Seimo komitetas pritarė įspūdingam prokurorų algų pakėlimui (1)

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas balsų dauguma šiandien pritarė kaip reta dosniam prokurorų algų pakėlimui. Numatoma, kad prokurorų algos turėtų ūgtelėti 500–950 eurų per mėnesį dydžio sumomis.

Prieš šį projektą balsavo tik du komiteto nariai – konservatorius Rimantas Dagys ir socialdemokratas Algirdas Sysas.

„Keista, kad tuo metu, kai neturime lėšų spręsti per mažiems mokytojų, gydytojų, mokslininkų ir kitų atlyginimams, šiandien dauguma Socialinių reikalų ir darbo komiteto narių pritarė prokuratūros darbuotojų algų pakėlimui,“ – priimtą sprendimą savo „Veidaknygės“ paskyroje komentavo R. Dagys.

Parlamentaro teigimu, „atlyginimai turi būti keliami visiems, kuriems jie jau metų metais įšaldyti, o ne tik atskiroms grupėms ir dar tokiomis sumomis iš karto. Tuo tarpu šiandien komitetas nubalsavo už visų lygių prokuratūros darbuotojų atlyginimų didinimą maždaug 500-940 eur/mėn. Tai yra daugiau nei, pavyzdžiui, per mėnesį Lietuvoje dabar uždirba jaunieji mokslininkai… Manau, kad komitetas socialinio jautrumo testo neišlaikė ir man dėl to gėda. Be to, sužinojome, kad tuoj ateis ir atitinkamas projektas dėl teisėjų ir taip nemažų algų didinimo. Ko gero, ir tam bus taip pat „socialiai jautriai“ pritarta.

R. Dagys taip pat paskelbė lentelę, rodančią, kiek turėtų pakilti prokurorų atlyginimai, pagal daugumos komitetų narių patvirtintą projektą.

Prokurorų algų kėlimo projektas | Facebook.com nuotr.

Prokurorų algų kėlimo projektas | Facebook.com nuotr.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Seno grėblio kotas:

    Seniai seniai konservatoriai iškėlė į padanges teisingumo vykdytojų algas, tautai aiškindami, jog būtent didelės algos iškels Lietuvą į pasaulyje dar neregėto teisingumo aukštumas, nes tik algų dydis padaro žmogų sąžiningą.
    Žmonės bandė atverti jiems akis, aiškino, kad tik sąžinė daro žmogų sąžiningą, todėl reikia į šį darbą tik sąžiningus priimti. Bet konservatoriai žmonėmis netikėjo ir toliau algų dydžiu jiems pataikavo, o teisingumas nuo to kuo toliau, tuo tik labiau menko…
    Neseniai, galima sakyti, kone visai dabar, valstiečiai iškėlė į padanges teisingumo vykdytojų algas… … o nuo čia sk. nuo pirmos eilutės…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: