Lietuvos Užsienio reikalų ministerija palaikė Ispanijos vientisumą (6)

Linas Antanas Linkevičius | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Linas Antanas Linkevičius | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Gerokai atsilikdama nuo kitų Katalonijos referendumo vertintojų, Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija ketvirtadienio popietę paskelbė pareiškimą „dėl referendumo Katalonijoje“, kuriame trumpai pasisakė dėl sekmadienį įvykusio referendumo.

Anot jokios partijos neatstovaujančio ministro Lino Linkevičiaus vadovaujamos ministerijos, „2017 metų spalio 1 dieną įvykęs referendumas Katalonijoje neatitiko Ispanijos Konstitucijos nuostatų“.Pareiškime taip pat pažymima, kad „Lietuva tvirtai remia Ispanijos Karalystės teritorinį vientisumą ir suverenitetą. Turi galioti įstatymo viršenybė“.

Tačiau Lietuvos Užsienio reikalų ministerija niekaip nereagavo į sekmadienį Ispanijos policijos vykdytą smurtą prieš referendumo dalyvius, o pareiškimo pabaigoje įrašė dviprasmišką sakinį: „Abi pusės yra raginamos pradėti konstruktyvų dialogą ir sumažinti įtampą“, iš kurio galima suprasti, kad smurtininkus bei smurto aukas traktuoja kaip vienodai atsakingus už „įtampą“.

Užsienio reikalų ministerijai vadovaujantis buvęs socialdemokratas ir sovietmečio komjaunimo funkcionierius Linas Linkevičius buvo paskirtas ministru pagal Lietuvos Socialdemokratų partijos kvotą, tačiau šiai partijai paskelbus apie pasitraukimą iš valdančiosios koalicijos, išstojo iš LSDP ir šiuo metu Vyriausybėje atstovauja tik pats save.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: