Filmas apie keliautoją A. Jucevičių bus kuriamas kopiant į kalną (2)

Algimantas Jucevičius | Alkas.lt nuotr.

Algimantas Jucevičius | Alkas.lt nuotr.

Rugpjūčio 5 d. prasidės neeilinė, iššūkių kupina kelionė –  į ekspedicija Tian Šanio kalnuose (Kirgizija), vedamą keliautojo, alpinisto Algimanto Jucevičiaus leisis filmų kūrėjų komanda. Kelionės tikslas – kopiant į Gedimino Akstino vardo viršūnę (4250 m) atskleisti, kuo daugiau nei 50 metų žmones į kalnus vedantis A. Jucevičius įkvepia jau kelias keliautojų ir alpinistų kartas.

Filmo idėja kilo prodiuseriui Simonui Naudžiui, kuris kalnų ekspedicijoje dalyvavo prieš dvejus metus.

„Algimantas – kuklus žmogus, užuot gyręsis pasiekimais bei darbais, tiesiog ima ir veikia. Daugelis turizmo ir kalnų entuziastų žino apie šį lyderį, tačiau tik mažuma jį iš tikrųjų pažįsta. Toji mažuma – patys artimiausi Algimanto draugai. Vos išgirdę apie mūsų ketinimus kurti filmą šie žmonės padrąsina ir, jei reikia, su malonumu padeda. Tai ir padėjo galutinai apsispręsti, kad filmas, platesniam žmonių ratui papasakosiantis apie šį kalnų ir turizmo šviesuolį, išties reikalingas.“

Vis dėlto, idėjos autorius, dažnai kopiantis į kalnus, pabrėžia, kad filmo komandai reikės ne tik fizinės, bet ir psichologinės ištvermės, kuri bus išbandoma komforto trūkumo, nuovargio, lietaus iššūkiais.

Filmavimas kalnuose yra dvigubas iššūkis. Pasak filmo kūrėjų,  techniką aukštyn užsigabenti teks ant savo pečių. Tačiau filmo kūrėjai – režisierė Miglė Satkauskaitė, vaizdo operatorius Saulius Lukoševičius ir garso operatorius A. Bėkšta jau treniruojasi ir tikisi, kad stipri motyvacija padės įveikti filmavimo iššūkius.

Filmo režisierė M. Satkauskaitė sako iššūkių nebijanti: „Teko dirbti Afganistane, dalyvauti ekspedicijoje į Sibirą, filmuoti sudėtingomis sąlygomis Kosovo kalnuose. Mano patirtis sako, kad svarbu tinkamas nusiteikimas ir stipri komanda. Nedaug Lietuvoje žmonių, kurie turėtų daugiau patirties kalnuose, nei A. Jucevičius, o mūsų filmo komanda, tikiu, turi pakankamai patirties, kad įveiktų laukiančius netikėtumus ir parvežtų nepakartojamą vaizdo medžiagą iš Tian Šanio“.

Patyręs operatorius S. Lukoševičius, neseniai pelnęs vieną svarbiausių Lietuvos kino apdovanojimų „Ąžuolas“, nepaisydamas jaudulio jau dėlioja kuprinės turinį: „Filmuojant įprastinėmis sąlygomis, gali rinktis geriausiai filmo idėją perteikti padėsiančią techniką, o planuojant filmavimą kalnuose, tenka galvoti apie nenuspėjamas gamtines sąlygas, elektros stygių ir technikos svorį.”

Prodiuserinės kompanijos „Era film“ vadovė, „Sidabrinėmis Gervėmis“ apdovanotų filmų „Vabzdžių Dresuotojas“ bei „Sapnuoju, kad einu“ prodiuserė Rasa Miškinytė sako, kad filmo projektas yra neeilinis ir reikalaujantis daug pasiruošimo.

„Pažįstu Algimantą Jucevičių apie dvidešimt metų, tačiau niekad nenuėjau kartu su juo  į kalnus, nors tokį slaptą norą visada turėjau. Algimantu negali nesižavėti: jo išmintimi, taktu, ir, be jokios abejonės – veiklumu. Todėl, kai ši jaunų žmonių komanda pakvietė prisijungti kuriant filmą, neabejodama taip ir padariau. Taip nors dėl filmo įkopsiu į kalną!“ – džiaugiasi R. Miškinytė.

Prodiuserė taip pat pastebėjo, jog siekiant įgyvendinti neeilinę svajonę tenka ieškoti specialių sprendimų, kaip optimizuoti reikalingos technikos svorį ir užtikrinti filmo medžiagos kokybę, o tokie sprendimai reikalauja nemažų finansinių išteklių:  „Labai džiaugiamės Lietuvos kino centro pasitikėjimu ir skirta parama, tačiau tam, kad ją užsitikrintume, savo jėgomis turime surinkti likusį indėlį“, – sakė būsimo filmo prodiuserė.

Šiuo metu projektui „Išeiti iš namų“ įgyvendinti dar trūksta 4000 eurų. Dėkojame jau parėmusioms įmonėms „Lukla“ ir „Hanner“ bei kviečiame privačius asmenis ir įmones prisidėti prie filmo sumanymo įgyvendinimo skiriant piniginę paramą ar dalijantis reikalinga technika.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: