Vyriausybė palaiko idėją įamžinti laisvės kovotojų atminimą Lukiškių aikštėje (4)

Lukiškių aikštė | Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Lukiškių aikštė | Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Vyriausybė pritarė Lukiškių aikštės įstatymo projekto tikslui įamžinti Lietuvos laisvės kovotojų atminimą Lukiškių aikštėje ir kartu atkreipė Seimo dėmesį į argumentus, dėl įstatymo teisinio reguliavimo priemonių.

Nutarime pažymima, kad Įstatymo projektu siūlomi reguliuoti visuomeniniai santykiai yra vienkartinio pobūdžio ir jau sureguliuoti Seimo 1999 m. vasario 11d. nutarimu „Dėl valstybės  sostinėje esančios Lukiškių aikštės funkcijų“. Įstatymais turėtų būti nustatomos bendro pobūdžio elgesio taisyklės, reglamentuojančios svarbiausius visuomeninius santykius, susijusius su pagrindinėmis žmogaus teisėmis ir laisvėmis, ūkinės veiklos laisvės ribojimais.

2018 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatyme numatyta 500 tūkstančių eurų dotacija kovotojų už Lietuvos laisvę įamžinimo memorialui Lukiškių aikštėje pastatyti. Tuo tarpu įstatymo projekto aiškinamajame rašte nurodoma, kad įstatymui įgyvendinti reikėtų 1 milijono eurų, tačiau nėra nurodyti lėšų šaltiniai, iš kurių siūloma šį įstatymą įgyvendinti.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .

4 komentarai

  1. Matas:

    Nieko nesupratau ka jie ten nutarė…

  2. Žemyna:

    A, tada supratau, kam tas rūsys – atseit, jame palaidosime net atsiminimus apie kovas ir kovotojus. Kad aikštėje jokiomis regimomis stovylomis nešmėkščiotų ir mūsų prievaizdų iš kaimyninės valstybės neerzintų… Štai, neseniai buvo liepta vieną „nusipelniusį Lietuvai” iškilmingai minėti, ir paminėjome. Kaip, neva, išlaisvintoją, Lietuvą „išgelbėjusį”…

  3. Sodininkas Antaninis:

    Vyriausybė? Mes turim vyriausybę? Nebeturim Valstybės, bet turim vyriausybę? Pagal kieno norus ji nutarimus priiminėja? vyriausybė…….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: