R. Alaunis. Cheminės atakos ir JAV smūgiai Sirijoje – JAV pasaulinės imperijos nuosmukio ženklas? (video) (61)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Cheminės atakos Sirijos sostinės Damasko rytiniame rajone (Rytų Gutoje)

2018 balandžio 8 d. JAV, Vakarų žiniasklaida, tame tarpe visi Lietuvos TV kanalai pranešė, kad Sirijos sostinės Damasko rytiniame rajone vadinamame Rytų Guta, Sirijos vyriausybinės pajėgos panaudojo cheminį ginklą prieš civilius gyventojus, daugiausia moteris ir vaikus. Rusija taip pat buvo laikoma atsakinga už chemines atakas, kadangi Rusija remia Sirijos vyriausybę.

Dar neatllikus išsamaus tyrimo dėl tariamo cheminio ginklo panaudojimo buvo pranešama apie galimą stiprų JAV karinį atsaką prieš Sirijos vyriausybę valandų bėgyje, Rusijos diplomatai įspėjo, kad JAV karinių atakų atveju numuš JAV raketas. Pranešama, kad Rusijos kariuomenėje aukščiausia karinė parengtis ir pan. Žmonės buvo psichologiškai nuteikiami JAV karui Sirijoje, kuris galbūt išprovokuos net trečiąjį Pasaulinį karą. Reaguojant į galimą atsaką Rusijos ir JAV diplomatai apsikeitė aštriais pareiškimais.

JAV, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos raketų smūgis Sirijai

Balandžio 13 d. penktadienį JAV karinės pajėgos, kartu su Didžiają Britanija ir Prancūzija paleido apie 100 sparnuotųjų raketų į Siriją atsakant į tariamą cheminio ginklo panaudojimą rytiniame Damasko rajone – Rytų Gutoje. Po jų sekė didelis Vakarų propagandinės žiniasklaidos skandalas apie galimą globalinį karą tarp JAV ir Rusijos dėl Sirijos. Rusijos ir JAV pusė kaip įprasta apsikeitė aštriais pareiškimais. Britanijos MP Tereza Mei (Tereza May) sakė, kad oro ataka buvo „teisinga ir teisėta“, ir kad nebuvo kito „pasirinkimo“ atsakant į tariamą cheminio ginklo išpuolį Rytų Gutoje.

Pirmiausiai reikia pasakyti, kad JAV smūgiai iš oro buvo riboto mąsto karinė operacija: iš didelio atstumo buvo paleistos sparnuotosios raketos ir oras – žemė raketos. Rusijos Gynybos ministerija pranešė, kad iš 103 raketų 71 raketos buvo numuštos Sirijos priešlėktuvinės gynybos sistemų (iš jų visos 12 sparnuotosios raketos), vyriausybinės karinėsoro bazės nebuvo paliestos. Tokie ginklai įprastai naudojami tada, kai norima įbauginti kitos šalies priešlėktuvinę gynybą. Ribotos atakos prieš Siriją yra JAV desperatiškumo ir nusivylimo ženklai, liudijantys, kad žlugo didžioji JAV strategija Artimuosiuose Rytuose. JAV su sąjungininkais sudavė smūgį Sirijai tą dieną, kai Cheminio Ginklo Draudimo Organizacijos ekspertai vyko į Siriją tirti tariamą cheminio ginklo ataką.

Taigi, paprasčiausiai žlugo JAV/Izraelio planai nuversti Sirijos prezidento Assado vyriausybę prisidengiant kovos prieš „Islamo Valstybe“ priedanga. JAV sukurtas Didysis Artimųjų Rytų projektas ir nuo 2011 metų pradėtas karas prieš Siriją žlugo.

JAV karo „svetimomis rankomis“ Sirijoje pabaiga

JAV karo „svetimomis rankomis“ prieš Siriją galutinis tikslas buvo tiesiogiai nukreiptas prieš Iraną. Dar 2009 m. JAV „idėjų kalvė“ Brukingso Institutas savo dokumente pavadinimu  „Kuris kelias (veda) į Persiją? Naujos Amerikos Strategijos Irano link pasirinkimo galimybės.“  išsamiai išdėstė būdus kaip išprovokuoti karą ir pakeisti režimą Irane. Šiame Brukingso Instituto dokumente siūloma keletas galimybių, įskaitant tą, kad Izraelis puola Iraną. Daugelis Brukingso Instituto pateiktų pasiūlymų dėl konfliktų sukėlimų ir režimo pokeitimo Irane buvo išbandyta Sirijoje: Izraelis ne kartą atakavo Sirijos kariuomenę ir siekė išprovokuoti didesnio masto karui.

Deja, JAV sukurtas karo scenarjus Sirijoje baigėsi nesėkme.

JAV pakeitė nuomonę dėl cheminių atakų

JAV prezidentas Donaldas Trampas, tame tarpe Lietuvos žiniasklaida ir TV kanalai, Lietuvos politikos „ekspertai“ kaltino Sirijos vyriausybę tariamu cheminio ginklo panaudojimu ir nuteikinėjo šalių visuomenes pateisinančią JAV karinę agresiją prieš Sirijos vyriausybę, tačiau balandžio 13 d. JAV atstovai pareiškė, kad jie dar nežino, kas tiksliai įvyko Gutos rajone. Trampo administracija dar nepatvirtino, kad Sirijos vyriausybė panaudojo cheminius ginklus.

Cheminis ginklas, tai psichologinis ginklas

Tariamas cheminio ginklo panaudojimas, tai JAV atsako į cheminio ginklo panaudojimą startegijos dalis. Visi cheminio ginklo panaudojimo išpuoliai įvykdyti Sirijoje buvo gryniausia provokacija naudojama karui išprovokuoti. Po šių tariamų cheminių atakų panaudotų prieš civilius kaskart pasigirsdavo JAV grasinimai panaudoti sparnuotąsias raketas prieš Sirijos vyriausybę. Karo kurstytojai ir jiems pritariantys jau ne vienus metus teigia, kad Sirijos prezidentas Asadas yra „didžiausias diktatorius ir žudo savo žmones naudojant cheminį ginklą.“

Nors cheminis ginklas yra vaizduojamas kaip „masinio naikinimo ginklas“, tačiau karo lėktuvai, artilerija ir visos pagrindinės sausumos pajėgos yra žymiai efektyvesnės, nei bet kokio mąsto cheminių ginklų panaudojimas, kuriuo JAV jau ne kartą apkaltino Sirijos vyriausybę. Žinoma, cheminis ginklas gali sukelti didelį skaičių aukų. Tačiau Irano – Irako karas parodė, kad cheminio ginklo panaudojimas yra neefektyvus, tai išteklių ir laiko švaistymas; optimaliam efektyvumui pasiekti reikia ypač gero oro ir geografinių sąlygų. O Sirijos atveju, cheminio ginklo panaudojimas būtų politiškai ir startegiškai nenaudingas. Cheminiai ginklai turi mažą naikinimo laipsnį, palyginus su biologiniais ar branduoliniais ginklais. Cheminis ginklas daugiausia turi psichologinį poveikį. Cheminių ginklų naudojimas tik skatina tradicinį karą, bet netinka naikinti didelį kiekį priešo karių. Sirijos vyriausybė negalėjo pateisinti jų panaudojimo, tuo labiau besibaigiant karui ir dar prieš civilius, o ne teroristus, o realiu panaudojimo atveju stipriai rizikavo tiesiogine JAV/NATO šalių karine intervencija. Kitaip tariant JAV, kai kurios NATO šalys ir jų sąjungininkai Persijos įlankos šalys galėjo surengti provokacija – surengti cheminę ataką ir apkaltinti Sirijos vyriausybę tam, kad turėtų pretekstą tiesioginiams kariniams veiksmams Sirijoje.

Pasaulinė Sveikatos Oranizacija Sirijos teroristų partnerė

Visi turimi įrodymai dėl pateiktų kaltinimų dėl cheminio ginklo išpuolio rytų Damasko rajone atėjo iš Vakarų finansuojamų džihadistų ir jų pagalbininkų, įskaitant JAV Valstybės departamento, Europos vyriausybių finansuojamų fondų, iskaitant taip vadinamą „Sirijos Civilinę Gynyba“, labiau žinomą pavadinimu „Baltieji Šalmai“.

Pasaulio Sveikatos Organizacijos (PSO) autoritetu buvo pasinaudota siekiant sustiprinti pirminius nepatvirtintus pranešimus, neįtraukiant naujų įrodymų.

Pasaulinės Sveikatos Organizacijos paskelbtame pareiškime teigiama, kad iki 500 ligonių buvo apnuodyti cheminiu ginklu. Britų dienraštis „The Guardian” savo straipsnyje „Sirija: 500 pacientų Dumoje turėjo cheminio poveikio simptomus“ taip pat rėmėsi Pasaulinės Sveikatos Organizacijos „partnerių“ Sirijoje pateikta ataskaita „papildančia didėjančius įrodymus apie toksinių dujų panaudojimą išpuolyje, kurio metu žuvo mažiausiai 42 žmonės, ir išaugo tikimybė, kad JAV suduos smūgį Bašarui al-Asadui lojalioms pajėgoms. PSO partneriai Sirijoje, tai „Medikai Be Sienų“ (Médecins Sans Frontières) organizacija, kurie savo ruožtu rengia ir remia „Baltuosius Šalmus“. MSF ne kartą pripažino, kad Sirijos konfliktų zonose nėra jos narių, ji tik teikia materialią paramą su Sirijos teroristų organizacija „Islamo Valstybė“ susijusiai organizacijai „Baltieji Šalmai“, padedančiai Al-Nusra Frontui vykdant mirties egzekucijas.

PSO partnerių Sirijoje ataskaita tiesiog kartoja tuos pačius, pradinius ir dar nepatvirtintus „Baltųjų Šalmų“ teiginius. Organizacija „Baltieji Šalmai“ ne kartą buvo sugauta praeityje klastojanti įrodymus ir Holivudo stiliuje kurianti propagandinę vertę turinčius vaizdus.

Šie ir panašūs viazdai dažnai buvo rodomi  per visus Lietuviškus TV kanalus

Tai reiškia, kad „Baltųjų Šalmų“ tikslas yra grynai propagandos gamyba. 2016 metais „Baltųjų Šalmų“ organizacija netyčia atskleidė savo vaidybos metodus protestuodama keliuose Europos miestuose. Tose vaidybose siužetai buvo neatskiriami nuo kasdienių klipų, kuriuos įkėlė „Baltųjų Šalmų“ nariai, tariamai vykdantys skubios pagalbos paslaugas sukilėlių užimtose Sirijos teritorijose.

Ar Turkija ir Izraelis yra Rusijos priešai ar sąjungininkai?

Nepaisant Turkijos remiamų teroristinių grupuočių kariaujančių Sirijoje, Turkija yra daug svarbesnė Rusijai bendrame geostrateginiame kontekste, nei maža ir karo niuniokota silpna Sirija. Tai reiškia, kad Maskva nusprendė kad jai geriau būtų subalansuoti regioninius reikalus tarp Sirijos ir Turkijos, suteikiant tylią pirmenybę Turkijai, nei Damaskui. Rusija pasyviai pritarė Turkijos anti-teroristinei intervencijai Šiaurės Sirijos regione – Afrine. Tuo tarpu Rusija, nedarė nieko, kad sustabdytų Turkijos vykdomą Šiaurės Sirijos regionų okupaciją. Be to, Turkijos pradėta karinė operacija „Alyvos šakelė“ Afrine nebūtų pradėta be Rusijos pritarimo.

Rusija ne kartą pasyviai leido Izraelio karo lėktuvams vykdyti oro antskrydžius prieš Sirijos kariuomenę ir Irano dalinius dislokuotus Sirijoje nors daug kas tikėjosi, kad Rusijos dislokuota priešraketinė gynyba apsaugos juos nuo antskrydžių. 2017 metais Izraelio Būsto ir Statybų ministras, buvęs Izraelio Gynybos Pajėgų generolas Joavas Galantas net ragino nužudyti Sirijos prezidentą Bašarą Asadą. Tuo tarpu Sirijos Konstitucijos preambulėje įrašyta, kad Sirija Arabų pasaulyje užima svarbią politinę poziciją kovoje prieš sionistus. Tačiau, Rusijja ir Izraelis yra strateginiai partneriai. Izraelis vaidina svarbų tarpinį vaidmenį tarp Putino ir Trampo, kuriam (Izraeliui) Rusija jau seniai teikia pirmenybę.

Rusijos prezidentas Putinas ne kartą buvo susitikęs su Izraelio ministru pirmininku B. Netanjahu ir užmerkia akis į Izraelio vykdomą palestiniečių genocidą.

Prieš JAV atakas iš oro skirtas prieš Sirijos kariuomenę, Rusija taip pat visada būdavo įspėta iš anksto ir JAV atakoms aktyviai nesipriešino. Rusija net atsisakė Sirijai perduoti oro gynybines sistemas S-300, kaip sakė Rusijos generalinis štabas „Vakarų patnerių prašymu“.

Visa tai yra Didžiųjų Galių politikos dinamika, kuri tik dar kartą patvirtina, kad Rusija pradėjo karinę operaciją Sirijoje jos vyriausybės prašymu 2015 rugsėjo 30 grynai prieš teroristus, o ne padėti Sirijos Arabų Armijai (nors tuo pačiu padedant ir armijai), kaip daug kas tikėjosi. Todėl Rusija Sirijoje veikia kartu su Turkija paremta Rusijos-Turkijos strategine partneryste.

Žinoma, tokia Turkijos vykdoma politika Sirijoje nėra priimtina Sirijos aukščiausiai vadovybei, Sirijos prezidentas Asadas ir toliau laikydmas Turkija agresore atsisakė dalyvauti trišaliame susitikime, kuris turėjo įvykdti kartu su Turkijos, Irano, Rusijos atstovais baigiant spręsti Sirijos krizę.

Cheminis ginklas ir propagandinė žiniaskaida

Sirijos karo atvejis parodė, kad globalistų valdoma Vakarų žiniasklaida atliko pagrindinį propagandinį vaidmenį Sirijos kare. Žiniaskaida šiame informaciniame kare neneša jokios atsakomybės: vieną dieną ji gali pranešti, kad yra įrodymų, kad „Sirijos režimas“ panaudojo cheminį ginklą, kitą dieną, kad nėra įrodymų. Vakaruose, kaip ir Lietuvoje atgijo Vokietijos propagandos ministro Gėbelso laikų neregėto mąsto melas ir propaganda skirta karui sukurstyti.

Vakarų šalių žiniasklaida tiekia tokią informaciją, kuri atspindi tų šalių užsienio politiką, nukreiptą prieš Sirijos prezidento Asado vykdomą politiką. Tad būtų naivu tikėti, jog Vakarų šalių naujienų agentūros galėtų tiekti objektyvią informaciją, kuri prieštarautų imperialistinių šalių užsienio politikai.

Iš esmės Vakarų propagandinė žiniasklaida meluodama nuėjo per toli, kad galėtų paneigti tai, ką yra primelavusi. Todėl jei beliko tik pateisinti JAV, Prancūzijos ir Britanijos karinį smūgį prieš Siriją po tariamo cheminio ginklo panaudojimo priedanga. Vakarų tarptautinė bendruomenė buvo ne tik nesuinteresuota Sirijos konflikto sprendimu, tačiau visapusiškai prisidėjo prie Sirijos konflikto eskalavimo.

JAV, kartu su Pramcūzija ir Didžiąja Britaniją smogė ribotą smūgį Sirijai, nelaukdama cheminio ginklo ekspertų išvadų dėl tariamo Sirijos vyriausybės cheminio ginklo panaudojimo Rytų Gutoje, kadangi šis karinis atsakas jau nebepakeis JAV užsienio politikos tikslų ir jų galutinės nesėkmės Sirijoje.

JAV, Prancūzijos, Britanijos desperatiškas smūgis Sirijai, tai tų šalių nevykęs pasirinkimas išeiti iš nesėkmingo karo „svetimomis rankomis“ Sirijoje.

Manaus, kad JAV atsitraukimas iš Sirijos bus pasaulinės reikšmės ir paspartins negrįžtamą Amerikos imperijos nuosmukį.

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

61 komentaras

 1. Iš tiesų:

  Kas nutiko ,kad ALKAS paskelbė tipišką putiniškos propagandos straipsnį?

 2. Alkas.lt skiltyje NUOMONIŲ RATAS skelbia autorių nuomones o ne oficialią JAV, Rusijos ar LR politkorektišką valstybinę informaciją. Laukiame ir kitų nuomonių. O gal nuomonė gali būti tik viena?

 3. Vilniaus Žemaitis:

  Save gerbiantis portalas turėtų atsirinkti ir autorius.
  Kažkodėl kiti portalai įvairių radikalų publikacijų neskelbia.
  Tad pagalvokite apie savo reputaciją, gerb “Alko” redakcija.

 4. meška:

  Nieko keisto. Alkas.lt tuo paciu prisidengdamas neva tai nuomonių įvairovė sugeba ir Ferdinando Kauzono straipsnius publikuoti. Šlykštu ir tiek.

 5. Skalvis:

  Straipsnis informatyvus, tačiau vaikiškai naivus. Metų metus tvirtinu, jog Global kapital nesustos , kol neįgyvendins Pasaulio vienvaldystės projekto, arba tiksliau, nesukels branduolinės katastrofos. Projektas įstrigo Sirijoje, tačiau tai tik prieangis į Iraną. Nesunaikinus Irano ir Rusijos – šnipštas! Beje, jei manot, jog viskas dėl Turtų ir Valdžios – klystat! Viskas dėl Principo ! Žiūrėkit tūkstantmetės pasaulio istorijos – Ji tęsiasi. Tarkim: Persijos karalių knygose sakoma, jog nuo Kaspijos, Deavų (taip tada buvo tariamea) žemės, pas juos atėjo raudonplaukiai , sijuonuoti , aukšti žmonės ir juos išmokė žemdirbystės, matematikos, rašto ir astronomojos. Jie sukūrė Persiją. Darių I ir kitus tikiuos žinot. Iranas – pažodžiui reiškia Arijų žemė. Ar tai pakenčiama ? Sekmadienio smegenų mankštai, norėčiau užduoti klausimą: kaip gerai prisimenate, Ukrainos karo įkarštyje, nutekėjo 33 puslapių ginkluotės sąrašas, kurią Britai pardavinėja Rusijai. Didžiaja dalimi, tai buvo pažangiausios raketinės technologijos, elektronika. Tada britai paaiškino, kad rusai pažadėjo tų ginklų prieš Ukraina nenaudoti, to pakako, prekyba tęsėsi. Po keletos metų rusai pademonstruoja naujos kartos raketas. Britai tada organizuoja cheminės atakos cirką ir paleidžia raketas, kurias rusai numuša su beizbuolinėm. Ką visa tai reiškia ? Kaip paaiškintumėte ? Ačiū iš anksto!

 6. Pastebėjau vieną labai įdomų dalyką su tais cheminiais ginklais – kai tik Sirijoje įvykdoma cheminė ataka, tai mums parodo, tuos visus nuo jo kenčiančius žmones, jų kūnus, bet pastebėjot, kad niekas niekada, nekalba ir nepasako, kaip ta cheminė ataka, buvo įvykdyta. Gal galit kas nors parašyti ,kaip tai yra daroma? nes niekas apie tai nekalba ir nerašo.

 7. Skalvis:

  Spėju: Bušas po Kuveito užpolimo, Sadamą paliko valdžioje su sąliga, kad šis patručys Irako kurdus. Kiek to cheminio ginklo gavo ir kiek naudojo nežinau, bet jei naudojo, tai ir filmukų galėjo būti prisukta. Žinoma, nerodysi tokio , kur šneka, nes bus aišku, kad tai kurdai. Iš čia ir amerikonų įsitikinimas, kad sadamas turėjo masinio naikinimo ginklą. Kodėl nerado – neturiu nuomonės.

 8. algis:

  Keista publikacija ir komentarai.Visa Europa uzpildyta pabegeliais,ir kalta Amerika.Kada musu zmones ateis i prota.Sibiro ” kurortai neuzmirsti”.Atsipeikite mieli zmones.Ruskis niekada nebuvo musu draugas.Viska uzmirstame simtmecius mums drausta kalba,iszudyta inteligentija,ivedus korteles muilui ir duonai,protingus uzdarius i durnyna.nezinau as Alka skaiciau Lietuvos patrijotu.Nusiviliau.Daugiau as jo neskaitysiu

 9. Diedas:

  Sujudo sukruto kremlinai, Amerika puola, nabagus ruskelius skriaudžia.
  Bet poslinkis į gerą pusę yra.
  Sovietmečiu triūbydavo kad po metų Amerika žlugs, bankrutuos, nuskandins cunamis, engiami juodaodžiai sukels revoliuciją ir t.t.
  O dabar komunistėliai straipsnių pavadinimuose naudoja klaustuką.
  “…….imperijos nuosmukio ženklas?”
  Ne, čia kremliaus propagandistų bejėgiškumo ženklas.

  • Dronas:

   Na kada giriasi, jog raketos nedaskrido, kad JAV nieko negali, o paskui paskelbia taikinių nuotraukas kur iš rimtų pastatų, liko betono krūva kurioje nežinodamas ir nepažinsi kas ten išvis buvo. Tai tik ir lieka taip skalyti. Kas man šitam reikale tikrai nepatinka, kad vakarų kairuoliai-pukuotukai, irgi antrina kremlinam. Ant Trampo visus šunis karia. Nors jeigu žiūrėt rimtai, tai Trampas, kad ir kiek jis man nepatiktu, o jis man nelabai patinka, vistik geriausia, kas nutiko vakaram per paskutinius 20 metų.

 10. Pikc:

  Sutinku, kad negerai vienpusišką info dėti (bet su išlyga – nėra jokios prasmės masinės dezinformacijos priemonių “liniją” kartoti, nes to brudo ir taip užtenka), taip pat sutinku, kad Amerika per daug įsijautusi į “pasaulio policininko” vaidmenį – bet gal KOLORADINIŲ versijų nereiktų platinti?

 11. Akivaizdu:

  Keitai atrodo vaivilos, rolando prielipos. Bet čia kazkas skystai nusilengvino ant Alko.

 12. Skalvis:

  Dabar žiūriu per phoenix vokietijoje apie vietnamo gamtą. Milijonus tonų jav išpylė ant miškų pačio nuodingiausio herbicido dnt, gal, dustu, pamenu kaime jį vadino, dešimtys žmonių lietuvos kiekviename kaime mirė vėžiu nuo jo. Vietname ištisos augalų ir gyvūnų rūšys buvo sunaikintos. Milijonai chktarų miško išdžiovinta. Dabar gamta jau atgijo, bet kitokia. Pažiūrėkit.

 13. Antanas St.:

  Gal mane, mažaraštį, kas nors paprotins, kur riba tarp kitos nuomonės ir propagandos? Pvz., Hitlerio kalbos – tai kita nuomonė ar nacionalsocialistinė propaganda? O Putino retoriniai išvedžiojimai – tai kita nuomonė ar kremlinė-putinoidinė propaganda? 🤔

 14. Kodel ?:

  Jei kritikuoji globalistu veiksmus butinai turi garbinti Putina ? Anaiptol.Bet Sirija buvo sekuliari valstybe,kur normaliai sau sugyveno ivairiu religiju zmones.Pries Asada kovoja islamistai,kurie ten isnaikino krikscionis ir visus kas ne su jais.Diktatorius Asadas ? Taip.Bet matyt ten tik tokie ir gali islaikyti tvarka.Prisiminkim Irako ir Libijos likimus ir kas ten dabar.Neimanoma patiketi,kad Asadas laimejes beveik kara panaudotu chemini ginkla-tieiog tycia issaukdamas JAV,kuri ka tik skelbe besitraukianti is Sirijos ugni.Tarptautiniai ekspertai teigia kad ta ginkla turejo ir priesinga puse ir net ji panaudojo pries kurdus.Ir butent jai sis ivykis labai naudingas.Lietuviai,kaip gaila,kad taip priesinates del kazko ,kad pasiruose gerkles vieni kitiems perkasti.Tai man baisiausia…Jei is Trampo tikejomes nuosaikumo ,tai budamas per zingsni nuo ,,inpycmento” jis tera lele ,kuria manipuliuojama.

 15. Karolis:

  Autoriai turi teisę į nuomonę, bet reikėjo pritaikyti elementarios kokybės kriterijų atsisakant šitą šlamštą publikuoti. Padrikumas, sąmokslo teorijos, elementarūs ir mažaraštiški gramatikos bei rašybos nusižengimai. Tiesiog bloga skaityti.

 16. Dėkoju:

  Dėkoju autoriui ir Alkui už informatyvų straipsnį. O neigiami komentarai rodo kokiu lygiu sisteminė žiniasklaida išplovė žmonėms smegenis. Vakarų kritika beatodairiškai priimama kaip pataikavimas Putinui. Atsiminkime, nei Amerika, nei Rusija, nei Lenkija, mums niekada draugais nebus. Geopolitikoje yra tik interesai. Savo įsipareigojimus sąjungininkams reikia vykdyti. Bet taip lysti vakarams į vieną vietą ir pasiduoti jų propagandai reiškia negerbti savęs arba turėti silpnaprotystės požymių. Kaip galima užmiršti paskandintą kraujyje Iraką po JAV melagingų tvirtinimų esą jis turi cheminį ginklą. Ar ne tas pats melas Sirijos atveju?

 17. Ką čia daug išvedžioti. Asadas buvo vertas gauti į snukį ir gavo. Trumpas bravo! Asadas jau vien už tai buvo ir yra vertas gauti…, kad jau 7 metus savo šalį laiko pavertęs karo poligonu Rusijos pabombardavimams, žodžiu, jo valdoma valstybė veda pasauliui niekšišką, piktybišką politiką.

 18. vo tep:

  Ir visgi kiek čia pseudo patriotų susirinkę… Įsitikinęs, po 5-6 metų neturėsit kur akių dėti.

  • Antanas St.:

   O ką, Tamstele, reiškia “pseudo patriotas”? Ir kodėl po 5-6 metų, o ne po 4-5 ar po 6-7 ???

   • vo tep:

    Atsakau, “pseudo patriotas” yra tas kuris mano ar apsimeta, kad Lietuva yra nepriklausoma ir visur vaidenasi rusai. Tebūnie po 4-7 metų, kiekvienam pagal sugedimo lygį…

    • Gustavas.:

     O kokiai apuokų grupei priskirti tamsta kuriam vaidenasi, kad mums vaidenasi rusai. Nuo 1940 kai atėjo maskolis nebesivaidena. To pragaro kurį patyrė mūsų tauta ir kurį dabar išgyvena Ukraina, Moldova , Gruzija maskolio nei per patrankos šūvį nenori. Maskolis draugystę supranta savaip.

     • LosAngeles:

      Taip, maskoliui atejus tauta patyre baisiu dalyku, bet… kalbant straipsnio tema ka tamstai pasakytu Libijos (tarkime) pilietis, pamenantis kokia ji buvo ir kas liko po ‘demokratizacijos’? KLausimas retorinis, taip. Bet neuzmirskime, kad skausmas… svetimo, kaip sakoma, nebuna. Taigi, mes turime patirti su rytu kaimynais. Kaip sakote skaudzia (visiskai pritariu). O vakarieciai tokiu metodu netaike? Visus sutiktus ‘medumi tepe’? Ar mums tai nesvarbu, nes ne mes tai patyreme? Juk ziurint bendrazmogiskai siandieniniai musu ‘draugai’ kazkam atnese ne kiek ne mazesni smurta ir skausma… Kad rytu imperialistai nesa skausma tai mes patys patyreme, zinome. Klausimas stai koks: ar vakaru imperialistai nesa maziau skausmo ir smurto (bendrazmogiskai ziurint) nei rytu imperialistai

    • Antanas St.:

     Taip kalbėjo Zaratustra… 😇

  • Tvankstas:

   Nesupratau. Man rusai niekada nesivaideno, nėra man jie nei draugai, nei priešai, paprasčiausiai antrajame žydų junge esanti Rusija ir vykdanti Pasaulio Architekto užduotis profilaktiškai paklebenti kaimynų dantis.
   Tai Pasaulio Architekto knechto G.Soroso uzduotis vykdantys liberal-homunistai su liberal-konservatoriais yra Lenkijos vaivadijos Litwa patriotai ?

 19. ALKO REDAKCIJAI:

  Joks save gerbiantis portalas tokių absurdų neskelbtų.
  Jau visiškai pageltonavote. Nuomonių įvairovė yra viena, o tapti Rusijos propagandos ruporu – visai kas kitą.

  Gėda “Alkui” dėl tokių publikacijų, kaip ši!

  • Tvankstas:

   Ponas jau jaučiasi kaip Feisbūko savininkas Cukerbergas – TIESOS ministru.
   Juokinga skaityti teisybės trysčiojimus – nuo 1917 m. viskas yra Pasaulio Architekto valioje ir rankose, kaip kurti baubus : SSSR, nacional-socialistinę Vokietiją, dab. Rusiją dėl politinio spalvingumo auginti šiandienos Golemu, taip, kad nereikia čia viduriuoti žarijomis …

 20. T0mas J.:

  Pasiklausius JAV ir jos tarnų skleidžiamų naujienų sužinau, kad Sirijoje Asadas cheminių ginklų turi rimtą sandėlį daugeliui metų į priekį. Bet kai spjaudama į tarptautrinėę teisę USA, UK ir FR tą sandėlį subombina – iš jo nepasklinda jokie nuodai. Stebuklas!?
  O kaip buvo prieš 4 metus? Skaitom straipsnį –
  “JAV laivas „Cape Ray“ parengtas Sirijos cheminių ginklų naikinimo misijai”, 2014-01-03 10:55:00
  Dar tada sužinojome, kad cheminius ginklus ir jų komponentus naikinti reikia labai atsargiai laikantis specialių taisyklių.
  Visa tai rodo, kad USA puikiai supranta jog Sirijoje nėra jokių cheminių ginklų ir jų sandėlio, tik mulkina pasaulio visuomenę savo propaganda.

 21. Pikc:

  Žiūriu, kur tik paminimas Sirijos konfliktas, iškart išlenda rasiejos propagandos “retransliatorių” šutvė.
  Apskritai, kalbant apie “netiesioginį karą” (“proxy war” – o būtent toks karas Sirijoje ir vyksta), matyti tik vieną jo aspektą ir tik vieną dalyvaujančią pusę yra labai netoliaregiška. Sirijoje “suinteresuotų pusių” yra gyvas velnias (net “lieviakiški” ir antivakarietiški veikėjai ten įžiūri net 8 konfliktus – žr. pvz. “The 8 Proxy Wars Going On in Syria Right Now” by As’ad AbuKhalil). Suprantama, kad mus pasiekianti informacija yra didele dalimi “prafiltruota” kurios nors pusės propagandos, tad vertinti ją reiktų atsargiai. Kalbant apie rusų-amerikonų “stumdymąsi pečiais” dėl įtakos Artimuosiuose Rytuose, reikia nepamiršti, DĖL KO vyksta konfliktas – t.y. būtent dėl ĮTAKOS, o NE dėl vietinių gerovės. Spjauti abiems pusėms į tą jų gerovę. Taigi, bet kurios pusės kaltinimai “dėl jūsų vietiniams blogiau” tėra propaganda, ir nieko daugiau.
  Ir dar vienas dalykas: žiūrėti ir vertinti reikia iš MŪSŲ “varpinės” – dabar gi matau veikėjus, kurie tiesiog retransliuoja rusų propagandą, bandomą dangstyti rūpesčiu dėl arabų gerovės. Toks elgesys – net ne kvailas, čia per švelnus žodis būtų. Šitie veikėjai atvirai stoja į propagandinį karą dėl sovietų sajūzo žlugimo apgailestaujančio kagėbisto diktatoriaus valdomos valstybės, kurioje vyrauja šizofreniška (jau vien ko verti vaikų “kryžiaus eitynės su ikonomis ir pionieriškais kaklaraiščiais – žr. pvz. “В Краснодаре пионеры прошли крестным ходом”) šovinistinė ideologija ir kuri jau turi ilgametes karų ir okupacijų (ir būtent MŪSŲ šalies, o ne kokių nors Afrikos arabų) “tradicijas”, pusėje. Ir “kariauja” šitie veikėjai prieš valstybę, į kurios vadovaujamą karinį aljansą įsiprašėme, kad apsaugotų nuo to agresyvaus kagėbisto chanato. Rusijos interesus toks elgesys atitinka visiškai – o Lietuvos? Ir kaip tada tokia fauna vertintina? Klausimas, šiaip jau, retorinis. 😉

  • Skalvis:

   ”…rasiejos propagandos “retransliatorių” šutvė.” Nežinau ką rusija transliouja ir nesusigaudau kas čia tokie retransliuoja. Gal galėtumėte pasakyti, kuris čia ir už kokius būtent teiginius jiems priskiriamas? Aš matau tik golalistų ir lokalistų diskusiją . Ir keletą agresyvių nepraustaburnių. Tie, gal, kurie nieko logiško nepasako į temą, o tik įžeidinėja mąstančius ? Ačiū!

 22. Bartas:

  sėdžiu prie žemėlapio ir bandau nustatyti visos šios suirutės priežastis. Ir , vyrai, nutariau , kad visų pradžių pradžia ir pabaiga ; nafta ir dujos.
  Jeigu imsit liniuotę ir nutiesit liniją , įsivaizduojamam naftos ir dujų vamzdžiui iš “emitratų”, pataikysit į Turkiją (NATO), Europa. Patys nuspręskit , kas pigiau . Vežti naftą, dujas laivais ar varyti vamzdukais trumpiausiu keliu į Europą. Tačiau šitame kelyje yra įsitaisęs “malenkij bonopart” ( anapilin iškeliavusios Novadvorskojos žodžiai). Carukas šitą supranta ir jis nori naftą , dujas (pietinis srautas) varyti į Turkiją ir Balkanus. Taigi ”kremlius” savo noru iš Sirijos (Tartuso , teko būti, Latakijos) neišeis. Ir nesvarbu kas sėdės maskovijos soste ir kiek kainuos tas karas.
  (Mažytė žinutė. Už ginklų tiekimą,su maskva, atsiskaitė vienintelė Indija.) Manau , kad karas tęsis..

 23. Skalvis:

  Vakar anksčiau gryžau iš darbo ir visą vakarą žiūrėjau viosokius diskusijų klubus per vokiečių kanalus. Koks įspūdis: 1. Nacional kapital gavo riebių pažadų iš global kapital perėjo į jo pusę. 2.Frank-Walter Steinmeier išmestas į juodają skylę. 3.Prancūzų ir vokiečių (apie amerika ir britaniją visai kita kalba) valdžios įsitikinusios, jog rusija yra ekonominė nykštukė, kuri jokio ilgesnio karo nepatemps. Todėl: a. Būtina įvelti rusiją į ilgalaikius konfliktus , b. Taikyti kuo daugiau naujų sankcijų. C. Organizuoti rusišką maidaną. Rusija nusilps, žmonės sukils, putina nuvers ir mes tada lengvai rusiją nudirsim ir kailį pasidalinsim. Na, kaip ukraina. Pirmučiausias klausimas: kas finansuos maidaną ? Hillary sakėsi davusi milijardą dolerių rytų europos šalims, už tarnystę. Ar duos trumpis ?

  • Gustavas.:

   Čia ir yra esmė. Esame su Europa ir JAV vienose vežėčiose. Jei nudirsim maskoliui kailį tai ir mums kažkas klius. O jei nenudirsim, tada tai klius . Neutralių nebėra. Rytoj irgi grįžk anksčiau iš darbo apžiūrėk ir parašyk kiek maskolius milijardų Š.Korėjai, Libijai, Lot. Amerikai, Š.Amerikos juodukams, Afrikai,Sirijai ir t.t. ir t.t.ne už gražias akis pridalino.

   • Skalvis:

    Na, nežinau, šakalai dažnai alkani lieka. O kiek pridalino rusai nesužinosiu, nes čia tokios temos nėra. Minėjo kažkada, kad venusualai paskolą davė ar žadėjo. Būtų idomu sužinoti apie minėtus kitus, gal nuorodą? Ačiū.

  • Algis:

   Gal Skalvijoje prades po truputi vietoj morodiersku baltiskus vietovardzius grazinti? Ar cia EU administravima perims, nes vietoje demilitarizavimo raketu aikstele pasidare.

 24. Skalvis:

  Beje, o kas yra propaganda? Tai sistemiškai organizuodas tikslinis melas. Kaip nuo jo gintis? Pasakykit tiesą! Kas begali būti paptastesnio? Tai iš kur ta isterija ? Nežinot tiesos? O gal tiesą ir vadinat propaganda ?

  • Gustavas.:

   Rusija sako savo tiesą, Amerika savo. Tai parašyk tiesą , kaip tu atsirenki tą tiesą.

   • Skalvis:

    Mąstyk mielasis, mąstyk! Kritiškai ir logiškai. Tarkim: koks motyvas sirijai naudoti cheminį ginklą jau atgautoje iš islamistų dumoje ? Jeigu tų nuodingų dujų ten visur pilna, bet kas , bet kada jį gali panaudoti, kodėl visada tik sirija kaltinama… atleisk… čia mąstyti nereikia, čia ir asilui aišku, bet jei kam neaišku – mąstyti neturi su kuo. Dovanokit, dar kartą. Nemąstykit!

    • Pikc:

     “čia mąstyti nereikia, čia ir asilui aišku” – taigi matom, matom, kad jums viskas aišku, tavarišči koloradiki. 😉
     P.S. Juokingiausia, kad kiauri rasiejos “interesų gynėjai” rusams vis tiek tebėra ir bus “pribalty-fošysty”. 😉

 25. probertas:

  labai logiška, kad Alkas tampa kremlinių organu. O dėl nuomonių ar skonio įvairovės nieko negali paprieštarauti :).siūlau valgyti išmatas – negali sisidaryti bendro vaizdo, kas skanu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: