Lietuvos zoologijos sodo gyvūnai laukia savanorių surinktų gilių (1)

Perukinė tamarina | zoosodas.lt nuotr.

Perukinė tamarina | zoosodas.lt nuotr.

Rugsėjo 29 d., prasideda Lietuvos zoologijos sodo (LZS) akcija „Gilė 2017“. Dalyvauti joje kviečiami savanoriai, norintys ir galintys pririnkti ąžuolo gilių LZS gyvūnams. Ši tradicinė akcija rengiama jau dešimtą kartą.

Gilės priimamos nuo rugsėjo 29 d. 10 val. iki spalio 9 d. 17 val.: pirmadieniais–ketvirtadieniais – nuo 9 iki 15 val., penktadieniais – iki 14 val. Pietų pertrauka – nuo 12 iki 13 val. Darbo dienomis jos priimamos LZS administracijoje (Radvilėnų pl. 21, Kaunas), savaitgaliais – prie LZS pagrindinių bilietų kasų nuo 10 iki 17 val.Galintieji LZS gyvūnus palepinti ir moliūgais kviečiami jų atnešti kartu su gilių maišeliais.

Surinkusieji ne mažiau kaip 5 kg gilių, o darželinukų grupės, moksleivių klasės, įmonės – ne mažiau kaip 15 kg gilių, bus pakviesti nemokamai apsilankyti LZS – akcijos „Gilė 2017“ uždarymo šventėje spalio 17 d. Šios šventės metu trys daugiausia gilių atnešę asmenys, šeimos ar įstaigos bus apdovanoti prizais.

LZS darbuotojai primena, kad gilės turėtų būti švarios – nesumaišytos su samanomis ar lapais, sausos, nesupelijusios. Jos yra labai naudingas ir kaloringas daugelio LZS gyvūnų pašaro papildas. Gilėmis paįvairinamas stumbrų, zebrų, antilopių, ožkų, begemotų, tapyrų ir kitų kanopinių žinduolių, beždžionių, graužikų ir kai kurių paukščių racionas.

Žmonių suneštos gilės taip pat yra daiginamos, o daigai naudojami kaip pagrindinis pašaras gyvalazdėms arba kaip priedas kitų rūšių vabzdžiams. Jeigu gilių surenkama per daug, žiemą jomis dalijamasi su į sodą užsukančiais sparnuočiais ir voverėmis. Per pernykštę akciją savanoriai į LZS atgabeno net 13 tonų gilių.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: