Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministrai susitarė įsteigti Baltų apdovanojimą (9)

5-baltai-VIIIa-K100

Baltai VIII a.

Baltų vienybės dienos, kai lietuviai ir latviai kartu mini istorinį Saulės mūšį, išvakarėse Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministrai Linas Linkevičius ir Edgaras Rinkevičius pranešė, kad steigiamas Baltų apdovanojimas.

Ministras Linas Linkevičius pasveikino bendras pastangas suartinti baltus stiprinant jų abipusius kultūrinius ryšius. „Norime pagerbti Lietuvos ir Latvijos žmones už jų kūrybinę veiklą, padedančią mūsų visuomenėms geriau susipažinti su giminingos kaimyninės šalies menu, literatūra, mokslu ir kultūra“, – sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras.Simboliškai pirmasis Baltų apdovanojimas bus įteiktas 2018 metais, kai abi šalys švęs savo šimtmetį. Apdovanojimas bus skiriamas už lietuvių ir latvių kalbų, literatūros, istorijos tyrinėjimų ir kitos panašios veiklos propagavimą. Apie kandidatūrų apdovanojimui gauti priėmimo pradžią bus paskelbta Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministerijų interneto puslapiuose.

Kategorijos: Baltų žemėse, Kultūra, Kultūros politika, Mes baltai, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .

9 komentarai

 1. Skalvis:

  Ir jį gaus visi karo kurstytojai, tautų kiršintojai, tarp-atlantinės karo maro mafijos nariai ? Nesitikiu nieko gero iš tarybų Lietuvos komjaunimo…

 2. Skalvis:

  Tuo labiau: ” Nov 13, 2014 – Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius, neseniai prisipažinęs esantis gėjus,.. ” Nenoriu iš jų jokių apdovanojimų !

 3. Baltų apdovanojimo tikrai negautų Mindaugas ir Vytautas.. Ironiška. Gal jau reikia apsispręsti Lietuviams kas mes esame šiandien. Baltai ar lenkiškas darinys lietuviai ir vokiškas darnys latviai.

 4. senis:

  Tai už prūsų tyrinėjimus, arba jotvingių, kaip supratau, niekas nieko negaus…. Bepročiai ministrai taip apsidžiaugė “atradę” vienas kitą, kad pamiršo kas tie baltai yr…

 5. BALTŲ KALBA?! KAS TAI?! Tai IKI ŠIOL NEĮVERTINTAS PASAULIO KULTŪRŲ FENOMENAS!!! Nedaug kas žino Machatmos Gandžio Antanui Poškai pasakytus žodžius:” Žinau Lietuvą! Jos gyventojai kalba kalba senesnę už sanskritą!”. O štai ką prieš 200 metų buvo pasakęs baltų filosofas I.Kantas:” Lietuvių kalbą būtina išsaugoti ateinančioms kartoms todėl, kad tiktai jos pagalba ateinančios kartos galės įminti žmonių kraustymosi paslaptį!”
  Ir štai SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS DĖKA ĮMINTA PER 400 SENIAUSIŲJŲ KULTŪRŲ ŠALTINIAI!
  DAR DAUGIAU- Šiuose šaltiniuose rastos informacijos iš seniausios praeities dėka BUVO ATRASTI TREČIASIS IR KETVIRTASIS ŽEMĖS AŠIES FIZINIAI JUDĖJIMAI, KURIE PUIKIAI PAAIŠKINA – KAS IR KODĖL ŽEMĖJE VYKO? KAS IR KODĖL VYKSTA? KAS IR KODĖL VYKS LAIKE ATEINANČIŲ 96 000 METŲ!!!!!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: