A. Zolubas. Skleidžiamos netiesos priežastis (17)

Policijos smurtas Garliavoje 2012 m. gegužės 17 d. | youtube.com stop kadras

Policijos smurtas Garliavoje 2012 m. gegužės 17 d. | Youtube.com stop kadras

Rašinyje „Vyriausiojo policijos komisaro atgaila už miliciją“ (delfi.lt 2018 m. sausio 15 d.) Ramūnas Bogdanas greta kitų brandžių minčių teigia: Kada nuodėmės kupra nebeleidžia vaikščioti iškėlus galvą, kada saviškių kaltė maudžia lyg sena žaizda, atimdama ramų miegą, kada suvokiama, jog po savęs kiekvienas palieka vienokį ar kitokį pėdsaką – tuštumą, gėdą ar pasididžiavimą, – tada ateina atgailos metas.

Autorius teiginį, regis, taiko buvusios sovietinės milicijos luomui, konkrečiau – Sauliui Skverneliui. Ir įspėja: Atsargiai su raiteliais, kurie nekreipia dėmesio, ką sutrypė kelyje jie ar jų luomas. Nes kitas sutryptasis galite būti jūs.

Blaivi įžvalga, gerai parašyta, taikliai pritaikyta.

Generalinis policijos komisaras Skvernelis ar jam pavaldūs pareigūnai 2012 metų gegužės 17 dieną pasiuntė į Garliavą 240 sovietinio OMON-o tipo policininkų, kurie pasitelkę dujas, elektrą ir kitas ypatingąsias priemones, tampė ir mušė tiesos reikalaujančius žmones (tai užfiksavo vaizdo kameros), akivaizdžiai smurtavo. Antsiuvuose ant jų rankovių buvo Vytis, todėl jie išniekino valstybės simbolį. Dabar tie tampyti ir mušti, budėję žmonės vėl tampomi po teismus. Ne taikūs budėtojai, o „omonininkai“ ir juos pasiuntę pareigūnai turi būti teisiami. Atgailos čia nepakanka.

O kaip su kitais, KGB, kolaborantų, teisėjų, prokurorų luomais?

KGB etatiniai darbuotojai be išpažinties ir atgailos buvo atleisti kaip karinio dalinio kareivėliai, dažnas gauna LR ir RF pensijas, kiti dirba verslo ar kitokiose galimai priedangos struktūrose.

Kolaborantai – kgb agentai ir bildukai, kurie atliko VSD „klebonui“ išpažintį, neatlikę nei žodžiu nei raštu atgailos, buvo įslaptinti, kiti, neatlikę išpažinties, dabar viešinami.

Teisėjai, net kėdžių teismuose nepakeitė, tik po smakrais ant grandinės Vytį pasikabino, tarsi lojalumą valstybei pabrėždami, Gedimino stulpais grandinę pasigražino.

Sovietiniai prokurorai be liustracijos, be atsiprašymų, be atgailos, be melo detektorių, pratęsę nenutrūkstamą darbo stažą nepriklausomoje Lietuvoje, taip pat vytį prisisegė.

Todėl iš luomų, kuriems buvo priimtina LSRS NKVD komisaro Lietuvoje Aleksandro Gudaičio-Guzevičiaus Kalvio Ignoto teisybė, laukti tikros tiesos – beviltiška.

Bažnyčiose tikinčiųjų bendruomenė Mišių pradžioje žodžio liturgijos metu kalba labai prasmingo Atgailos akto žodžius: „Prisipažįstu visagaliam Dievui ir jums, broliai seserys, kad labai nusidėjau mintimis, žodžiais, darbais ir apsileidimais“. Nors tarp nusidėjimų apsileidimai minimi ketvirtoje vietoje, tačiau dažnai jie būna trijų pirmųjų priežastimi.

Kai teisėsaugos institucijos, nesusimąstydamos jog  jos nėra valstybė, priima sprendimus valstybės vardu, o visuomenė mato akivaizdų sprendimų nepagrįstumą, ji iš valstybės įsakmiai reikalauja TIESOS.

Sausio 13-ąją apdovanota Laisvės premija, iš Seimo tribūnos prabilusi vienuolė Nijolė Sadūnaitė išreiškė neigiamą nuomonę teisėsaugos atžvilgiu, tepaprašė neslėpti tiesos, neslėpti žmogaus. Ji išreiškė tiesai neabejingos visuomenės lūkestį

Aukšti valstybės vadovai, kuriems privalu žinoti ir skelbti visuomenei tiesą, Prezidentė ištarė „nežinau“, Premjeras pasišaipė, vienuolės žodžius vadindamas melu.

Tiesos ir žmogaus slėpimas tik valstybės apsileidimas? Jei tai apsileidimas, jis – nusikalstamas, skleidžiamos netiesos priežastis.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

17 komentarų

 1. Žemyna:

  Nepaprastai didelis AČIŪ garbiajam Autoriui už tokias tiesias, teisingas ir principingas mintis!

  • Šiaipp:

   Jo, bet kad autorius absoliučiai nesusigaudo, kas vyko tais 2012 metais. Bjauru. Ne tai, kad nesusigaudo, o kad melą skleidžia.

   • Tvankstas:

    Gerbiamasis, pedofilinės bylos liečiančios šalies aukščiausius pareigūnus ar turtingiausius žmones, yra tildomos kiekvienos valstybės policijos, prokuratūros, teismų veiksmais siekiant sunaikinti įkalčius, įgasdinti ar ir nužudyti liudininkus, aukas.
    Garliavos įvykiai parodo, kad buvo pradėjęs lįsti dienos švieson Lietuvos ‘vierchų’ pedofilinių aistrų tenkinimas, paprastai geriausia tinka mažamečiai vaikai iš vaikų namų, neturi kam pasipasakoti, pasiskųsti, o štai D. Kedytės atvejis ir išlindo apsišvietęs. ‘Asiečka’ gavosi.
    Pedofilinė byla, liečianti Nyderlandų karalienės Beatrix vyrą (Rolodex byla) buvo užgniaužta prokuroro F. Teeven, kuris vėliau padarė nuostabią karjerą.
    D. Britanija net kvietėsi prokurorą iš N. Zelandijos, kad rasti nesusijusį jokiais ryšiais su aukščiausiais šalies asmenimis, įtariamais pedofilija.
    Nesuprantu, ko gi taip pulti garliavinius be argumentacijos, vien tik aistringu įsitikinimu, tai liečia ir paties pedofilinius poreikius ?

 2. Bartas:

  Tiesa pasakyta , o atgaila? Nesulauksim. Likusieji ir esantys “dirbantys Lietuvai čekistai” yra kieti , kaip uola .
  “Za nami moskva. ni šagu nazat. “

 3. Romas:

  Taip, atgailos nesulauksim, net ir po Nijolės Sadūnaitės pasisakymo seime. Tik ne Lietuvai dirbantys “čekistai” čia kalčiausi. Nes bet kokia valdžia, ne tik sovietinė yra – blogis. Principinis (bet kokios) valdžios blogis atsiranda iš valdžios “vertikalės”. Iš to, kad ji nekontroliuojama piliečių. Kai vertikalę pakeis apskritimas, tada bus kitaip.

 4. VILNIETIS:

  Tik Garliavos patvorių savavaliaustojų kišt čia nereikia.
  Neverti pagarbos tie, kurie priešinasi Teismo sprendimas ir Įstatymui.
  Pagarba policijai.

  • Šiaipp:

   Pagarba policijai ir jos vadovams, nepabijojusiems išprotėjusios minios ir nešvarios sąžinės politikų.

   • Tvankstas:

    Hüseyin Baybaşin (Turkijos kurdas) sėdi iki gyvos galvos Nyderlandų kalėjime, mat atskleidė Nyderlandų valstybės sekretoriaus Joris Demmink aistrų tenkinimą – Turkijoje išprievartavęs du mažamečius berniukus, tai Nyderlandų teisėsauga turėjo darbo sukurpti bylą, dažniausiai telefoninius pokalbius techniškai tvarkingai gamino, jau beveik 10 metų vyksta bylos ‘peržiūrėjimas’.

   • Tvankstas:

    valstybės sekretorius teisingumui Joris Demmink – parašau tiksliau

   • Vilė:

    Ar matei policijos filmuotą vaizdo medžiagą, ar specialiai užsimerkei? Ar matei , kokius mūsų “kaltės įrodymus” pateikė policija?
    Nenori nieko žinoti ir tik demonstruoji savo lojalumą užgrobusiems valdžią (valstybė užvaldyta, jei tokie dalykai vyksta)?
    Jeigu didieji laikraščiai ir portalai viską blokuoja, nereiškia, kad informacijos nėra interneto platybėse.

   • Vilė:

    Žurnalistai nufilmavo, kaip Klonio 5 kieme 2012 05 17 rytą šarvuotas “omonininkas” (kaukėtas , šarvuotas su užtepliotu ženklu ant šalmo, nežinia kokios tarnybos ar gaujos smogikas) buože daužo pargriautam vyriškiui į lytinių organų sritį.
    Taip pasireiškė policijos ir jos vadovų garbė – “jokių skrupulų’?
    Kai namų šeimininkę ištempė basą užvertę palaidinę ir sijoną ant galvos aukštai iškėlę vieną koją, fllmuojant ir fotografuojant policijai bei stebėtojams ir tiesiogiai transliuojant per televiziją?
    Oj kokie narsūs! ” Ginti, saugoti, padėti!” Kam? Net į Sibirą taip netrėmė taip išniekindami.

 5. Romas:

  Ar išklausei, Vilnieti, N. Sadūnaitės pasisakymą seime sausio 13-sios proga?

 6. Žemyna:

  Atrodo, teisėsaugos reakcija į sesers Nijolės priminimą bus įprasta 🙁
  Neringos Venckienės fenomenas: kodėl neveikia JAV ir Lietuvos sutartis dėl įtariamųjų išdavimo?
  15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/neringos-venckienes-fenomenas-kodel-neveikia-jav-ir-lietuvos-sutartis-del-itariamuju-isdavimo-56-912570
  Tačiau, prisimenant ne vieną per 27 metus keistai pasibaigusią bylą, labiau stebintų priešinga jos baigtis, ar ne?
  Nutildyti N.V. tokiu pat būdu, kaip nutildė tuos, kas bent truputį buvo su šia tragedija susilietęs, suinteresuotieji asmenys nesiryžta – būtų akiplėšiškai akivaizdu. Juk visą tragedijos eigą sekusiems negali nekelti klausimų keistas sutapimas, kad buvo „nutildyti” tik tie, kas liudijo Drąsiaus naudai, o liudiję prieš jį, t.y., kartoję viešai skelbtą versiją- sveiki ir drūti. Nors būtent šis sutapimas labai verčia abejoti viešai skelbtąja išvada.

 7. Romas:

  Tos pačios situacijos – skirtingi, net gi priešingi vertinimai. Kodėl? Iš kur tokie skirtumai? iš to, kad žmonės skirtingi, labai skirtingi…
  ” Žmogus, tai kopėčios tarp pragaro ir dangaus” – sakė Ošo. Pyktis, priešiškumas, abejingumas, supratimas, užuojauta, meilė – tai tų “kopėčių” pakopos. Jeigu žmogus dar neturi užuojautos, tai ir jo tokios situacijos (apie kurią kalbame) vertinimas – atitinkamas…
  Tai galėtų būti tinkamu atsakymu ir į N. Sadūnaitės klausimą: ” Kodėl tokie abejingi?”

 8. Skalvis:

  Teisingas , kas to nežinojo, straipsnis. Pakanka rašančiam nemeluoti ir gaunasi kažkas neįprasto. Bet: o kas iš to ? Lietuvoje nebėra vyrų ! Senutė priversta už Lietuvą kovoti ir rizikuoti. Karo maro mafijai nusiperst kas ką šneka. Veiksmai visada tie patys: bučiuoti rankas ir kišti galvą į šiltą vietą. Taip, kad – švęsim Šimtmetį rankutėm su tais pačiais susiėmę ir kvailai šypsosimės. Daugiau – nesugebam.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: