Seime bus atidaryta menininkės Jolantos Sereikaitės darbų paroda (0)

Jolanta Sereikaitė | Asmeninio albumo nuotr.

Jolanta Sereikaitė | Asmeninio albumo nuotr.

Balandžio 4 d., trečiadienį, Vilniuje, Seimo III rūmų parodų galerijoje, bus pristatyta Lietuvos dailininkų sąjungos narės Jolantos Sereikaitės darbų paroda „Žolynų virsmas“, skiriama pavasario šventei, žmogaus ir gamtos atgimimui.

Parodą atvers Seimo narys dr. Stasys Šedbaras, atidarymo renginyje dalyvaus parodos autorė, apie grafikos meną ir kūrinius kalbės Lietuvos dailės muziejaus Vaizduojamojo dailės skyriaus vadovė, dailėtyrininkė Regina Urbonienė, apie darbų autorę – rašytoja ir eseistė Loreta Jastramskienė, japoniška fleita (angl. „shakuhachi“) gros režisierius ir aktorius Gediminas Sederevičius.

Gimusi 1969 m. Kaune, 1994 m. baigusi Vilniaus dailės akademiją, kurioje studijavo grafikos specialybę, dailininkė kūrybiniame darbe didžiausią dėmesį skiria medžio raižiniui. Medžio raižinys – vienas iš liaudies meno palikimo dalių, įkvėpęs ne vieną mūsų grafiką semtis idėjų iš šio paveldo versmės. Menininkė yra surengusi dvylika personalinių parodų, dalyvavo daugiau nei penkiasdešimtyje bendraautorių parodų, vykusių Lietuvoje ir užsienyje. Šiuo metu dirba Lietuvos dailės muziejuje.

Parodoje „Žolynų virsmas“ vyrauja medžio raižinio technika atlikti botaniniai piešiniai, juose įamžinta Lietuvos pievų ir pakrančių augmenija, retesni, botanikos soduose vešintys augalai. Kitas parodos segmentas – tai rankų darbo popieriaus meno kūriniai. Pūkai, lapai, žiedai įsilieja į rankų darbo popierių. Juos jungiant su šakomis, stagarais, sukuriami meno objektai. Šios kompozicijos – tai atsitiktinumo ir ilgai kontempliuoto augmenijos pasaulio rezultatas. Parodoje atsispindi integralus požiūris į gamtą, kaip į vieną iš kūrybinio įkvėpimo šaltinių.

Paroda bus eksponuojama iki balandžio 30 d.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: