Krašto apsaugos ministras R. Karoblis Kijeve susitiko su Ukrainos prezidentu P. Porošenko (1)

Ukrainos prezidentas Petro Porašenko ir Lietuvos krašto apsuagos ministras Raimundas Karoblis | kam.lt, M. Lazarenko nuotr.

Ukrainos prezidentas Petro Porašenko ir Lietuvos krašto apsuagos ministras Raimundas Karoblis | kam.lt, M. Lazarenko nuotr.

Rrugpjūčio 24 d. Ukrainos sostinėje Kijeve lankosi Lietuvos Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Čia kartu su JAV, Baltijos šalių, Lenkijos, Juodkalnijos, Turkijos ir Moldovos gynybos ministrais dalyvauja Ukrainos 26-ųjų nepriklausomybės metinių minėjimo renginiuose. Iškilmingame kariniame parade žygiuoja ir Lietuvos karių būrys.

Ukrainos nepriklausomybės dienos išvakarėse ministras daugiašaliame formate susitiko su Ukrainos prezidentu Petro Porošenko, kuris padėkojo Lietuvai ir kitoms šalims už teikiamą paramą Ukrainai gynybos ir kitose srityse. Pasak jo, Ukraina ypatingai vertina Lietuvos karių instruktorių indėlį rengiant ukrainiečių karius, sužeistų ukrainiečių karių gydymą ir reabilitaciją, taip pat Lietuvos paramą Ukrainai konkrečiais gynybos reformų klausimais.

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis šio susitikimo metu savo ruožtu pabrėžė būtinybę Ukrainai gynybos ir kitų sričių reformas vykdyti sparčiau. „Greitesnis reformų įgyvendinimas svarbus ne tik ilgalaikei šalies vystymosi perspektyvai, bet ir padėtų sumažinti Ukrainos nuostolius kariaujant prieš Rusijos agresiją šalies Rytuose“, – susitikimo metu sakė R. Karoblis.

karoblis-ir-porosenko-kam.lt-m-lazarenko-nuotr2

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis Kijeve susitiko su Ukrainos prezidentu P. Porošenko | kam.lt, M. Lazarenko nuotr.

Lietuva yra viena aktyviausių Ukrainos rėmėjų gynybos stiprinimo srityje, teikia praktinę paramą padėdama reformuoti ir stiprinti Ukrainos kariuomenę, siekiant priartėti prie NATO standartų; Lietuvos ir Ukrainos kariai kartu dalyvauja bendrose operacijose. Pasak R. Karoblio, mūsų šalis ir toliau dės visokeriopas pastangas, kad padėtų Ukrainai stiprinant jos gynybą. „Ukraina, gindama savo teritoriją ir savo nepriklausomybę, gina ir Vakarų vertybes bei demokratiją“, – sakė jis. Ministras taip pat pabrėžė, jog būtinas tarptautinės bendruomenės susitelkimas bendraujant su Rusija ir pagalbos Ukrainai tęstinumo užtikrinimas, siekiant atkurti Ukrainos teritorinį vientisumą bei užtikrinti jos piliečių saugumą.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: