„Aktualioji istorija“: Kaip po karo pažeminta Vokietija išsiugdė Hitlerį? (video) (4)

Tomas Baranauskas ir Algis Kasperavicius | Alkas.lt nuotr.

Tomas Baranauskas ir Algis Kasperavicius | Alkas.lt nuotr.

Laidoje „Aktualioji istorija“ laidos vedėjas istorikas Tomas Baranauskas ir Vilniaus universiteto docentas istorikas Algis Kasperavičus kalba apie Vokietijos padėtį po pralaimėto Pirmojo pasaulinio karo. Tai buvo vadinamosios Veimaro respublikos laikotarpis, pasibaigęs Adolfo Hitlerio atėjimu į valdžią.

Kodėl Vokietijje įvyko revoliucija ir ji kapituliavo 1918 m. lapkritį? Kam teko atsakomybė už šį sprendimą? Kuo skaudi Vokietijai buvo Versalio sutartis? Kokia buvo Vokietijos ekonomikos padėtis po karo? Kas skatino karingas ir radikalias nuotaikas Vokietijos visuomenėje? Kaip išgarsėjo Adolfas Hitleris? Ar jo atėjimas į valdžią buvo demokratinis? Kokia buvo nacionalsocialistinės ideologijos esmė? Kiek joje nacionalizmo, rasizmo ir socializmo?

Šiuos ir kitus klausimus aptariame laidos metu.

Kategorijos: Aktualioji istorija, Alko radijas, Istorija, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

4 komentarai

 1. Pavadinimas neteisingas:
  pats Hitleris kažin ar peiktinas labiau nei kiti diktatoriai, pvz., Stalinas, kuris buvo iki Hitlerio ir po jo, ir žmonių nužudė keliskart daugiau.
  Jei Vokietija nebūtų puolusi sovietų, tai ar nebūtų sovietai puolę jų ir kaip tada kas būtų vertinamas?

 2. Čiupakabra:

  O kaip su Stalino sąjungininkais, kreditoriais ir gelbėtojais tie patys istoriniai reikalai? Kodėl Amerikos viceprezidentas, apsilankęs Stalino Rusijoje, oficialiai pareiškė, kad Sovietijoje nėr Gulago ir konclagerių, a, istorikai? Kodėl Hitlerio Berlyne gyveno didžiausia rusų kolonija, nepersekiojama diaspora, Europoje, o ir lietuvaičių ten būta, kurie buvo patekę į nelaisvę per Pirmąjį pasaulinį karą ir nebuvo persekiojami taip pat? Estrados ir kino žvaigžynas prie Hitlerio irgi nelabai vokiškas buvo. XIX visos didžiosios nacijos buvo pamišusios dėl Mokslinio Rasizmo ir ypač Britanijos imperija, ir ypač jos visų laikų galingiausias premjeras Benjamin Disraeli. Neina ne vokiško rasizmo kilmės docentams niekaip išstenėt, ane? Prasidedant Pirmajam pasauliniui karui Lietuvos valstybės nebuvo, o buvo Rusijos imperijos dalis – Vokietijos priešas, o lietuvaičiai carinės Rusijos imperijos kariuomenėje irgi buvo Vokietijos priešai kaip ir cariniai lietuvių kilmės inteligentai? Ačių bent už tai, kad išstenėjote, kad Reich nėra imperija, o valstybė, o tai iki šiol studenčiokams niekaip neina su tuo susidoroti – docentų apkvailinti toliau vadina imperija.

 3. tiek:

  elementaru – vienas muštas dešimt nemuštų atstoja. Iš to sektų ir išvada ,kad tinkamiausias profesionalus kandidatas ateinančiuose LT prezidento rinkimuose neabejotinai yra disidentė ,išsilavinusi teisėja Neringa Venskienė. Pats laikas pareikalaut baigti ją persekiot ir leisti tęst politinę karjerą . Tai – tikrai nebūtų senai perpuvusios sistemos atstovė,kur kas populiaresnė nei dabartiniai primesti “kandidatai”.

 4. Tvankstas:

  Dievulėliau brangus, ar istorikai supranta, ką kalba apie Kominterno agentą, raudongvardietį Adolfą ?
  “Atleisk jiems, Viešpatie, nes jie nežino ką kalba.”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: