Seimas griežtina užsieniečių neįleidimo į Lietuvą pagrindus (0)

Pasienis.lt nuotr.

Pasienis.lt nuotr.

Seimas po svarstymo pritarė Įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pataisoms, kuriomis siūloma papildyti esamus ilgalaikio draudimo užsieniečiui atvykti į Lietuvos Respubliką pagrindus.

Svarstomu projektu siekiama įtvirtinti, kad užsieniečiui būtų uždrausta atvykti į Lietuvos Respubliką ne ilgesniam kaip 5 metų laikotarpiui, jeigu yra rimtas pagrindas manyti, kad užsienio valstybėje užsienietis yra padaręs sunkų ar labai sunkų nusikaltimą asmeniui ir dėl to buvo pažeistos visuotinai pripažintos žmogaus teisės ir laisvės, korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką ar pinigų plovimo požymius atitinkančią nusikalstamą veiką, arba kad kurstė ar kitaip dalyvavo darant tokias nusikalstamas veikas ir (ar) dėl šių priežasčių užsienietis yra įtrauktas į kitos ES valstybės narės, Europos laisvosios prekybos asociacijos ar NATO valstybės narės nacionalinį užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti, sąrašą.

Sprendimą uždrausti užsieniečiui atvykti į Lietuvos Respubliką, gavęs užsienio reikalų ministro siūlymą, priimtų vidaus reikalų ministras.

Šiuo metu įstatyme numatyta vienintelė priežastis, dėl kurios užsieniečiui gali būti uždrausta atvykti į Lietuvos Respubliką ilgesniam nei 5 metų laikotarpiui, t. y. jeigu jis gali kelti grėsmę valstybės saugumui ir viešajai tvarkai.

Tam, kad projektas būtų priimtas, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: