Įtariama, kad nebaigtos statybos Vilniuje prie Misionierių vienuolyno įregistruotos neteisėtai (1)

Misionieriu sodai.statybos_am.lt

Statybos Misionierių soduose | am.lt nuotr.

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą ir Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) prašydama ištirti galimus piktnaudžiavimo tarnyba atvejus VTPSI Vilniaus teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamente. Įtariama, kad leidimas įregistruoti nebaigtus „Misionierių sodus“ buvo suteiktas neteisėtai.

Laikinai einanti pareigas VTPSI viršininkė Eglė Kuklierienė teigia, kad daugiabučių projekto vystytojai į inspekciją kreipėsi net keturis kartus. „Inspekcijos specialistai iš pradžių tokius prašymus atmetė vadovaudamiesi Statybos įstatymo nuostatomis, kurios neleido įregistruoti nebaigto statinio. Tačiau ketvirtą kartą, įtartinomis aplinkybėmis, statytojo prašymas buvo patenkintas. Paprašytas paaiškinti tokio sprendimo motyvus, įtariamasis darbuotojas to padaryti negalėjo ir paprašė atleisti jį iš darbo“, – teigia E. Kuklierienė

VTPSI viršininkė tikisi, kad teisėsaugos institucijos, įvertinusios inspekcijos pateiktą informaciją, atšauks neteisėtai priimtą sprendimą ir leis panaikinti atitinkamą žymą Nekilnojamojo turto registre. Neatmetama galimybė, kad bus nustatyta ir daugiau piktnaudžiavimo tarnyba atvejų.

Generalinė prokuratūra, šių metų birželio mėnesį išnagrinėjusi VTPSI pateiktus duomenis ir prašymą pareikšti teismui ieškinį viešajam interesui ginti bei pripažinti negaliojančiais Misionierių vienuolyno statinių ansamblio Vilniuje nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialųjį planą ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos išduotą statybos leidimą, kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą, prašydama panaikinti specialųjį planą, statybą leidžiantį dokumentą bei pašalinti padarinius.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: