Telšiuose degė Atminties laužas (nuotraukos) (0)

Telšių kultūros centro nuotr.

Telšių kultūros centro nuotr.

Sausio 13-osios vakarą, Telšių Nepriklausomybės aikštėje tradiciškai buvo paminėta Lietuvos Laisvės gynėjų diena. Minėjime skambėjo patriotinės dainos, liepsnojo laisvės laužai, susirinkusieji buvo vaišinami Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės šaulių arbata. Dainas prie laužo kartu meno kolektyvais ir visais telšiškiais atliko Telšių kultūros centro dainų ir šokių ansamblio kolektyvo „Mastis“ vadovė Ernesta Dargužienė.

Telšių kultūros centro surengtame minėjime dalyvavo visuomenės veikėjai, politikai, mokytojai ir mokiniai, ugniagesiai, šauliai, savanoriai, policijos pareigūnai, tremtiniai, daugelis kitų įstaigų ir organizacijų, gausus būrys įvairaus amžiaus telšiškių. Renginį vedė Telšių kultūros centro režisierė Alina Gintalienė, Vinco Kudirkos „Tautišką giesmę“, kitus patriotinius kūrinius atliko dainininkas, šiųmetės „Eurovizijos“ ir kitų televizijos projektų dalyvis, muzikos mokytojas Marius Petrauskas, taip pat dainavo Telšių lopšelio-darželio „Eglutė“ muzikos mokytoja Vitalija Anusaitė.

Apie tragiškus Sausio 13-osios įvykius kalbėjo JE Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas: „1991-aisiais sausio 13-ąją Lietuva laikė egzaminą. Ginkime Tėvynės laisvę, nes prieš 27-erius metus naktį įvyko apsisprendimas ir supratome, kad esame kitokie. Mūsų tautoje ir mūsų širdyse plaka laisvės dvasia, mes negalėjome pasiduoti, todėl gerai suprantame tuos, kurie ėjo prie televizijos bokšto Vilniuje ir net paaukojo savo gyvybę. Jie mūsų didvyriai. Jie mums padovanojo tai, ką šiandien kiekvieną dieną turime ir kuo džiaugiamės“.

Apie naktį, kuri lėmė lietuvių tautos istoriją kalbėjo Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas: „Ačiū, kad gausiai susirinkote. 27 metai, lyginant su tuo, kad šiemet 100 metų Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui, yra nedidelis laiko tarpas. Bet tas laikas jau užaugino jaunus žmones ir labai svarbu, kad šiandien matau daug jaunimo, kuris prisideda prie prisiminimų, kokia kaina šiandien mes turime Lietuvos laisvę. Prašau Jūsų apmąstyti, kur mes esame šiandien ir kur būsime rytoj. Žmogus yra svarbiausia. Jis yra tas, kuris kuria mūsų bendruomenės ateitį, gerovę ir pasitenkinimą“.

„Vakar tūkstantinė minia būriavosi Vilniuje, šiandien praeities įvykiai sukvietė mus į Nepriklausomybės aikštę prisiminti tą kraupią naktį, kada mes su nerimu sėdėjome prie radijo imtuvo, kuris nuolatos nutraukdavo ryšį. Stojome į kovą, kurios pergale šiandien mes galime džiaugtis. Ypatingai galime džiaugtis, kad mūsų jaunoji karta žino, kas yra laisvė ir kaip ji buvo iškovota. Šiandien mes galime jaustis saugiau, priklausydami NATO aljansui, Europos Sąjungos bendrystei. Įžengėme į šimtmetį, į istorinę datą, kurią netrukus visi susitelkę minėsime Vasario 16-ąją, bet turimą laisvę privalėsime ir saugoti“, – kalbėjo Seimo narys Valentinas Bukauskas ir dėkojo susirinkusiems.

Prisiminimais dalijosi Sausio 13-osios brolijos Telšių skyriaus pirmininkas Kostas Bagdonas: „Sausio 13-osios paminėti susirenkame nebe pirmą kartą. Ir matau, kad nepamiršime, kol esame mes gyvi ir mūsų vaikai. Tai ne linksma šventė, tai svarbus ir tragiškas įvykis, nes 14 lietuvių tą naktį padėjo galvas ant mūsų laisvės aukuro, kuriuo šiandieną džiaugiamės. Nepamirškime jų niekada“.

Aikštėje surengtame minėjime Telšių rajono savivaldybės įstaigų darbuotojai ir organizacijų nariai padėjo uždegtas žvakeles prie paminklo Laisvės kovotojams, padėta puokštė gėlių, liepsnojo atminimo laužas. Renginyje dalyvavo Telšių rajono savivaldybės ir seniūnijos darbuotojai, visų Telšių miesto mokyklų atstovai, Lietuvos skautijos Telšių tuntas, Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugijos Telšių skyriaus nariai, Telšių kultūros centro ir Telšių Žemaitės dramos teatro darbuotojai, medikai, Sausio 13-osios brolijos atstovai, Žemaitijos šaulių 8-oji rinktinė, savanoriai, Telšių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Telšių apskrities policijos komisariato atstovai, politiniai kaliniai ir tremtiniai, savanoriai, Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočių“, Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovai ir kiti.

Po minėjimo prie Telšių rajono savivaldybės surengtos šv. Mišios Telšių Šv. Antano Paduviečio katedroje.

Dieną prieš tragedijos metinių minėjimą Telšių įstaigos, įmonės bei organizacijos prisijungė prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“, pastatų languose uždegė žvakeles. Ši iniciatyva, kaip ir Laisvės gynėjų dienos minėjimas – puiki proga parodyti ne tik sau, bet ir visam pasauliui, kad šiandien esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę.

„Organizuojant svarbius renginius Telšiuose už pagalbą dėkojame Telšių rajono savivaldybei, džiaugiamės bendradarbiavimu ir nuoširdžiai dėkojame savo partneriams Telšių miesto seniūnijai, Telšių vyskupijai, Telšių butų ūkiui ir visoms prisidėjusioms įstaigoms bei organizacijoms“, – sako Telšių kultūros centro direktoriaus pavaduotojas, laikinai einantis direktoriaus pareigas Linas Ulkštinas.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: