo vardu kalbėjęs Vilius Kavaliauskas pylė jausmus ir faktus kaip iš rašto. Jis vardijo pavardes, jis vardijo aukotojų skaičių – vakar ryte jų buvo 1340. Nusišypsojęs pasakė: „Įsivaizduokite, tik vienas žmogus iš dabartinės valdžios paaukojo – Seimo pirmininkas Pranckietis“.

Taigi, šis paminklas – iš Tautos aukų, iš Kauno savivaldybės rezervų, iš Kauno firmų ir įmonių malonės. Visvaldas Matijošaitis, Kauno meras, teisėtai ir teisingai sudėjo taškus: Vytis-„Laisvės karys“ stojo ten, kur jam ir dera stovėti, kur jo reikia, kur jo vieta.

ŠIS PAMINKLAS – GRAŽIAUSIAS ir PRASMINGIAUSIAS PAMINKLAS LIETUVOS valstybės atkūrimo šimtmečio metais. Vivat!

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Lietuvos kelias, Menas, Naujienos, Nuomonių ratas, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

24 komentarai

 1. Perkūno Paukštis:

  Juozaiti, jeigu pačiam tobulas paminklo atidarymas, tai kam reikėjo vienos religinės konfesijos (vatikano korporacijos) atstovo vyskūpo kalbos, ar čia vėl krikščionys ima viršų tarp lygių – kitų religinių konfesijų Lietuvoje ?

  • Kirvis:

   Taigi Vytis simboliuzuoja KRIKŠTA :))))))) Žinai kas buvo kai tas herbas pamatė dienos šviesą??? Krokovoje. Vytautas gryžęs iš Krokovos po savo ir Jogailos krikštynų, išsiuntė baudžiamuosius būrius į Žemaitija, galabyti tų kas atsisako krikštytis 🙂 Žemaičiai Žalgirio mūšyje tikrai ne po šia vėliava kovėsi, Žalgirio mūšyje žemaičiai dar nebuvo pakrikštyti o Vytautas jau buvo kaip ir kitos Lietuvos dalys. Žemaičiai tuo metu dar buvo žinomi kaip geri raitelininkai pagonys, kurie kovėsi kaip atskiri būriai, O Vytautas kartu su Jogaila už parankės susikibe su Vyčio vėliavomis, kuriose tikrai ne pagoniški simboliai. Na nežinau ant kiek turi būti kvailas, kad manytum jog Vytis yra pagoniškas simblois. Tai grinų gryniausias krikšto simbolis. Ir tu stebiesi kodėl kunigas laimino tą skulptūrą. Ar žinai kas aktyviai stengėsi, kad Vilniuj būtų pastatytas Vytis????? Vilniaus vyskupija, netgi interviu ne vieną mačiau kur kunigėliai už Vyti pasisako. Įdomu kodėl??? Nes puikiai suvokia jog tai jų istorinis puslapis, jų šlovė. Lietuvos krikštas tame herbe.

   • LosAngeles:

    Vytis simbolizuoja kriksta??? pavargote tamsta, pailseti reiketu…

    • Pikc:

     Tai čia tokių “pavargusių” ne vienas. O juk tokie “nučiuožę pagonybės aktyvistai” – “kovotojai prieš žydkrikščionybę” labai uoliai formuoja senojo tikėjimo atstovų kaip agresyvių nevispročių bandos įvaizdį. Jei norėčiau kokią organizaciją diskredituoti aplinkinių akyse – kuo daugiau joje tokių veikėjų priveisčiau. 🙂

     • Perkūno Paukštis:

      Vytis simbolizuoja – n kartinę kovą prieš taip nemylimą krikščionybę. Dabartinio raitelio kardas tiesiai į pavliko antrojo kepurę kitoje skulptūroje ir dar toliau -į vatikną. Jei netikit praveskit liniją ir pasižiūrėkit.

 2. “Paminklo atidengimo tobulumu” laikyčiau to jogailiško lenkiškumo, kurio Dievas ir dabar dar lietuviškų raidžių “nesupranta”, gaivinimu Kaune. Matyt, dėl to, kaip matėsi iš nuotraukos, atidengime “tobulai” dalyvavo gal tik kokios kelios dešimtys žmonių… Tobulai čia ir Juozaitis pasirodė – kur suka, o gal jau ir tada šion, o ne anon, pusėn suko su ta “istorine klaida”… Tai, kad ne šiaip klaida, o “istorinė”, bylotų būtent pirmosios pusės naudai. Taigi, atrodo, kad Prezidento sostas rinkimams yra tobulai supamas vieno už kitą “jogailiškesnių” pretendentų… Gal visgi Alke galėtų prabilti ką apie tuos ryškėjančius Juozaičio “tobulumus” galvoja tie 55-ieji.

 3. augustas:

  tokios sventes laukiau 70metu nors nesu kaunietis.Aciu MATIJOSAICIUI ir tepaspringsta is pykcio buve ir esami kolaborantai VILNIUJE.

 4. algirdas:

  Išbarstė šima-šikas lietuvišką dvasią, įkišo galvą į bunkerius ir laukia ko tai iš rytų ─ gal kas “čmoktels” užpakalin iš pasalų, o Kaunas turi tikrą Gaspadorių ir gali ten kiekvienas jaustis Oriai!

 5. gal...:

  Kazkaip netelpa nei sirdyje ,nei juolab galvoje, mastant apie LRT visu siu ivykiu akivaizdoje . Tai gal vis tik reiketu ryztis susirinkus tautai prie sito pastato juos visus is ten tiesiog ispuryti ,kad turetume TAUTOS televizija ,o ne liberalkonservatorine .

  • Pilietis:

   Tikrai GĖDINGAS LRT ELGESYS. UŽ LAISVĄ LIETUVOS TELEVIZIJA ŽUVO ŽMONĖS, o jos vadovai nemato reikalo transluoti Vyčio skulptūros atidengimą. Akivaizdu, kaip Vilnius apnuodytas liberalistinės dvasios ir kaip valdžiažmogiai bailiai vykdo tautos indentiteto naikinimo politiką.

   • Žemyna:

    Už tai šiandien mūsų tautiškoji TV iš tautiško „Harmony” parko transliavo antrinės pasaulio jaunimo organizacijos organizuotą pasitarimą apie meną ir kaip jis gali sukelti revoliucijas. Ar pati tema neskamba kažko jau būto aidu? Transliacija nupirkta? Ir ką sako klaidinantis organizacijos pavadinimas, dubliuojantis jau esamą? Pavadinimo klonas „netyčiukas” ar „tikslingiukas”?
    Iš to „Harmony”, naudojantis mūsų tautine TV, aiškiai pranešta tautai, jog simboliai neatitinka šiuolaikių vėjų, nes surenka tik senukus(?), o jaunimas jau norį kitokių, funkcionalių erdvių, susiliejančių(?) su aplinka. Simbolius jie, esą, širdyje nešioją, todėl nereikia jų statyti. T.y., to jaunimo tėvas ar senelis bjauroja aikštės ir miesto vaizdą? O išrausus bunkerį galima švęsti be „atgyvenų” (senukų)?
    O bunkeris nesipainios po kojom? Juk jis irgi, užuot širdyje tūnojęs, bus aikštėje išraustas? O kaip tokio stiliaus aikštė susilies su klasikine visai kitokios architektūros aplinka?Juk sakė, jog norį susilieti… 🙂 (Supratau – tas stiklo blokų rūmas turėjo tapti aplinkos suliejimo su aikšte pradžia – užstoti šiuolaikinei akiai nepriimtinus vaizdus, paslėpti nuo jų vienuolyną ir kt. )
    Ir dar viena demagogija – moderniai architektūrai nėra vietos mieste 🙂
    Tik ar ne priešingai? Ar ne senoji architektūra stumiama lauk iš senamiesčio, miesto centro (kur kaip syk ir vieta tokioms „atgyvenoms”, kaip oficialūs valstybinės reikšmės ceremonialai), stumiami iš gatvės, esančios ašimi, vedančia link kitų senųjų simbolių? Nėra vietos, nors aplink kiek nori erdvių kiek tolesniuose, ar ir naujausiuose rajonuose? Ir, jei tik taip estetiškiau ir modernioms galvoms pilietiškiau, galima bus kad ir aplink atliekų konteinerį savo šiuolaikinius ceremonialus rengti?

    (Mintis šmėstelėjo: kadangi rogutės ir miškas jau atgyvena, tai gal pats laikas šiems menininkams pradėti SAU projektuoti modernius izoliatorius, kur jų vaikai ir anūkai, atėjus laikui, galės juos pačius paslėpti, kad jie, susenę, miesto vaizdo negadintų? Gal jiems reikia kokio neoLenino, kad pagaliau pakeltų neobolševikų klonus į kovą prieš viską jiems gadinančius senius? Surengtų tikrą bolševikinę ar chunveibinišką puotą. Bolševikai irgi pradėjo nuo Žiemos ir kitų rūmų, kitų miesto vertybių naikinimo, nes viskas… prieš tai buvusių statyta. Labai sėkmingai naikino, staigiai šalį griuvėsiais pavertė. Pradėti galėtų kad ir nuo to paties parko savininko Rakausko, arba ten lanksčiai dalyvavusio A.Kaušpėdo namų? Juk tie jau irgi ne itin modernūs)

   • Žemyna:

    DABAR LAIDOS TĘSINYS –
    kalbėtojui užkliuvo LT vėliavos ženklas ant GMP mašinos. Taigi, slėpkitės visi, kas jas turite ant automobilių. O kitur galima?
    Beje, tie, kam trūksta vietos mieste moderniam menui – tik bolševikų devizas griauti ir ant griuvėsių savo pasaulį statyti. Apsižvalgę rasite daugybę laisvų plotų.

 6. urba:

  Vytis yra KOVOS su priešais simbolis. Gali būti, kad Rusijos ambasada savo čiuptuvais pareguliavo, kad šis paminklas rastųsi prie Kauno pilies ir simbolizuotų kovą su kryžiokais, o ne stovėdamas Vilniuje – vienuolika LDK-Lenkijos karų su maskolija bei kitas kovas už laisvę. Dabar yra svarbu įvardinti visus priešus “melžiančius” Lietuvą – išorės bei vidaus:ir jų liokajai kremliaus meška ir jo parankiniai, Briuselio krokodilas su savais liokajais, nesirūpinantis valstybe ar geriantis lietuvis, mūsų buka purvasklaida…

  • Jonas:

   VILNIUS BE VYČIO NENURIMS. Ar rusai, ar lenkai, ar Briuselis, ar vokiečiai, ar prancūzai leistų, kad jiems taip reguliuotų ?! Tai imkime pavyzdį iš jų. Jeigu mūsų valdžiažmogiai be stuburo, tai nereiškia, kad ir mes tokie turim būti.

   • !!!:

    Lukiškėse vietos sočiai pastatyti baltam VYČIUI iš nerūdyjenčio plieno…

    • Nustokit tyčiotis ir grūst į turgų (ant rinkų ir biržų, mamoninkams) VYTĮ;
     atsipeikėkit nuo Šimašiaus ir Palucko Liberų-demų ar Soc-demų
     “demoniško” Lietuvos išvarymo.
     Kiek vakar į “orą” išpleškinta trys metrai nuo Lukiškių… Kas atsakys.
     Be atsakomybės, be Prezidentės toki Matijošaičiai ir klesti –
     “semia’ šimtus tūkstančių iš iždo “zabovoms”
     o alkani ir peralkę ..nustekenti “Alkiečiai” katutėmis pritaria.

     Neleiskit savęs mulkint, negi savigarbos tiek neturit kiek
     užkasęs visą visą lietuvišką padorumą bėdžius Juozaičių.

     Įžeidinėt laisvės aukų atminimą, ar statydintis šimtus tūkstančių “Laisvės karių”
     drąsos ir išminties daug nereik (ypač kai matijošaičiams-šimašiams už tą taškymą Tavų pinigų, 0 atsakomybės. Visiškas 0.

  • Kirvis:

   urba, koks jausmas po Jogailos simboliu kietuoliu vaidinti Lietuvoj? Nesijauti lenkas su tokiais simboliais čia šustravodamas???????? Asilo simboli užsidėjęs vaidina kažką. Tavo asilas Vytautas vergais pardavė ir Latvija ir Prūsija ir Žemaičius dergė, o tu Jogailos-Vytauto simboli nešioji ir vaidini čia kažką??? Nebijai nuo kokio žemaičio į lempa gauti??

   • urba:

    LIETUVOS ATSIKŪRIMO ŠIMTMEČIO DAINŲ ŠVENTĖ IR SPEC.TARNYBŲ BRAIŽO KRIMINALAI
    Kęstutis K.Urba

    Rytų spec.tarnybų – Rusijos GRU-SVR-FSB-kgb ir Baltarusijos KGB bei jų karo žvalgybos pagrindinis tikslas Lietuvoje yra kuo labiau skatinti emigravimą griaunant aktyviomis priemonėmis (dezinformacija, blogais įstatymais, bankų išvogimu, lėšų švaistymu ir išvogimu ir t.t.) ekonomiką bei vykdant psichologinį karą – kiekvienos šventės ar žymesnės datos užsiaubinimu per žiniasklaidą savo agentūrinėmis pajėgomis. Masinė emigracija – evakuacija po keliasdešimt tūkstančių iš kiekvieno rajono kuria darbo jėgos stygių, fatališkai blogina darbo jėgos/išlaikytinių valstybėje santykį, o atsilaisvinę darbo vietos yra užpildomos slavų imigrantais iš Belorusijos ir Ukrainos.
    Į minimo pobūdžio įvykius įsirašo:
    – Vilniuje Vandentiekio g-je akmenimis mirtinai uždaužytas 13m. paauglys (liepos 1d.), beje ir naujo vaikų apsaugos įstatymo įsigaliojimui, ne tik šventės atidarymui
    – Šilutėje pasak TV3 žinių akmeniu recidyvistas užmušė senutę (liepos 2d.)
    – Po sukeltos avarinės situacijos Vilniuje, Laisvės prospekte automobilis „Ford Mondeo“ sunkiai sužalojo prie stotelės buvusią moterį, o itin pavojingai manevravęs juodas „Audi“ dingo: TV žinių reportažuose iš įvykio vietos liepos 2d. rodyta ir iš akmenų sumūryta sienelė, beje, panaši į esančią Vilniuje Akmenų g-je prie namo nr.9 greta JAV ambasados, kuri liepos 4d. pažymės savo nepriklausomybės -(INDEPENDENCE angl.) dieną. Dėl GRU operacijos tąsos – galimo sprogimo ne tik prie Vokietijos, bet ir prie USA ambasados imtasi prevencinių priemonių, juolab liepos 6d. „Pervyj Baltijskij“ 9:11 min. rodė Vl.Putino pokalbį apie Kazachstano sostinę Astana, o Akmenų g-je anksčiau yra buvusi Kazachstano atstovybė. Vilniuje buvo pastebėtas Alžyre gimusio, tik ką Prancūzijoje iš kalėjimo sensacingai pasprukusio gangsterio antrininkas greta užsienio lietuvių jaunuomenės – įvaizdžio ir įtaigos kūrimas mikroaplinkoje. „Alžyru“ yra vadinamas ir taip vadinamų liaudies priešų žmonų kalėjimas Kazachstane ( Akmolinskij lager žon izmennikov rodiny), kur D.Grybauskaitė prieš metus pagerbė atminimo akmenį , todėl toks būdingas įvaizdžio elementų sudėliojimas (Vl.Putinas – auka Kazachstano – stany zjednočiony kontekste) yra būdingas prieš teroro aktų visumą strateginiame lygmenyje – GRU intrigoje su islamo kerštavimo įvaizdžiu už CŽV kalėjimą prie Vilnius, kurio buvimą konstatavo ES teismas gegužės 31d. Islamo atakos įvaizdis ir įtaiga netrukus buvo sustiprinti Lietuvos-Irano futbolo rungtynėmis Maskvoje….
    – 19 m. statybininko žūtis kritus iš 8 aukšto Birželio 23- Statybininkų g-vės sankryžoje Vilniuje
    liepos 5d. netoli nuo Vilniaus Vyriausio policijos komisariato ir VSD. Teigta, kad neatlaikė konstrukcija, tačiau kodėl taip galėjo nutikti – neaiškinama.
    – Tos pačios dienos vakarą netoli nuo stadiono Liepkalnyje, kur vyko šokių šventė trys išgėrę kariškiai prašovė gimdymo namų langą.

    Na, ir žinoma pasidarbavo TV žinios – rodant rusvą guliašo tyrę pasakota apie gausius viduriavimus, o ir maisto tiekimo sutrikimai ar ne planiniai buvo?

    Istorinių prieš 30 metų sąjūdžio mitingų Vingio parke įvaizdyje ir baikerių kolonos, kurios, beje, tik ką sudalyvavo ir birželio 23d. sukilimo minėjime prie Seimo. Netikėta „FREE HAWKS“ klubo 43 metų amžiaus nario Vytauto Karmazos mirtis (too young to dye) liepos 5d. ligoninėje po kojos operacijos (pašarvotas kariuomenės Šv.IgnotoBažnyčios rūsyje) turėjo būti irgi nuodugniai tiriama mūsų spec.tarnybų, juolab

    „Free HAWKS“ – laisvųjų erelių klubo ir CŽV emblemų sąšauka galėjo būti vienu stimulų, paskatinusių suplanuoti ir šią nelaimę liepos 5-7 d. dienoms baikerių bendruomenei, už valandos balnosiančiai savo „Harley Davidson“ ir vyksiančiai į Karveliškes.
    Kitas dingęs baikeris, nežiūrint gausių paieškų po jo motociklo aptikimo miške prie Varėnos iki šiol nesurastas – žiniasklaida gausiai komentavo ir tą nelaimę: „Lietuvos rytui“ 2018 m. sausio 8d. prabilęs „Vorų“ vedlys Laurynas Baltrūnas, įtariamas baikerio Aivaro KILkaus nužudymu, kalbėjo ne tik apie gyvenimą Lukiškėse. Jis numatė ir savo ateitį: „Aš ruošiuosi į „lagerį“ nuo 7 iki 15 metų“. GRU yra GRU – po savo niekšybės visada pasistengia, kad būtų apkaltinti kiti, o ką veikia ir ką jau nuveikė toks motociklistas Mindaugas iš KAM II departamento baikerių tarpe – atskira kalba.
    IŠVADA. Gausios pastarųjų dienų nelaimės toliau emociškai žalojo Lietuvos valstybės visuomenę, kuri jau trys dešimtmečiai gyvena nenormalioje, emigraciją apie 25 proc. sąlygojančioje informacinėje terpėje (toks filosofas Kr.Stoškus atkakliai teigia, kad poveikio nėra) todėl šventė tiek jos gausiems žiūrovams, tiek ir betarpiškiems dalyviams nesuteikė tiek džiaugsmo ir pozityvių emocijų kiek galėjo – matėsi iš himną giedojusių išvargusių veidų. Man buvo ne šventė, o naujos rusų spec.tarnybų organizuojamos niekšybės Popiežiaus vizitui rugsėjo 22-23 dienoms „meškeriojimas“. Užkibo, beje, ne tik kilbukai…Netgi labai jau apskurusio Byno antrininkas greta kolonos su dainininkais bei šokėjais iš Anglijos, kuriai šiomis dienomis vėl kliuvo „Novičioku“ , ir iš JAV.

   • Kirvi, galiu tau už Urbą atsakyti. Koks jausmas po Jogailos simboliu kietuolį vaidinti? Galiu atsakyti – labai geras. Pasiskaityk ką patys lenkai apie Jogailą rašo, kad jis labai nemėgo Lenkijos. Didžiąją laiko dalį praleido Lietuvoje, nes Vavelio nemėgo, Lenkijos valstybe visiškai nesirūpino, nevykdė jokių reformų, lenkus versdavo dalyvauti karinėse kampanijose Lietuvai pagelbėti, turėdamas savo rankose visą Lenkijos valdžią slaptais metodais įvairiai veikė prieš Lenkiją – pvz davė nurodymą kunigaikščiui Vladislovui Opoliečiui sudaryti koaliciją prieš Lenkiją ir taip priversti lenkų didikus valdžią Lietuvoje atiduoti Vytautui. Žalgirio mūšio metu nepribaigė Ordino ir jį išlaikydamas neleido Lenkijai laimėti ir kištis į Lietuvos vidaus reikalus. Leido Vytautui naudotis Lenkijos teritorija žygiuojant prieš čekus ir Vokietijos imperiją ir taip toliau ir taip toliau. Jogaila nėra joks išdavikas, o Lenkijos okupatorius, kaip lenkai jį vadina, ir jos išnaudotojas. Tik reikia pasikapstyti po jo biografiją ir galima tai suprasti.

    • Visa tai smulkmenos. Lenkijai svarbiausia buvo, kad LDK teritorija būtų išlaikyta Lenkijos karalystės nuosavybe bei kad lietuvių karingumas neatsisuktų prieš Lenkiją. Visa tai puikiausiai Vytautas vykdė, o kai tik 1329 metais panoro, kad LDK taptų jo kaip karaliaus valdoma karalyste, tai jau 1330 metais tas baigėsi netikėta mirtimi. Čia yra Jogailos valdymo esmė. Gi Vytautas prieš čekus, ar Vokietijos imperiją žygiavo kaip Lenkijos karalystės valios vykdytojas,kaip jos karvedys, taigi apie naudojimąsi Lenkijos teritorija šiais atvejais nėra kalbos.

 7. Kirvis:

  urba, tai tu čia vienas iš tų kuris kelia chaosą su Vyčio vėliava, svetima lietuvio sąmonei. Prolenkišku simboliu. Pparastas lietuvis nebemato vilties kai ir tokie valdininkai kaip Matiošaitis užsima pornografija, stato atstumimo efektą turinčius simbolius, “patriotai” laksto su sovietų sąjungos vėliavą primenančiu Vyčiu, slaviškos kilmės. Laaaaaaaabai optimistiška ir nuteikia tautiškumui, Taikai ir laisvei, karo simbolis.

 8. pagarba:

  Pritariu Arvydui. Patiko ir man. O Vilniuj, manau, atšuoliuos baltas Vytis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: