Valstybės istorinės atminties komisija siūlo Seimui 2018-uosius paskelbti Sąjūdžio ir Adolfo Ramanausko-Vanago metais (0)

Adolfas_Ramanauskas-Vanagas_wikipedija.org

Adolfas Ramanauskas-Vanagas | wikipedija.org nuotr.

Seimo Valstybės istorinės atminties komisija posėdyje apsvarstė ir pritarė nutarimų „Dėl 2018 m. paskelbimo Sąjūdžio metais“ ir „Dėl 2018 m. paskelbimo Adolfo Ramanausko-Vanago metais“ projektams. Šie projektai bus teikiami Seimui svarstyti ir tvirtinti.

Komisija, siekdama aiškesnio ir konkretesnio atmintinų metų nustatymo apibrėžimo, posėdyje aptarė atmintinų metų nustatymo principus. Siūloma, kad Lietuvos valstybės kūrimo, laisvės ir nepriklausomybės kovų bei kultūros, kitos Lietuvos valstybingumui svarbios datos būtų minimos pradedant 20-osiomis metinėmis ir minimos kas dešimt metų, nuo 100-ųjų metinių – kas dvidešimt penkerius metus; iškilių asmenybių, nusipelniusių Lietuvos valstybingumui, mokslui ir kultūrai, jubiliejai būtų minimi kas dvidešimt penkerius metus, o nuo 100-ųjų metinių – kas penkiasdešimt metų.

Valstybės istorinės atminties komisija, suvokdama artėjančių Lietuvos valstybei svarbių įvykių šimtmečių reikšmę ir jų įprasminimo svarbą, aptarė Lietuvos valstybės atkūrimo ir Steigiamojo Seimo šimtmečio minėjimo parlamentiniu lygiu programos metmenis. Komisija atkreipė dėmesį, kad labai svarbu deramai paminėti šiuos – vienus iš svarbiausių valstybei – istorinius įvykius, todėl siūlytų kiekvienų metų pradžioje peržiūrėti numatytas priemones ir skirti jų įgyvendinimui reikiamą finansavimą. Komisija šiuo prašymu nutarė kreiptis į Seimo valdybą.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: