Premjeras: Ryšių su diaspora stiprinimas – vienas Vyriausybės veiklos prioritetų (4)

Saulius Skvernelis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Saulius Skvernelis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pirmininkavo Užsienio lietuvių reikalų koordinavimo komisijos posėdžiui ir pabrėžė išvykusiųjų tautiečių indėlį prisidedant prie šalies gyvenimo bei valstybingumo stiprinimo.

„Ryšių su diaspora stiprinimas, parama lietuviškoms organizacijoms ir bendruomenėmis, parama iniciatyvoms, kurios padeda puoselėti ir išsaugoti lietuvišką savimonę, kalbą ir ryšį su Lietuva nuo pat pirmos dienos buvo vienas Vyriausybės veiklos prioritetų“, – sveikindamas komisijos narius sakė premjeras.Užsienio lietuvių reikalų koordinavimo komisija į posėdį susirinko po dvejų metų pertraukos. Komisijos, kuri įkurta 2009 m., sudėtis Vyriausybės nutarimu buvo atnaujinta gegužės mėnesį. Pasak Ministro Pirmininko, šios komisijos veiklos atnaujinimas ypač reikšmingas šiemet Lietuvai švenčiant valstybingumo šimtmetį ir rengiantis kitąmet minėti Pasaulio lietuvių metus.

Komisija posėdyje aptarė dvigubos pilietybės įteisinimą ir artėjantį referendumą dėl šio klausimo, užsienio lietuvių įsitraukimo į valstybės gyvenimo programą „Globali Lietuva“, Pasaulio lietuvių metus 2019-aisiais, Seimo patvirtintą Demografijos, migracijos ir integracijos strategiją ir jos įgyvendinimą, kitus aktualius klausimus.

Lietuva brangina kiekvieną į užsienį išvykusį Lietuvos pilietį, jie raginami sugrįžti, o nepavykus, toliau skatinami kuo aktyviau įsitraukti į Lietuvos valstybės gyvenimą. Premjeras susitikime akcentavo referendumo dėl dvigubos pilietybės svarbą. Norint, kad referendumas įvyktų Vyriausybės vadovas pabrėžė susitelkimą ir būtinybę sumažinti kartelę. S. Skvernelis ragino nesiblaškyti ir rudenį skelbti sprendimą dėl šio referendumo.

„Akivaizdžiai matosi, kad pasaulyje išsibarstę tautiečiai išlaikė ryšį, mūsų valstybės vardą, buvo puoselėjamos lietuviškos tradicijos ir kultūra. Kaip bebūtų, mūsų yra išties daugiau nei 3 mln., tai džiugina ir norisi, kad taip būtų ir ateityje. O kad ateityje būtų dar geriau, turime apsispręsti, surasti sprendimus, ko tikimės ir norime, kokius turime artimiausius tikslus kaip tauta ir valstybė. Mano giliu įsitikinimu sprendimas dėl pilietybės išsaugojimo privalo būti gerai parengtas ir priimtas kartu su pasaulio lietuvių bendruomene ir organizacijomis, o ne už jūsų nugarų ir už jus. Be jūsų pritarimo, o vėliau ir pagalbos nepasieksime tų rezultatų, kuriuos siekiant referendumo sėkmės reikia pasiekti. O jei referendumas pasibaigs nesėkme – žala taip pat bus milžiniška. Nesiblaškykime ir kuo greičiau skelbkime referendumą bei sutelkime visas pastangas, kad jis įvyktų“, – teigė S. Skvernelis.

Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke padėkojo už iniciatyvą po pertraukos surengti Užsienio lietuvių reikalų koordinavimo komisijos posėdį ir įvertino šios Vyriausybės indėlį siekiant išvykusiems tautiečiams išlaikyti Lietuvos Respublikos pilietybę bei palinkėjo bendrystės, pagarbos ir džiaugtis lietuvybe.

Užsienio lietuvių reikalų koordinavimo komisijos posėdžius numatoma šaukti reguliariai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: