Antradienis, 17 vasario, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Kultūra Etninė kultūra

Vilnius vasarą pasitiks su 46-ąja Tarptautine folkloro švente „Skamba skamba kankliai“

www.alkas.lt
2018-05-10 17:30:13
40
PERŽIŪROS
1
„Skamba skamba kankliai“ | lrp.lt nuotr.

„Skamba skamba kankliai“ | lrp.lt nuotr.

„Skamba skamba kankliai“ | lrp.lt nuotr.
„Skamba skamba kankliai“ | lrp.lt nuotr.

Gegužės 22-27 dienomis, Vilniuje, 46-ąjį kartą rengiama tarptautinė folkloro šventė „Skamba skamba kankliai“, vilniečius ir miesto svečius džiugins ištisas šešias dienas bei pateiks plačią programą, kurioje bemaž 40 skirtingų renginių. Gausios ir skirtingos programos, kaip jau įprasta, ras savo klausytoją ir žiūrovą tiek tarp mažųjų, tiek ir tarp suaugusių lankytojų.

Pirmoji diena, antradienis, renginį pradės pamažu, tačiau užtikrintai – Lietuvių literatūros ir tautosakos institute visi besidomintys folkloru laukiami pasiklausyti pranešimų mokslinėje konferencijoje „Asmenybė ir tautosaka“, o vakare Vilniaus dailės akademijoje lauks susitikimas su dainuojančiomis kaimų bendruomenėmis iš Žiūrų (Varėnos r.) ir Sedos (Mažeikių r.).Trečiadienį, gegužės 23-iąją, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje lauks tautodailininkės Laimutės Fedosejevos karpinių paroda „Kanklių skambėjime“. Paroda skiriama specialiai Tarptautiniam folkloro renginiui „Skamba skamba kankliai“ ir LNB Meno erdvėje (5 a.) veiks iki birželio 3 d. Antroji renginio diena taip pat pasiūlys renginių mažiesiems bei jaunimui. Viena iš šventės erdvių, įsikūrusi Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelyje, kvies į vaikų pažaidinimams skiriamus renginius, o vakare smagią nuotaiką ir jaukią atmosferą kurs jaunimo folkloro grupės koncerte-vakaronėje „Eisva mudu abudu“.

Ketvirtadienio, gegužės 24-osios, programoje – išskirtinis šventės svečių koncertas, vyksiantis Vaidilos teatre. „Svetukai mano, rygailio!“ pristatys renginio užsienio kolektyvus, kurių šiemet kaip niekad gausu. „Skamba skamba kanklių“ rengėjai džiaugiasi folkloro grupėmis iš kaimyninių valstybių – Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Lenkijos – ir iš tolimesnių šalių – Nyderlandų, Rusijos, Udmurtijos (Rusija), Kipro, Egipto, Azerbaidžano. Svečių pasirodymai – puiki proga susipažinti su kita kultūra, todėl kaskart sulaukia didelio vietinių šventės lankytojų dėmesio.

Renginys neapsieis be kasmetinės tautodailininkų mugės „Darbas meistrą giria“, kuri S. Daukanto aikštėje ir LR Prezidentūros prieigose ūš nuo penktadienio iki sekmadienio. Mugė ne tik pasiūlys įvairių Lietuvos bei užsienio svečių dirbinių, bet ir kvies dalyvauti kūrybinėse amatininkų dirbtuvėse. Visas mugės dienas čia pat įsikurs ir šventės Info taškas.

„Skamba skamba kanklių“ penktadienis tradiciškai kvies klausytis išskirtinio mūsų paveldo – sutartinių. Sutartinių garsai šiemet užklos vakarėjantį sostinės senamiestį: šios archajiškos giesmės skambės istorinėje sostinės senamiesčio vietoje – Vilniaus gynybinės sienos bastėjos, dar žinomos kaip Barbakanas, prieigose. Ypatinga erdvė, tikimasi, sukurs gražiai aidinčią atmosferą, o vakaro pabaigą vainikuos Šv. Kotrynos bažnyčioje vyksiantis išskirtinis koncertas „Nakties muzika. Sutartinių pynės“, kurio metu sutartinių improvizacijas atliks smuikininkas bei kompozitorius iš JAV Abrahamas Brodis (Abraham Brody) kartu su sutartinių giedotojų grupe „Trys keturiose“.

Penktąją šventės dieną, šeštadienį, 18 val., Vaidilos teatre susirinkti pakvies didysis renginio koncertas „Graži tu, mano“, skirtas pasidžiaugti Lietuvos grožiu ir Valstybės atkūrimo šimtmečiu. Koncerte dalyvaus bei šalių bendrystę švęs ir užsienio svečiai, kurių valstybės šiemet taip pat mini savuosius valstybingumo atkūrimo šimtmečius – Latvija, Estija, Lenkija ir Baltarusija. Šeštadienį vakare pagrindinėje šventės scenoje, įsikūrusioje S. Daukanto aikštėje, šimtmečio dainomis dalinsis folkroko grupė „Žalvarinis“, pristatysianti naujausią savo albumą „Einam tolyn“, taip pat skiriamą šimtmetį švenčiančiai Lietuvai.

Šventės uždarymo dieną, sekmadienį, vaikų ir jaunimo tradiciškai lauks jau 26-ąjį kartą rengiama vaikų folkloro šventė „Saulytė“. Čia ne tik skambės vaikų folkloras, bet ir įsikurs liaudies meistrų dirbtuvės. Šešias dienas vyksiantį Tarptautinį folkloro renginį „Skamba skamba kankliai“ vainikuos baigiamasis koncertas „Uliokim, braliukai, švintoj Lietuvėlaj“, kuriame bendrai dainai ir šokiui bus kviečiami visi norintys darkart išgyventi šventės dvasią ir atsisveikinti iki kitų metų.

Tarptautinis folkloro renginys „Skamba skamba kankliai“ džiaugiasi šiemet sulauksiantis bemaž 1000 dalyvių iš Lietuvos bei per 100 užsienio svečių, kuriems gardžią kavą gamins knygynų tinklo „Vaga“ kavinė.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Vilniuje prasidėjo Tarptautinė folkloro šventė „Skamba skamba kankliai“
  2. Kviečia tarptautinė folkloro šventė „Skamba skamba kankliai“ (video)
  3. Folkloro šventė „Skamba skamba kankliai“ puoselėja vertybes ateities kartoms
  4. Prasideda keturias dienas truksianti folkloro šventė „Skamba skamba kankliai“ (dienotvarkė, video)
  5. Bus paminėta tarptautinės folkloro šventės „Skamba skamba kankliai“ 45-erių metų sukaktis
  6. Kitą savaitgalį prasidės 43-asis tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“(dienotvarkė)
  7. XLII tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“ kviečia susiskambėti (dienotvarkė)
  8. Kas Vilniaus savivaldybėje užsimojo prieš tarptautinį folkloro festivalį „Skamba skamba kankliai“? (audio)
  9. R .Baškienė. Festivalis „Skamba skamba kankliai“ šiemet jau gali nebeskambėti
  10. Į Plungę kviečia tarptautinė folkloro šventė ,,Saulelė raudona“
  11. Vilniuje keturias dienas skambės jubiliejiniai „Skamba skamba kankliai“
  12. Kviečia tarptautinė folkloro šventė „Saulės žiedas“
  13. Neringoje prasidėjo tarptautinė folkloro šventė „Tek saulužė ant maračių“
  14. Juodkrantėje jau septintą kartą vyko folkloro šventė „Pūsk vėjuži“
  15. Seniausia folkloro šventė Lietuvoje jau 45-ąjį kartą ūš Vilniaus gatvėse! (programa)

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 1

  1. Žemyna says:
    8 metai ago

    Kaip svarbu, kad tokie renginiai bent jau moksleiviams būtų nemokami,
    kad vietos verslininkai jaustų pareigą nemokamai juos suvežti iš visos Lietuvos, o po visko – ir atgal atvežti!

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

LNM Vilniaus knygų mugėje
Kultūra

LNM Vilniaus knygų mugėje: nauji leidiniai, interaktyvios patirtys ir žvilgsnis į istoriją šiandien

2026 02 16
Miškų kirtimas
Gamta ir ekologija

T. Tomilinas: Ruošiamės galutiniam ir lemiamam mūšiui dėl to, kaip bus valdomi ir tvarkomi Lietuvos miškai

2026 02 16
Vasario 16-osios eitynės | J. Česnavičiaus nuotr.
Pilietinė visuomenė

Vasario 16-ąją Vilniuje – deg­lų eisena ir mitingas dėl Vyčio memorialo Lukiškių aikštėje

2026 02 15
Vasario 16-oji Kaune
Istorija

Tarp Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios: kaip buvo kuriama teisinė valstybė

2026 02 15
Grenlandija, Russello ledynas 2007
Gamta ir ekologija

Keimai – Lietuvos kalvos, iš pradžių buvusios ežerų dugnais

2026 02 14
KTU sukonstruoti perovkitiniai saulės elementai
Energetika

KTU mokslininkai kuria radiacijai atsparius saulės elementus mažiesiems palydovams

2026 02 14
Lietuvos banko Kauno rūmuose – paroda apie pinigų kelią nuo gimimo iki sunaikinimo
Istorija

Lietuvos banko Kauno rūmuose – paroda apie pinigų kelią nuo gimimo iki sunaikinimo

2026 02 14
Rokiškyje pradėti Lietuvių kalbos dienų sostinės renginiai
Kalba

Rokiškyje pradėti Lietuvių kalbos dienų sostinės renginiai

2026 02 14

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Stebina apie LNM Vilniaus knygų mugėje: nauji leidiniai, interaktyvios patirtys ir žvilgsnis į istoriją šiandien
  • Stebina apie I. Vasinauskaitė. Tiesiog… ačiū, Arvydai!
  • +++ apie V. Sutkus. Chaoso agentas Volandas Trampas
  • Rimgaudas apie Vasario 16-ąją Vilniuje – deg­lų eisena ir mitingas dėl Vyčio memorialo Lukiškių aikštėje

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • I. Vasinauskaitė. Tiesiog… ačiū, Arvydai!
  • Naudotas elektromobilis: kaip įvertinti ir į ką atsižvelgti prieš perkant
  • V. Sutkus. Chaoso agentas Volandas Trampas
  • Sumanus taupymas virtuvėje: įpročiai, padėsiantys mažinti sąskaitas

Kiti Straipsniai

Vasario 16-osios eitynės | J. Česnavičiaus nuotr.

Vasario 16-ąją Vilniuje – deg­lų eisena ir mitingas dėl Vyčio memorialo Lukiškių aikštėje

2026 02 15
Vasario 16-oji

Vasario 16-ąją Vilniuje nemokamas viešasis transportas, bus eismo ribojimų

2026 02 13
Vaikai

Vilnius šiemet skiria 1 mln. eurų vaikų vasaros stovykloms

2026 02 12
Sniego valymas

Vilniečiai kviečiami išmaniai stebėti sniego valymą

2026 02 11
Dainius Razauskas

Dainius Razauskas kviečia minėti Kalbos dieną: mitologija nėra keli pasakojimai apie keistus dievus – ji mus smelkte persmelkusi

2026 02 11
Šildymas | enmin.lrv.lt nuotr.

Sostinėje šildymo kainos išaugo apie 60 proc

2026 02 10
Paryžiuje antrą kartą vyks Baltijos šalių kino šventė „CinéBaltique“

Paryžiuje antrą kartą vyks Baltijos šalių kino šventė „CinéBaltique“

2026 02 08
Palanga kviečia į šventę „Palangos stinta 2017“ (programa)

Palanga ruošiasi tradicinei „Palangos stintai“

2026 02 04
Apšvietimas

Vilniaus gatvės nuo šiol taps šviesesnės

2026 02 03
Kultūros renginys

Kultūrai Vilnius skiria 1,5 mln. eurų

2026 02 02

Skaitytojų nuomonės:

  • Stebina apie LNM Vilniaus knygų mugėje: nauji leidiniai, interaktyvios patirtys ir žvilgsnis į istoriją šiandien
  • Stebina apie I. Vasinauskaitė. Tiesiog… ačiū, Arvydai!
  • +++ apie V. Sutkus. Chaoso agentas Volandas Trampas
  • Rimgaudas apie Vasario 16-ąją Vilniuje – deg­lų eisena ir mitingas dėl Vyčio memorialo Lukiškių aikštėje
  • Išlietas širdies skausmas apie Vasario 16-ąją Vilniuje – deg­lų eisena ir mitingas dėl Vyčio memorialo Lukiškių aikštėje
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
IX forte renginys | 9fortomuziejus.lt nuotr.

Praeities aidas – šiandienos stiprybei: istorijos ir pilietiškumo renginys visai šeimai (video, programa)

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai