Seime vyks apskritojo stalo pokalbis apie partizaninį karą Lietuvoje (tiesioginė transliacija) (0)

Adolfas-Ramanauskas Vanagas | LGGRTC nuotr.

Adolfas Ramanauskas Vanagas | LGGRTC nuotr.

Balandžio 11 d., trečiadienį, 12 val., Konstitucijos salėje (Seimo I r.), vyks apskritojo stalo pokalbis „Partizaninio karo problematika istoriografijoje“, skirta Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vado Adolfo Ramanausko-Vanago 100-osioms gimimo metinėms.

Renginio dalyviams sveikinimo žodį tars Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė ir Valstybinės istorinės atminties komisijos pirmininkas prof. dr. Arūnas Gumuliauskas. Diskusijoje taip pat dalyvaus ir pranešimus skaitys Seimo narys dr. Arvydas Anušauskas, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro atstovai dr. Darius Juodis, dr. Monika Kareniauskaitė ir Vilniaus universiteto doktorantai Dainius Noreika ir Enrika Žilytė. Diskutuoti pakvies ir Adolfo Ramanausko-Vanago duktė Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė.Apskritojo stalo diskusijoje, bus pristatyti nauji Adolfo Ramanausko-Vanago istorijos aspektai, kalbama apie 1949 m. Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos Deklaracijos atsiradimo aplinkybes. Bus diskutuojama apie Lietuvos partizanų vaidmenį epochos kontekste, analizuojama jų asmens ir asmenybės vieta kare iš šiandienos perspektyvos, bus apžvelgti partizanų karo istorikų akiratyje atlikti tyrimai, atradimai ir problemos. Diskusiją moderuos Seimo nariai prof. dr. Arūnas Gumuliauskas ir dr. Laurynas Kasčiūnas.

Renginio dalyviai galės apžiūrėti ir Lazdijų krašto muziejaus parengtą kilnojamąją parodą „Adolfas Ramanauskas-Vanagas gyvenime, kovoje ir dokumentuose“. Aštuoniuose parodos stenduose eksponuojamos fotografijos ir rašytiniai dokumentai, pristatantys A. Ramanausko-Vanago gyvenimo kelią, atveriantys įdomią pedagogo, kario, Lietuvos Nepriklausomybės gynėjo, partizaninio karo rengėjo ir vadovo, partizaninio karo atsiminimų autoriaus asmenybę. Nuotraukose atskleidžiama A. Ramanausko-Vanago šeimos istorija, išsilavinimas, studijų metai ir profesinė pedagogo veikla.

2018-uosius Seimas, pagerbdamas vieno iš žymiausių Lietuvos ginkluotojo pasipriešinimo – partizaninio karo vadų Adolfo Ramanausko-Vanago 100-ąsias gimimo metines, nutarimu yra paskelbęs Adolfo Ramanausko-Vanago metais.

Žiūrėkite tiesioginę renginio transliaciją:

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: