Kitąmet Lietuvoje ketina apsilankyti popiežius Pranciškus (9)

Romos katalikų Popiežius Pranciškus | Alkas.lt nuotr.

Romos katalikų Popiežius Pranciškus | Alkas.lt nuotr.

Kitų metų rudenį Popiežius Pranciškus ketina apsilankyti Lietuvoje, patvirtino Prezidentūra.

Oficialaus Vatikano patvirtinimo apie popiežiaus Pranciškaus vizitą laukiama gruodį, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Ji pažymėjo, kad popiežiaus vizitas vyks Baltijos šalims svarbiu metu – minint valstybių atkūrimo šimtmetį, kitąmet Lietuva minės ir diplomatinių santykių atkūrimo 25-ąsias metines.

Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas sako, kad į Lietuvą planuojantis atvykti popiežius Pranciškus sustiprintų Lietuvos žmones.

„Jonas Paulius II atėjo sustiprinti žmones, jis matė mūsų žaizdas, sunkumus ir atėjo pastiprinti žmones. Manau, kad Pranciškus jeigu atvažiuotų, irgi atvažiuotų su tuo pačiu tikslu – atvažiuotų sustiprinti mus mūsų sunkumuose“, – sakė G. Grušas.

Jis prieš daugiau nei 20 metų prisidėjo rengiant ir kol kas vienintelį pontifiko vizitą Lietuvoje, kai 1993 metais šalyje lankėsi popiežius Jonas Paulius II.

Ministras Saulius Skvernelis teigė, kad Lietuva jau yra numačiusi darbus, kuriuos reikės atlikti rengiantis planuojamam popiežiaus Pranciškaus vizitui.

„Kadangi tai yra didžiulis įvykis valstybei, esame nusimatę ir tam tikrus poreikius, kuriuos turėsime, kalbant ir apie žmonių saugumą, infrastruktūrą“, – sakė S. Skvernelis.

Ministras Pirmininkas sakė, kad kol kas neturi oficialaus patvirtinimo iš Vatikano, ir sakė nekomentuosiantis datų ir vizito, kol jo nebus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: