Fortepijono muzikos elitas pagerbs pianistę profesorę Veroniką Vitaitę (0)

Veronika Vitaitė | Lietuvos muzikos ir teatro akademijos nuotr.

Veronika Vitaitė | Lietuvos muzikos ir teatro akademijos nuotr.

Gruodžio 15 d., 18 val., Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42), rengiamas koncertas pianistės profesorės Veronikos Vitaitės garbei. „Muzika yra laimė, lydėjusi nuo pat gyvenimo pradžios“, – sako pianistė, profesorė, kritikų vadinta virtuoze, mokinių – nuostabia pedagoge – Veronika Vitaitė, išugdžiusi visą plejadą Lietuvoje ir užsienyje garsių pianistų, parengusi daugybę įsimintinų koncertinių programų, renginių ir konkursų.

Koncerte pasirodys visas Lietuvos pianistų žiedas: Petras Geniušas, Jurgis Karnavičius, Daumantas Kirilauskas, Sergejus Okruško, Aidas Puodžiukas, Birutė Vainiūnaitė, Aleksandra Žvirblytė bei Rūtos Rikterės ir Zbignevo Ibelgaupto fortepijoninis duetas. Visi šie pianistai yra LMTA pedagogai: į

pagrindinę Akademijos sceną jie tą vakarą lips tam, kad savo programa ir šiltu žodžiu padėkotų prof. V. Vitaitei už ilgametį darbą Akademijoje.

Pati Veronika Vitaitė sako: „Akademiją palieku su nuostabiais, šiltais jausmais. Čia man teko laimė dirbti su Lietuvos muzikos kultūros korifėjais, tokiais kaip Balys Dvarionas, Stasys Vainiūnas, Kipras Petrauskas, Saulius Sondeckis, Raimundas Katilius ir daugybė kitų. Mano profesija man yra labai brangi. Dirbant teko džiaugsmas pergyventi laimingas savo mokinių dienas, kartu su jais patirti sėkmes ir nesėkmes, nuolatos tobulinti save. Žinoma, truputį gaila, bet atsisveikinu tik su darbu – visuomet ateisiu čia į koncertus. O Akademijai linkiu toliau gyvuoti ir klestėti.“

Pasak jaunos muzikologės Ievos Kananavičiūtės, Veronikos Vitaitės kūrybinių, pedagoginių ir kultūrinių veiklų barų bei pasiekimų gausa išties stebinanti. Meistriškas fortepijono skambinimas tiek solo, tiek duetuose, gastrolės daugybėje pasaulio šalių, tarptautinių konkursų vertinimas, ryškiausių Lietuvos atlikėjų konkursų organizavimas, tarptautinių konkursų laureatų ir šiandien Lietuvą pasaulyje garsinančių pianistų ugdymas – tik bendras apibūdinimas visų jos nuveiktų darbų bei pasiekimų per daugiau nei penkiasdešimt karjeros metų.

1963 m., Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabartinėje Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje), V. Vitaitė baigė fortepijono studijas Olgos Šteinberg klasėje. Nuo 1974 m., po aspirantūros studijų Maskvoje, stažuotės Vienoje bei darbo Šiauliuose, ji sugrįžo į Akademiją dėstyti, o nuo 1987 m. iki  2009 m., užėmė Fortepijono katedros vedėjos pareigas.

Per daugelį darbo metų ji paliko ryškų pėdsaką ne tik LMTA bendruomenės tarpe, bet ir plačiame Lietuvos kultūros ir jos sklaidos užsienyje kontekste. Šiandien, sulaukusi garbingo amžiaus, profesorė vis dar pasižymi nuoširdžiu ir atkakliu rūpesčiu Lietuvos muzikine kultūra bei jaunimo ugdymu.

Prof. Veronikos Vitaitės garbei rengiamas Fortepijono muzikos koncertas – gruodžio 15 d., 18 val., Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje. Įėjimas nemokamas.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: