Seimas laimina siūlymą, kad žalą padarę pareigūnai atlygintų nuostolius (3)

kohajone.com nuotr.

kohajone.com nuotr.

Seimas palaiko siūlymą, kad iš žalą padariusių pareigūnų būtų galima išieškoti visus nuostolius

 
Šiandien Seimas po pateikimo pritarė parengtoms Žalos, atsiradusios dėl valdžios institucijų neteisėtų veiksmų, atlyginimo ir atstovavimo valstybei ir Lietuvos Respublikos Vyriausybei įstatymo pataisoms.  Jas parengė Teisingumo ministerija.

 
Priėmus šias pataisas, valdžios institucijos, atlyginusios teismo priteistą žalą už neteisėtus tyčinius pareigūnų veiksmus, galės visas išmokėtas sumas išieškoti regreso tvarka iš kaltų asmenų.

 
„Teisinėje valstybėje turi būti įteisintas principas, kad netinkamai savo pareigas atlikę pareigūnai privalo atlyginti visą padarytą žalą ir taip atsakyti už savo klaidas“, sako teisingumo ministrė Milda Vainiutė.

 
Teisingumo ministerija administruoja lėšas, iš kurių atlyginama teismų priteista valdžios institucijų padaryta žala. Pavyzdžiui, pernai fiziniams ir juridiniams asmenims iš šio fondo buvo išmokėta 166 tūkst. eurų, užpernai 1,66 mln. eurų. Pareigūnų padarytą žalą tretiesiems asmenims pagal kompetenciją atlygina ir kitos valstybės institucijos.

 
Šiandien galiojančioje įstatymo redakcijoje numatyta, kad valstybė, atlyginusi dėl ikiteisminio tyrimo pareigūno, prokuroro ar teisėjo tyčinių veiksmų, kitų valdžios institucijų pareigūnų, valstybės tarnautojų ar kitų darbuotojų kaltų veiksmų atsiradusią žalą, įgyja regreso teisę išieškoti iš kaltų asmenų tiek, kiek ji sumokėjo, bet ne daugiau kaip 9 vidutinius jų darbo užmokesčius.

 
Įstatymo projekte siūloma tais atvejais, kai žala padaroma tyčia, šios nuostatos dėl 9 vidutinių darbo užmokesčių atsisakyti ir sudaryti galimybę valdžios institucijoms teismo keliu išieškoti visas išmokėtas sumas iš kaltų asmenų.

 
Tokiomis įstatymo pataisomis būtų užtikrinta, kad dėl pareigūnų tyčinių ar piktavališkų veiksmų valstybė įgytų visais atvejais galimybę išieškoti išmokėtas lėšas iš kaltų asmenų.

 
Ne dėl tyčinių pareigūnų veiksmų atsiradusios žalos atvejais išliktų šiuo metu įstatyme nustatytas išieškojimo apribojimas 9 vidutiniais darbo užmokesčiais.

 
Šios įstatymo pataisos parengtos, atsižvelgus į Valstybės kontrolės pateiktus duomenis apie audituotų institucijų veikloje nustatomus galimus žalos valstybės biudžetui faktus. Darbo grupėje, nagrinėjusioje minėtas problemas, dalyvavo valstybės institucijų, teismų, prokuratūros, mokslo įstaigų atstovai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

3 komentarai

 1. Getas:

  Kas atlygins kai dėl neteisingų pareigūnų ir soc. darbuotojų veiksmų atimant iš motinos vaiką, pastaroji nusižudė? Ar šis istatymas apjungs tokius atvejus?

  • Tvankstas:

   Gerb. Getai, tai yra melų melas ‘žalą padarę pareigūnai atlygins nuostolius’.
   Apgaulė naiviai tikintiems vis dar pasitaikančiu teisingumu Lietuvoje (taip pat yra visose pasaulio šalyse nuo JAV iki Š. Korėjos – ‘ten gerai, kur mūsų nėra’).
   Pirma, reikia samdytis SISTEMOS advokatus, kurie vaizduos, kad tave gina, reikalauja atlyginti nuostolius. Po 5 metų ar daugiau tampymosi teismuose ir bent 10 tūkst. išlaidų advokatams, ieškovas liks kaip buvęs pirmąją ieškinio dieną.
   Ko gi žmonės prie prezidentūros rengia akciją – visiškai praradę viltį pasiekti teisingumą, nes tam reikia didžiulių pinigų ir tai dar neužteks, turi rasti kažką giminėje esantį masonuose ar paramasonuose.
   Valdininkų amoralumas ir korupcija yra tokių mąstų, kad teisingumą pasiekti, na, tai lyg į Everestą užlipti.

 2. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  25-mečio v i s i įtakingiausieji politikai yra verti didžiausios bausmės,
  už l. sunkius padarinius Tautai ir Lietuvai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: