V. Jasukaitytė. Melas (5)

Vidmantė Jasukaitytė | Alkas.lt nuotr.

Vidmantė Jasukaitytė | Alkas.lt nuotr.

Šių metų kovo 10 dieną vakare Kovo 11-osios Akto signatarė Nijolė Oželytė buvo telefonu iš LNK televizijos paklausta, kaip signatarai žiūri į tai, kad Klubas jiems išsiuntinėjo pranešimus su kvietimu eisenoje dalyvauti.

Pagrindinis eisenos devizas buvo – „Už Kovo 11-osios idealus“, nuo kurių neatsakingi valdžios atstovai valstybę nuvedė į šoną. Kovo 11-osios jau tradicine tapusi eisena Gedimino prospektu taipogi nešė ir plakatą su V. Kudirkos šūkiu Lietuva – lietuviams.

Ką tik buvo pasibaigęs ataskaitinis rinkiminis Signatarų klubo susirinkimas, taigi provokacinis LNK klausimas buvo pačiu laiku, eisenos išvakarėse. Nijolė Oželytė atsakė, kad signatarai labai priešiškai nusistatę, tiesiog pasipiktinę šiuo kvietimu, kad visi prieš eiseną ir kad visi už tautų draugystę (????? – kur loginis ryšys?).

Atsakingai pareiškiu, kad Klubo susirinkime šis klausimas nebuvo svarstytas ir klubo narių vardu jos niekas neįpareigojo kalbėti, o pastangas šį renginio reikšmę sumenkinti aktyviai rodė tik p. Rasa Juknevičienė ir, kaip matome, pati Nijolė Oželytė.

Teko girdėti iš ekrano ir jos viešus samprotavimus apie Lietuvos valstybę: Kuo stipresnė valstybė, tuo mažesnis, labiau paniekintas žmogus, ir kad Valstybė vos ne kenksmingas žmogui reiškinys… Arba apie Laisvę: Laisvė jai – galimybė jaustis taip, kaip savo virtuvėje ir t. t.

Niekam nekils abejonių, kad Tėvynės Laisvė negali būti panaši ir lyginama su Oželytės virtuve. Laikau, kad televizija, kuri transliuoja tokias nesąmones, ardo valstybę taip pat, kaip ir nesuvokianti, ką šneka, įsismarkavusi liguisto „apaštalavimo“ Valstybės priešų labui apsėsta signatarė.

Lietuva – lietuviams esmę labai gerai paaiškino p. Gintaras Songaila. Lietuva – lietuviams pirmiausiai reiškia kad čia gyvenant galima žinoti savo lytį, savo kilmę, turėti savo kalbą, ir tokia Lietuva gali būti namais kitos tautybės piliečiams (kaip ir yra nuo seno), o ne tapti virtualiu simuliakru, ne kriptovaliuta, ne mase belyčių, bevardžių būtybių su įaugintais „čipais“ po oda…

Tikiu, kad kitais metais drauge eis ir lenkai, ir daugiau žydų, ir karaimų, ir tai bus puiku. Lietuva – lietuviams – tai mūsų kultūrinė atsakomybė už tvarką savo valstybėje, kur niekas negali būti ignoruojamas, kas neturi Valstybės ir jos kultūros atžvilgiu piktų tikslų.

Prašyčiau šią informaciją platinti visais galimais būdais, nes tokios „lakštingalos, kur kumelius pjauna“ gali apsukti mažiau susivokusių žmonių galveles. O tribūną jai, vienai iš esančių SĄRAŠE, kažkas suteikia gana plačią.

Autorės įrašas Veidaknygėje. Autorė yra Kovo 11-osios Akto signatarė

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: