Lietuva pritarė Jungtinių Tautų reformai (2)

Lietuva ir JT_lrp.lt

lrp.lt nuotr.

Rugsėjo 19 d. Lietuva prisijungė prie Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidento Donaldo Trampo iniciatyva parengtos politinės deklaracijos, kuria siekiama reformuoti Jungtines Tautas.

JT Generalinėje Asamblėjoje Lietuvai atstovaujanti Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, jog Jungtinių Tautų reforma yra neišvengiama ir būtina.Šalies vadovės teigimu, dar po Antrojo pasaulinio karo 1945 m. susikūrusi didžiausia tarptautinė organizacija pasaulyje veikia pagal pasenusius mechanizmus, neatitinka laikmečio iššūkių, negeba laiku ir efektyviai spręsti globalių problemų. Pasak Prezidentės, tai ypač matoma dabar, kai nesugebama užtikrinti veiksmingų sprendimų siekiant sureguliuoti konfliktus Sirijoje ir Ukrainoje bei Šiaurės Korėjos keliamai įtampai pažaboti. O JT Saugumo Taryboje piktnaudžiaujama veto teise dangstant autoritarinius režimus, šiurkščius tarptautinių principų pažeidimus, neteisėtą okupaciją ir agresiją prieš suverenias valstybes.

Šalies vadovė pabrėžė, kad Jungtinės Tautos daugiau nebegali likti tik pasyvios stebėtojos, kitaip taps nereikšmingos. Neveiklumas bei negebėjimas laiku duoti tinkamą atkirtį kompromituoja visą tarptautinę sistemą ir skatina agresorių eiti dar toliau.

Deklaraciją palaiko visos ES ir NATO šalys, iš viso daugiau nei 120 pasaulio valstybių. Prie jos prisijungusios JT narės įsipareigoja teikti visapusišką paramą JT generalinio sekretoriaus Antonio Gutereso (António Guterres) pastangoms reformuoti Jungtines Tautas, užtikrinant jų efektyvų ir skaidrų funkcionavimą.

Kategorijos: Laiko vinys, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Bartas:

    Ar ne “veto teisė” sugriovė ATR?

  2. Skalvis:

    Šaunu, gal kokį 150 rezoliucijų JT priėmė ir į jas visas Izraelis nusispjovė ciniškai : to daryti nebegalės ? Daugiau JT likimas ir daugiatūkstantinės biurokratų algos nebe priklausys nuo Amerikos malonės : įmes žalių į JT biudžetą ar neįmes ? Pagaliau ir Europa, ne tik nugalėtojai, turės svarų žodį J. Tautose ? Ar apie tai reforma ? Apie ką ji, jei ne apie tai ? Amerika atsisako pasaulinio diktato ? ps. kas atsakys į mano klausimus – gaus saldainį 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *