Europos universitetai ragina skirti daugiau lėšų mokslui, naujovėms ir švietimui (0)

Mokslininkai_KTU nuotr

ktu.lt nuotr.

Trylika Europos universitetus vienijančių asociacijų ragina naujoje Europos Sąjungos finansinėje perspektyvoje numatyti dvigubai daugiau lėšų moksliniams tyrimams, naujovėmsir švietimui.

Kovo 28 d. paskelbtame bendrame kreipimesi į Europos Komisiją, Europos Parlamentą ir Europos Vadovų Tarybą pažymima, kad iki 160 mlrd. eurų padidintos investicijos į mokslą, naujoves ir švietimą ne tik prisidėtų prie Europos konkurencingumo,

tvaraus augimo skatinimo, bet ir iki 2040 m. leistų sukurti 650 tūkst. naujų darbo vietų, 0,46 proc. padidinti Europos Sąjungos šalių BVP.

Dokumente taip pat pažymima, kad papildomų finansinių resursų būtina ieškoti ne tik europiniu, bet ir nacionaliniu lygiu, o šalys narės turi laikytis įsipareigojimo šiai sričiai skirti ne mažiau kaip 3 proc. BVP.

Tarp dokumentą inicijavusių organizacijų – CESAER (Europos pažangių inžinerinių studijų ir mokslinių tyrimų mokyklų konferencija), ECIU (Europos inovatyvių universitetų konsorciumas), SEFI (Europos inžinerinių studijų draugija) ir EUA (Europos universitetų asociacija), kurioms priklauso ir Kauno technologijos universitetas (KTU), taip pat parėmęs šį kreipimąsi.

Su kreipimosi tekstu galima susipažinti ČIA

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Švietimas, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: