Vasario 16-osios šimtmečio eisena su deglais (9)

Vasario 16-osios eitynės | T. Jakučio nuotr.

Vasario 16-osios eitynės | T. Jakučio nuotr.

Vasario 16 d., 18:00–20:00 val., Vilniuje, vyks vasario 16-osios šimtmečio eisena su deglais.

Lemtingąją 1918 metų, vasario 16-tosios, dieną Lietuvos valstybė buvo atkurta etninės tautos pagrindu, tačiau šiandien, Lietuvos valdantieji atsisako identiteto politikos.

Eitynių rengėjai mano, jog būti lietuviu yra pasirinkimas, visai kaip rinktis prekę prekybos centre. Prieš šimtmetį, taip pat buvo tokių, kurie ieškojo užuovėjos pas stipresnius, manydami, jog lietuvių tauta neverta turėti savo valstybingumą.Jie sako, derėtų atsisakyti tamsių praeities įvykių stagmatizavimo ir primestų etikečių. Nacionalizmas prieš 100 metų nėra šiuolaikinis nacionalizmas. Nacionalizmas prieš 60 metų nėra šiuolaikinis nacionalizmas. Nacionalizmas prieš 30 metų nėra šiuolaikinis nacionalizmas. Šiuolaikinis nacionalizmas yra etnofuturizmas. Tai yra tautinių idėjų grąžinimas į šiandieninį gyvenimą.

Etnofuturizmas yra idėja, sujungianti visų lietuvių šaknis su sparnais. Šaknys yra identitetas ir kraujas, sparnai – ateities kartos ir žygiai. Šiandien, Europa pamiršta savo šaknis, todėl susiduria su problemomis, kurios verčia kelti klausimą: „ar Europos civilizacija išliks, jeigu tai tęsis?“

Europa nėra vien tik senovės graikų meno kūriniai ar antikos filosofai. Lietuva taip pat nėra tik sąjūdžio dvasia. Nevalia gyventi praeitimi, nėra prasmės puoselėti kultūrą, kai nėra saugomi jos kūrėjai.

Eisenos rengėjai tiki atgimstančių pasaulio tautų sąmoningumu, mato, kaip tautinės idėjos skinasi kelią politikoje. Nenorėdami matyti Lietuvos kaip liberalios salelės, rengėjai kviečia pažvelgti į naująją Lietuvos aušrą.

Aistra, ryžtas ir išmintis, praeitis ir ateitis – visai tai susijungia į deglų eiseną, kurioje visi lietuviai yra broliai.

„Nešlovinkime pelenų, bet kurstykime ugnį.“

Visus mylinčius savo šalį, eisenos rengėjai skatina pasiimti deglą ir stoti į bendraminčių gretas.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: