„Po baltų Lietuvą: Padavimų žemėlapis“: Apie mitinius milžinus (video) (0)

Virgina Asnauskienė | Alkas.lt nuotr.

Virgina Asnauskienė | Alkas.lt nuotr.

Balandžio 15  d. Kultūros dieną Balticum TV pradėjo naujo kultūros laidų ciklo, skirto atkurtos Lietuvos šimtmečiui, „Po baltų Lietuvą. Padavimų žemėlapis“ transliacijas.

Pirmoje laidoje buvo kalbama apie mitinius milžinus, „pirmuosius Lietuvos gyventojus“. Sužinojome, kokie jie buvo ir ką veikė. Lankytasi Pamaryje, kur yra išlikusi Drevernos kopa ir padavimas apie ją – „Milžino supiltas kalnas“. Čia atsivėrė įspūdingas dar žiema ir žvarbiu vėju alsuojantis kraštovaizdis, apšviestas pavasarinės saulės, kurios spinduliai šildė kaip ir širdinga „Žvejyčių“ daina, ir ansamblio vadovės, Priekulės kultūros centro Drevernos skyriaus renginių rengėjos Virginos Asnauskienės pasakojimas.

Antroje ciklo laidoje bus kalbama apie orų spėjimus, apie orus pranašaujančią Platelių apylinkės daubą ir Aukų kalną – šventvietę prie Salantų. Dalyvaus mitologė Daiva Vaitkevičienė, miškininkas Arūnas Sakalauskas ir vietos gyventojas Robertas Beniušis.

Pašnekovus kalbino režisierė Nijolė Jačėnienė, unikalius aplankytų vietovių vaizdus nufilmavo operatorius Saulius Gudas, laidas montavo ir padavimų žemėlapį „braižė“ Algis Galatiltis, vinjetę sukūrė Tadas Sokolovas, muziką – Kristijonas Lučinskas, rašinius skaitė aktorius Sigutis Jačėnas.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: