LRT nutylėjo poeto T. Venclovos žodžius Vilniaus merui Remigijui Šimašiui (4)

Vilniaus-savivaldybes-svetaineje-T.Venclova ir R.Simasius_lietuvos.link

lietuvos.link nuotr.

Vadinamąjį „visuomeninį transliuotoją“ LRT, kuriam retsykiais (bet gana sistemingai) pasitaiko nelabai sąžiningais metodais proteguoti privačius statybinius interesus, tenkinamus naikinant kultūros paveldą, ištiko dar viena šios rūšies nesėkmė: LRT nutylėjo, ką poetas Tomas Venclova pasakė Vilniaus merui Remigijui Šimašiui, atsakydamas į jo sveikinimą Vilniaus rotušėje.

Vilniaus savivaldybės svetainėje paskelbta žinutė, kurioje apie T. Venclovos žodžius merui taip pat net neužsiminta.Štai pranešimas, kurį LRT paskelbė apie poeto jubiliejui skirtą vakarą: Sostinės garbės piliečiui T. Venclovai – vilniečių sveikinimai 80-mečio proga.

O čia LRT „mediatekoje“ paskelbtas vaizdo įrašas iš to paties vakaro: „Tomas Venclova: taip artėja žodis. Jubiliejinis vakaras 80-mečiui Vilniaus Rotušėje 2017 m.“

Ne tik pranešime, kur išsamiai cituojamas R. Šimašiaus pasisakymas, bet ir vaizdo įraše nėra nė užuominos apie poeto reakciją į Vilniaus mero sveikinimą.

O ji, liudytojų teigimu, buvo tokia: T. Venclova pakvietė merą pasinaudoti savo įgaliojimais, kad būtų sustabdytos Misionierių ansamblyje vykstančios statybos, niokojančios istorinį Vilniaus miestovaizdį. Po šio kvietimo salėje kilo ovacijos.

Kodėl LRT, taip kruopščiai išcitavusi tuščiavidurę R. Šimašiaus prakalbą, nematė reikalo paskelbti T. Venclovos žodžių, dūrusių tiesiai į tą tuštumos pripildytą pūslę?

Šitą keistumą galbūt paaiškina liūdna hipotezė: kaip ir anais laikais, poetas yra nepatogus, jo mintys – nepageidaujamos. Tik tada už tokius dalykus sodindavo, ištremdavo ar atimdavo tarybinę pilietybę, dabar – nutyli.

Pagrindo manyti, kad šis nutylėjimas yra sąmoningas, teikia faktas, kad LRT jau ne kartą savo eterį panaudojo tendencingoms ir nesąžiningoms manipuliacijoms, kai atspindimas vienintelis – statybinis – interesas, nesuteikiant žodžio teisės už kultūros paveldo išsaugojimą pasisakantiems žmonėms.

Paskutinis ypač agresyvios statybų propagandos pavyzdys buvo Edmundo Jakilaičio vesta laida „Forumas“, kurią tiksliai įvertino Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos generalinė sekretorė Asta Junevičienė savo kreipimesi į LRT generalinį direktorių Audrių Siaurusevičių.

Vis dėlto turime vilties, kad Vilniui svarbių T. Venclovos žodžių nutylėjimas nėra neatšaukiamas, nes gyvename mobiliųjų telefonų laikais. Todėl prašome – jei turite, pasidalinkite įrašu su poeto kvietimu sustabdyti Vilniaus miestovaizdžio žalojimą. Kol LRT galutinai neužpildė mūsų eterio politikų gražbylystėmis…

Daugiau apie LRT tendencingumą paveldo klausimais:

Kreipimasis į LRT generalinį direktorių Audrių Siaurusevičių dėl televizijos laidoje „LRT Forumas“ išsakytos neobjektyvios ir šališkos pozicijos

Kaip E. Jakilaitis LRT eteryje advokatavo savo bičiulio architekto J. Žalio ir jo užsakovo D. Nedzinsko verslo interesams

Kaip A. Matonis ir LRT suteikė eilinę paslaugą vienam iš Leo LT architektų D. Nedzinskui – iš „anties“ pagamino „kadrinį“

Kaip Vladimiras Laučius ir LRT.lt apgynė Audriaus Matonio teisę neturėti oponentų bei perspėjo, kad jo kritika gali užtraukti baudžiamąją atsakomybę

Kaip LRT ir A. Matonis padeda turtingiems verslininkams remti prie sienos oponentus

LTlink_logo

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

4 komentarai

 1. Žemyna:

  Frazę „… tada už tokius dalykus sodindavo, ištremdavo ar atimdavo tarybinę pilietybę, dabar – nutyli.” tikslinčiau taip –
  „…. , dabar – iškastruoja”. Jei per tiesmuka, tada – kupiūruoja, žirklėmis pasidarbuoja…
  AČIŪ AUTOREI už budrumą ir už pasidalinimą su mumis.
  Girdėjau tai, ir vėl jaučiausi savo buvusio „dėstytuvo” nuvilta. Tačiau vėliau girdėjau jo kalbą kažkur kitoje radijo stotyje, ir tada pastebėjau, jog jis ir daugiau pasakė. Naiviai pagalvojau, kad tik dėl laiko stokos LRT teko ne visą tekstą įdėti. Tačiau, jei ir mediatekoje tas pat, reiškia tai sąmoningas FALSIFIKATAS.
  Gal verta patį T. V. informuoti, kad LRT cenzūruoja jo žodžius ir mintis, kad jis ir pats viešai užprotestuotų? Gal ir daugiau „pagerintų” jo tekstų buvo per LRT buvo paskleista, ir tik per tai vis nusivildavome juo? Juk ir jam tai svarbu – kuo jis liks jaunimo atmintyje.
  Beje, šiuo T.V. pasisakymu visuomenininkai ir teisme gali savo tiesą grįsti! Jei jau toks neribotu liberalumu pasižymintis asmuo pareiškė neigiamą nuomonę senamiesčio naikinimo klausimu – gal ir teismui, ir „senamiestį globojančioms” įstaigoms pagaliau „dašus” 🙁

 2. Čia svarbiausia būtų atskleisti kasgi LRT, apskritai Lietuvos žiniasklaidoje vykdo sovietinio glavlito funkcijas, kokia institucijas ar valstybinis asmuo tai vykdo. Juk vienodos laikysenos joje akivaizdžios. Nejaugi tas veikėjas yra tik pinigai, jeigu tik jie – tai yra akivaizdi informacinė korupcija. Taigi, ar ne per ilgai šioje srityje snaudžia STT? Iš kur ir kaip laidų vedėjas, žurnalistas sužino ką išimti. Apie tai turi būti žinoma viešai. Kas pvz., šiuo konkrečiu atveju – Šimašius, ar jo patikėtinis Vilniaus savivaldybės svetainėje paskelbtos žinutės redaktoriui nurodė, kad T. Venclovos kvietimą Šimašiui sustabdyti statybas Misionierių ansamblyje išbraukti. Čia yra siūlo galas korupcijos informacijoje tyrimui. Taigi, STT privalėtų pati “truktelti” tą siūlo galą, tačiau ne pro šalį būtų ir atitinkamoms visuomenės institucijos kreiptis į ją dėl korupcijos informacijoje tyrimo šio fakto pagrindu.

 3. Pikc:

  Panašu, autorė nė velnio nieko nežino apie tą savo tėvo vertą aršų antilietuvišką kosmopolitinį liberastą Venclovą, jeigu teigia, kad jis liberastinei valdžiai yra “nepatogus”. Jis netgi LABAI “patogus” – vienas epizodas nieko nekeičia, net jeigu jis buvo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: