Siekdami išvengti peršalimo ligų, gyventojai vartoja medų, vitaminus ir mankštinasi (0)

Siekdami išvengti peršalimo ligų, gyventojai vartoja medų, vitaminus ir mankštinasi | Pranešimo autorių nuotr.

Siekdami išvengti peršalimo ligų, gyventojai vartoja medų, vitaminus ir mankštinasi | Pranešimo autorių nuotr.

Šį rudenį pavojus susirgti peršalimo ligomis pasireiškė neįprastai anksti. Metai iš metų šis laikotarpis dažniausiai prasideda spalio pabaigoje, tuo tarpu šiemet 35 nuošimčiais išaugusį susidomėjimą vaistais nuo peršalimo vaistinės darbuotojai pastebėjo jau pirmosiomis rugsėjo savaites.

Sveikatos specialistai įspėja, kad nors pirmoji peršalimo banga eina į pabaigą, pasirūpinti imuninės sistemos stiprinimu ne vėlu. Rugsėjo pradžioje „Eurovaistinės“ užsakymu tyrimų įstaigos „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa parodė, kad 70 nuošimčių pašnekovų, prieš peršalimo laikotarpį rūpinasi sveikatos stiprinimu.Remiantis atlikto tyrimo duomenimis, daugiau nei pusė stiprinančių imunitetą, vartoja specialias natūralias priemones – medų, užpilus ir arbatas. Kiek mažiau apklaustųjų vartoja vitaminus, mankštinasi, sportuoja, daugelis tiesiog stengiasi gerai išsimiegoti.

Vaistininkė Elvyra Ramaškienė pasakodama apie tai, ką pastebėjo, sako, kad metai iš metų pasiteisinantys imuniteto stiprinimo būdai tinkami. „Artėjant peršalimo sezonui, taip pat patarčiau paįvairinti mitybą vaisiais ir daržovėmis, todėl, kad šiame maiste gausu natūralių vitaminų. Be to imunitetą itin stiprina česnako preparatai. Jo vartojimas užkerta kelią virusinių ligų plitimui jūsų organizme. Yra įvairių česnako vartojimo būdų: česnako milteliai, česnako ekstraktai, aliejinių ekstraktų tabletės ar kapsulės. Žinoma, galima vartoti ir šviežią česnaką, tačiau per parą nederėtų suvartoti daugiau nei 4 gramų“, – patarimais dalinasi vaistininkė.

Anot jos derėtų nepamiršti kartais pasilepinti šiltomis aromatizuotomis vonelėmis, ypač kojų mirkymu. Tai ne tik paprastas būdas stiprinti imuninę sistemą, bet ir gera priemonė nuslopinti peršalimą pirmojoje jo stadijoje.

Kalbant apie vitaminų vartojimą, E. Ramaškienė rekomenduoja vartoti ne tik vitaminą C, bet ir bičių pikio, cinko, erškėčio, ežiuolės preparatus, vitaminą D, greipfrutų sėklų ekstraktus. „Organizmui taip pat naudingi ryklio ir žuvų taukai. Liaudies medicinoje šie taukai žinomi kaip organizmo atsparumą didinanti priemonė. Ryklių ir žuvų taukuose randama alkilglicerolių, kurie teigiamai veikia imuninės sistemos ląsteles“, – teigia specialistė.

Mankšta ir sportas taip pat turi teigiamą poveikį. „Mūsų imuninė sistema ypač silpsta bei tampa neatspari virusams dėl judėjimo ir gryno oro stygiaus, todėl svarbu kasdien bent šiek tiek pasimankštinti“, – pabrėžė vaistininkė.

Įtakos imuninei sistemai turi ir mūsų emocinė būklė. Pastebėta, kad nuolat stresą išgyvenantys, dažnai suirzę, linkę pyktis žmonės, peršalimą patiria dažniau. Dėl šių priežasčių, svarbu tinkamai pailsėti, gerai ir pakankamai išsimiegoti.

Save

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: