Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministrai susitarė įsteigti Baltų apdovanojimą (8)

5-baltai-VIIIa-K100

Baltai VIII a.

Baltų vienybės dienos, kai lietuviai ir latviai kartu mini istorinį Saulės mūšį, išvakarėse Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministrai Linas Linkevičius ir Edgaras Rinkevičius pranešė, kad steigiamas Baltų apdovanojimas.

Ministras Linas Linkevičius pasveikino bendras pastangas suartinti baltus stiprinant jų abipusius kultūrinius ryšius. „Norime pagerbti Lietuvos ir Latvijos žmones už jų kūrybinę veiklą, padedančią mūsų visuomenėms geriau susipažinti su giminingos kaimyninės šalies menu, literatūra, mokslu ir kultūra“, – sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras.Simboliškai pirmasis Baltų apdovanojimas bus įteiktas 2018 metais, kai abi šalys švęs savo šimtmetį. Apdovanojimas bus skiriamas už lietuvių ir latvių kalbų, literatūros, istorijos tyrinėjimų ir kitos panašios veiklos propagavimą. Apie kandidatūrų apdovanojimui gauti priėmimo pradžią bus paskelbta Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministerijų interneto puslapiuose.

Kategorijos: Baltų žemėse, Kultūra, Kultūros politika, Mes baltai, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .

8 komentarai

  1. Skalvis:

    Ir jį gaus visi karo kurstytojai, tautų kiršintojai, tarp-atlantinės karo maro mafijos nariai ? Nesitikiu nieko gero iš tarybų Lietuvos komjaunimo…

  2. Skalvis:

    Tuo labiau: ” Nov 13, 2014 – Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius, neseniai prisipažinęs esantis gėjus,.. ” Nenoriu iš jų jokių apdovanojimų !

  3. Baltų apdovanojimo tikrai negautų Mindaugas ir Vytautas.. Ironiška. Gal jau reikia apsispręsti Lietuviams kas mes esame šiandien. Baltai ar lenkiškas darinys lietuviai ir vokiškas darnys latviai.

  4. senis:

    Tai už prūsų tyrinėjimus, arba jotvingių, kaip supratau, niekas nieko negaus…. Bepročiai ministrai taip apsidžiaugė “atradę” vienas kitą, kad pamiršo kas tie baltai yr…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *