Pasaulio jaunimo sklandymo čempionate ir esant prastomis oro sąlygomis lietuviai skrenda gerai (0)

Sklandytuvai | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Sklandytuvai | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Rugpjūčio 9 d. buvo septintoji Pasaulio jaunimo sklandymo čempionato diena, kurios metu sklandytojai įveikė 305,19 km standartinėje ir 266,61 km klubinėje klasėse. Tiesa, didžioji dalis sklandytojų dėl sunkių oro sąlygų aerodrome nefinišavo, o buvo priversti leistis aikštelėse (laisvuose žemės plotuose). Aikštelėse sklandytuvai priverstinai leidžiasi, kai sklandytojai neberanda kylančių oro srovių, kitaip vadinamų termikais.

Septintąją čempionato dieną standartinėje klasėje pirmą vietą užemė du pilotai surinkę vienodą taškų skaičių: lietuvis Joris Vainius ir čekas Davidas Machas, antroje vietoje liko vokietis Bjornas Gintzelis, trečioje – lenkas Tomasas Hornikas.

Klubinėje klasėje pirmas buvo austras Paulas Altrichteris, antras – prancūzas Thibaultas Alasnieris, trečias – lenkas Vojciechas Vojtačka.

Lietuviai bendroje įskaitoje rikiuojasi taip: standartinėje klasėje Ignas Bitinaitis užima 2-ą, Joris Vainius 3-ą, o Ringaudas Kikalas 27-ą vietas. Klubinėje klasėje Martynas Liutkevičius yra 14-as, Laurynas Šupinys 15-as, o Jokūbas Motūza 30-as.

Lietuva iš 18 pasaulio valstybių bendroje rezutatų lentelėje rikiuojasi 5-a.

Bendroje rezultatų lentelė atrodo taip: pirmoje klubinės klasės vietoje yra austras Paulas Altrichteris, antroje ir trečioje vokiečiai Julianas Klemas bei Štefanas Langeris, o standartinėje klasėje pirmauja olandas Sjoerdas van Empelenas, 2-ą ir 3-ią pozicijas užima lietuviai Ignas Bitinaitis ir Joris Vainius.

Čempionate dalyvauja 70 sklandytojų iš 18 pasaulio valstybių: 38 klubinėje ir 32 standartinėje klasėse.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kylam, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: