Aptartas pasiruošimas kitą mėnesį vyksiančioms pratyboms „Zapad 2017“ (0)

Kariai | kam.lt nuotr.

Kariai | kam.lt nuotr.

Krašto apsaugos ir vidaus reikalų ministrai aptarė pavaldžių institucijų bendradarbiavimą per „Zapad 2017“.

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas šiandien, rugpjūčio 22 d., Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe su vidaus reikalų ministru Eimučiu Misiūnu bei Vidaus reikalų ministerijai pavaldžių institucijų vadovais aptarė tarpinstitucinį bendradarbiavimą prieš kitą mėnesį vyksiančias Rusijos ir Baltarusijos pratybas „Zapad 2017“.

Susitikimo metu aptarta, kaip bus koordinuojami veiksmai  pratybų aktyviosios fazės metu. Tokio pobūdžio susitikimai tarp Vidaus reikalų ir Krašto apsaugos ministerijų institucijų vyksta nuolat, siekiant užtikrinti sklandų keitimąsi naujausia informacija ir galimų veiksmų suderinamumą.

„Šiuo metu nėra požymių, kurie rodytų, kad „Zapad 2017“ pratybos gali būti panaudotos kaip priedanga realioms operacijoms, tačiau Lietuva atidžiai stebi saugumo situaciją regione ir vykdomus pasirengimus pratyboms. Informacija yra nuolat keičiamasi šalies viduje, su NATO ir šalimis sąjungininkėmis, tad esame pasirengę reaguoti į grėsmes ir netikėtas situacijas, jeigu tokios kiltų“, sakė krašto apsaugos ministras R. Karoblis.

„Aktyviai bendradarbiaudami ir keisdamiesi informacija esame pasiruošę visiems iššūkiams. Vidaus reikalų ministerijai pavaldžios statutinės tarnybos jau ne kartą pratybose įrodė, kad geba veikti kartu su Lietuvos kariuomene“, susitikime sakė vidaus reikalų ministras E. Misiūnas, taip pat pabrėžęs, kad kol kas nėra jokių signalų, rodančių, kad Lietuvos žmonėms reikėtų nerimauti dėl šalia mūsų sienų rengiamų pratybų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: