Susitiko Lietuvos ir Lenkijos gynybos ministrai (1)

Susitiko Lietuvos ir Lenkijos gynybos ministrai | kam.lt nuotr.

Susitiko Lietuvos ir Lenkijos gynybos ministrai | kam.lt nuotr.

Rugpjūčio 24 d., Kijeve, Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiko su Lenkijos gynybos ministru Antoniu Macierevičiumi (Antoni Macierewicz). Ministrai aptarė Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą, siekiant stiprinti NATO buvimą regione bei sutarė tęsti pasitarimus vadovavimo NATO priešakinėms pajėgoms mūsų regione klausimais.

R. Karoblis išreiškė paramą Lenkijoje veikiančių NATO Šiaurės rytų daugianacionalinio korpuso štabo

(MNC NE) Ščesine (Szczecin) ir Šiaurės Rytų daugianacionalinės divizijos štabo (MND NE) Elblonge (Elbląg) stiprinimui: „Tikime, kad šie štabai ženkliai prisidės prie atgrasymo ir gynybos NATO Rytų sparne“. Lietuva, remdama šį sumanymą, skiria du karininkus į šių metų vasarą veikti pradėjusį Šiaurės Rytų daugianacionalinės divizijos štabą.

Ministrai taip pat aptarė oro gynybos stiprinimo klausimus bei sutarė glaudžiau derinti išdėstymus NATO kolektyvinės gynybos pritaikymo eigoje.

R. Karoblis padėkojo Lenkijos gynybos ministrui už Lenkijos sumanymus, padėsiančius stiprinti Baltijos regiono saugumą, ypatingai už Lenkijos indėlį į sėkmingą NATO oro policijos užduoties vykdymą. Lenkijos karinių oro pajėgų kariai NATO oro policijoje Baltijos valstybėse dalyvavo jau šešis kartus, dalyvauja ir šiuo metu.

R. Karoblis ir A. Macierevičius (A. Macierewicz) į Kijevą atvyko dalyvauti Ukrainos Nepriklausomybės dienos renginiuose. Susitikime jie taip pat aptarė bendros Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos būrio LITPOLUKRBRIG projektą – tai geras karinio bendradarbiavimo pavyzdys.

Save

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Žemyna:

    Ar mūsų ministras privalės išklausyti su gynybos reikalais nesusijusių gąsdinimų porciją bei šantažą dėl „mažumų” skriaudų?
    Nereikia manipuliuoti – ne dėl mūsų, o dėl savęs, dėl savo teritorijos išsaugojimo kausitės ČIA, kad tik jūsų piliečių kuo mažiau žūtų, kad tik jūsų infrastruktūros būtų kuo mažiau suniokota. Taigi, ne mes jums skolingi, o visai atvirkščiai!…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *