Lietuvos bendruomenės surinko 50 tonų elektronikos atliekų (0)

 „Mes rūšiuojam. Vasara“ | Sumanymo rengėjų nuotr.

„Mes rūšiuojam. Vasara“ | Sumanymo rengėjų nuotr.

Lietuvos bendruomenės per vasarą surinko daugiau kaip 50 tonų elektros ir elektroninės įrangos bei baterijų atliekų. Rugsėjį, švietimo įstaigose pradedamas aplinkosauginis sumanymas – „Mes rūšiuojam“, kuriame, praėjusiais mokslo metais dalyvavo net 1,4 tūkst. šalies mokyklų.

 Susumavus gegužės viduryje prasidėjusio ir visą vasarą vykusio aplinkosaugos sumanymo – „Mes rūšiuojam. Vasara“ pasiekimus, paaiškėjo, kad po visą Lietuvą išsibarsčiusios bendruomenės surinko 50 tonų elektros ir elektroninės įrangos bei 350 kilogramų nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekų. Daugiausiai atliekų vienoje iš sumanymo dalių, surinkusiomsbendruomenėms (Molėtų rajono Arnionių bendruomenei, Kauno rajono Čekiškių ir Mažeikių rajono Balėnų kaimo bendruomenėms) buvo surengta aplinkosauginė šventė. „Mes rūšiuojam. Vasara“ dalyviams iš viso bus išdalinta sumanymo partnerių apdovanojimų už 3,5 tūkst. eurų.

Ne vienerius metus rengiamo aplinkosauginio sumanymo – „Mes rūšiuojam. Vasara“ metu, renkamos buityje naudojamos elektros ir elektroninės įrangos bei nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos. Sumanymo rengėjai siekia užtikrinti, kad gyventojai atliekas galėtų priduoti kiek įmanoma patogiau, arčiau namų ir tokiu būdu plėsti šių atliekų surinkimo tinklą.

„Visuomenės narių, kuriems svarbu, kad atliekos neužterštų aplinkos, būtų perdirbtos ar panaudotos dar kartą, kasmet, daugėja. Atliekas renka ne tik bendruomenės – „Mes rūšiuojam“ visus metus vyksta įmonėse ir autoservisuose, o kartu su naujais mokslo metais prasideda ir Lietuvos švietimo įstaigose“, – sako Gamintojų ir importuotojų asociacijos (GIA), Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos (EGIO) vadovas Alfredas Skinulis.

Mokyklos, už išrūšiuotas ir priduotas atliekas gauna taškus, kuriuos gali iškeisti į įvairius laimėjimus – kino bilietus, keliones, karines pramogas gamtoje, sporto prekes ir pan. Piešinių varžybų aplinkosaugos tema dalyviai, turės galimybę laimėti „Molten“ krepšinio kamuolius. Daugiau informacijos apie sumanymą: www.mesrusiuojam.lt.

2016-2017 mokslo metais, šiame sumanyme dalyvavo 1,4 tūkst. Lietuvos švietimo įstaigų, kuriose, nuo pat aplinkosaugos sumanymo – „Mes rūšiuojam“ pradžios (2012 metų rudens), iš viso buvo surinkta daugiau kaip 1,5 tūkst. tonų elektronikos ir 59 tonos nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekų. Sumanymą rengia GIA ir EGIO, o jo metu surinktas atliekas tvarko bendrovė – „Atliekų tvarkymo centras“.

Elektros ir elektroninės įrangos bei baterijos atliekų negalima šalinti į buitinėms atliekoms skirtus konteinerius. Patekusios į aplinką (vandenį, gruntą, atmosferą), atliekos gali užteršti ją pavojingomis toksiškomis medžiagomis (gyvsidabriu, švinu, kadmiu, chromu) ir pridaryti daug žalos gamtai, pakenkti žmonių sveikatai. Perdirbant atliekas gaunamos antrinės žaliavos, kurios ne tik neteršia aplinkos ir nekenkia žmonių sveikatai, bet ir leidžia sumažinti įvairių naujų gaminių savikainą.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: