Laidoje „Skrajojantys ežerai. Baltų mitai ir simboliai“ N. Kardelis – apie simbolius, ženklus ir religijas (video) (1)

Naglis Kardelis | Alkas.lt nuotr.

Naglis Kardelis | Alkas.lt nuotr.

Tęsiame per Balticum TV transliuojamų kultūros laidų „Skrajojantys ežerai. Baltų mitai ir simboliai“ skirtų Algirdo Juliaus Greimo metams pristatymą.

Devintoje ciklo laidoje dalyvavo filosofas Naglis Kardelis. Ką reiškia sąvoka „simbolis“ ir kaip ji interpretuojama filosofijoje? Ar žodžiai „simbolis“ ir „ženklas“ reiškia tą patį? Kokia buvo graikų pagonybė? Laidoje pateikiama mokslininko filosofinė vizija apie religijų ateitį Lietuvoje ir kokia yra Pasaulio medžio simbolio prasmė.

Laidų autorė ir vedėja Nijolė Jačėnienė. Informaciniai partneriai – dienraštis „Vakarų ekspresas“, interneto portalas Alkas.lt. Projektą iš dalies finansavo Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas, rengė šĮ „Vieno aktoriaus teatras“.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Religija, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. BALTŲ MITAI IR LEGENDOS! Būtina žinoti, kad mūsų protėviai – arijai-baltai, nuo neatmenamų laikų stebėjo gamtą ir joje vykstančius fizinius procesus. Visą tai jie kruopščiai atvaizduodavo mituose, legendose ir net Šventuose raštuose! (Būtina pasakyti, kad juose nerasite nei vienos istorinės asmenybės! Už šios “taisyklės” nesilaikimo žynius – raštininkus būtų nubaudęs pats DIEVAS!). Geriausiais pavyzdžiais gali būti SENASIS TESTAMENTAS IR epai ILIADA ir ODISĖJA! Senasis Testamentas – tai mūsų protėvių arijjų baltų (nuo 3000-jų m.pr.m.e. iki erų sandūros ) GAMTOJE VYKUSIŲ FIZINIŲ PROCESŲ SĄVADAS !!! Epus ‘Iliadą ir Odisėją” rašė arijų – baltų Krivių Krivaitis VANDENORIUS gevenęs, maždaug – nuo 1200-jų iki 1150-jų m.pr.m.e.).
    “Iliadoje” aprašomas ne Trojos ir Graikų (achajų) karas bet – Tero (Santarini) ugnikalnio susisprogdinimo epopėja! “Odisėjoje” aprašomas 20 metų trūkęs Tero (Santarini) ugnikalnio siautėjimas ir Žemės drebėjimas – ką ir simbolizuoja ODISĖJAS!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: