Prezidentė už nuopelnus Lietuvai apdovanojo Lietuvos ir užsienio šalių piliečius (nuotraukos) (6)

Prezidentė už nuopelnus Lietuvai apdovanojo Lietuvos ir užsienio šalių piliečius | lrp.lt nuotr.

Prezidentė už nuopelnus Lietuvai apdovanojo Lietuvos ir užsienio šalių piliečius | lrp.lt nuotr.

Liepos 6-osios – Valstybės dienos – išvakarėse Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje apdovanojo mūsų šalies ir užsienio valstybių piliečius.

„Artėjant Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai visada aplanko didelio dėkingumo jausmas. Ir mūsų protėviams, kurie prieš daug amžių prie Baltijos sukūrė mūsų valstybę, ir, žinoma, pirmiausia Jums – šių dienų Lietuvos žmonėms. Visiems, kurių dėka ir esame šiuolaikinė valstybė. Jūs visi, tie, kurie susirinkote čia, dirbate šiandien, Jūs dirbote vakar ir dirbsite rytoj. Jūs kuriate Lietuvą“, – teikdama valstybės ordinus ir medalius sakė šalies vadovė.

Vytauto Didžiojo ordino Didžiuoju kryžiumi Prezidentės pasirašytu dekretu apdovanotas Vilniaus arkivyskupas, metropolitas Gintaras Linas Grušas. Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžius įteiktas Vytauto Didžiojo universiteto profesoriui Liudui Mažyliui, Vokietijoje suradusiam Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalą.

Prezidentės teigimu, apdovanotųjų dėka Lietuva šiandien yra inovatyvi, girdima pasaulyje ir kaip niekada anksčiau turinti daug draugų. Ši pažanga yra neatsiejama nuo visų susirinkusiųjų indėlio ir pastangų. Šalies vadovė taip pat pabrėžė, kad kai ateina sudėtingas laikas, mes matome, kas ateina pas mus ir suremia pečius, kad prie mūsų valstybės laimėjimų ir pripažinimo yra daug prisidėję ištikimi Lietuvos draugai užsienio šalyse.

„Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi apdovanoti NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas gynybos politikai ir planavimui Heinrichas Brausas ir Vokietijos Makso Planko biochemijos instituto mokslininkas, Nobelio premijos laureatas, aktyvus tarpvalstybinio akademinio ir mokslinio bendradarbiavimo puoselėtojas Robertas Huberis.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi apdovanoti Makoto Asashima, aktyvus Lietuvos ir Japonijos mokslinio bendradarbiavimo puoselėtojas, taip pat archeologijos ir paveldosaugos puoselėtojas Albinas Kuncevičius.

Prezidentė pabrėžė, kad visi susirinkę į savo darbą žiūri kaip į žmogišką misiją ir gerai suvokia, kokią daugybę darbų dar turime nuveikti, kad gyvenimo kokybė Lietuvoje didėtų, kad socialinės atskirties liktų kuo mažiau ir kuo daugiau būtų vilties, pažangos ir šviesos – tikro išsilavinimo, profesionalumo, sveikų ambicijų ir pilietiškumo.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi apdovanoti nusipelnę šalies daktarai: Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytojai Jonas Ališauskas, Jolita Jakutienė, Arūnas Liubšys, Žaneta Petrulionienė, Skaistė Tulytė bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų gydytojai Rimantas Kėvalas ir Arimantas Tamašauskas.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi apdovanota savižudybių prevencijos pradininkė Lietuvoje Danutė Gailienė; Prezidento Kazio Griniaus muziejaus įkūrėjas Vytautas Grinius; NATO priešakinių pajėgų bataliono Lietuvoje vadas Christophas Huberis; Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas; psichoterapeutas Eugenijus Laurinaitis; Lietuvos gynybos atašė pavaduotojas Ukrainoje Raimundas Markauskas; filosofas Algis Mickunas; Krasnojarsko lietuvių bendruomenės pirmininkas Antanas Rasiulis; žurnalistas Andrius Tapinas; puslaidinininkių technologijų bendrovės „Brolis Semiconductors“ įkūrėjai Augustinas, Dominykas ir Kristijonas Vizbarai bei karių, nukentėjusių nuo sovietinio ir nacistinio genocido, artimųjų sąjungos pirmininkas Vytautas Zabielskas.

Vyčio Kryžiaus ordino medaliu – Kriminalinės policijos biuro komisaras Linas Karčiauskas ir Muitinės kriminalinės tarnybos inspektorius Ernestas Komaras.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanota labdaros fondo „Rugutė“ steigėja Edita Abrukauskienė; Lietuvos garbės donoras Antanas Damarckas; dailininkai, aktyvūs kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai Algirdas ir Remigijus Gataveckai; bendrovės „Evaldo daržovės“ įkūrėjas Evaldas Masevičius; aktyvi neatlygintinos kraujo donorystės propaguotoja Vijolė Miškinienė; labdaros fondo „Prieglobstis“ steigėjas Mindaugas Palionis; treneris Romualdas Petrukanecas; „Betzatos bendruomenės“ direktorius Rimantas Ramonas; Vilniaus etninės kultūros centro direktorė Milda Ričkutė; vertybinių popierių paslaugų įmonės „Nasdaq“ viceprezidentė Arminta Saladžienė; kino režisierius Donatas Ulvydas ir asociacijos „NVO vaikams konfederacija“ direktorė Elena Urbonienė.

Už drąsą, sumanumą ir ryžtą išgelbėjant tvenkinyje skendusį vyriškį Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi apdovanoti karo policininkas Tadas Grimaila ir Karinių oro pajėgų skyriaus vadas Audrius Steponavičius.

Prezidentė padėkojo apdovanojimus pelniusiems žmonėms ir palinkėjo, kad jų pavyzdys ir gyvenimo kelias būtų užkrečiantis ir įkvepiantis. Artėjančios Valstybės dienos proga šalies vadovė visiems palinkėjo gražios ir įspūdingos šventės.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

6 komentarai

 1. Pikc:

  Tapinui – ordiną “už nuopelnus Lietuvai”??? Nors, antra vertus, Broncovskajai irgi davė, tai jau po to – koks skirtumas, kam? 🙂

 2. VERTA PAKLAUSYTI:

  Rytinę ŽR laidą „Atviras pokalbis”
  http : // www . ziniuradijas . lt/laidos/atviras-pokalbis/d-kuolys-istorija-mums-spiria-i-uzpakali-o-mes-nejauciam?video=1

 3. !!!:

  Tapinui riterio kryzius..? !. tokiam parsidaveliui 1,5m virves…

 4. Tvankstas:

  Andriui Tapinui apdovanojimas kaip naujos kartos eurostribui už sėkmingą lietuvių tautos gąsdinimą, niekinimą, grąsinimą susidoroti ar nužudyti, jei neatitinka viendienių politinio korektiškumo reikalavimų ?
  Ką reiškia šie A.Tapino žodžiai : „Telšiuose turi lėkti galvos ilgai ir ne viena“ ?
  Pirma, tai yra KPSS sekretorių lygio posakis, įsigalėjęs nuo 1917 m. V. Leninui paliepus : ‘šaudyti žmones daugiau’.
  Raudonasis tvanas Žemėje nusinešė apie 200 milijonų aukų, kai žmogų užmušti kauptuku dar 1978 m. buvo šviesios ateities kūrimas.
  Visu sovietmečiu toks posakis kiekvieno KP nario lūpose reiškė grėsmę susidoroti su žmogumi : nušauti, kankinti tardymuose, išsiųsti į Gulagą, išvaryti iš darbo ir neleisti įsidarbinti kitur, nebent juodadarbiu, daugybė padorių inteligentiškų žmonių buvo kaip dyglys KP vadukų akyse ir dėl vienintelės klaidelės buvo nustumiami į visuomenės dugną.
  Daugybė KP narių galėjo tenkinti savo kanibališkas aistras, sunaikindami už save padoresnius, protingesnius.
  F.Dostojevskis savo ‘Velniuose’ labai aiškiai aprašė intelekto ragavusių ir gera norinčių atnešti Žmonijai revoliucinių pertvarkytojų savybes, kaip žmogėdriška neapykanta padorumui ir protui, kaip visiškas nepakantumas kritikai ir ją išsakiusiems kitaminčiams, ir tai buvo aprašyta su tokiu tikslumu, kuris dabar galimas su genetikos, medicinos, kitų mokslų šiandieniniu žinojimu, tiesiog pranašiškai tai regėjo savo akimis pagal tų dienų tikrovės vaizdus.
  Galėtų A. Tapinas perskaityti ‘Velnius’, dar ‘Gulago archipelagas’, ‘1984’, ‘Gražus naujas pasaulis’, ten atpažinti save, daug plačiau sužinoti, negu aš šiame trumpame pasisakyme pasakiau.
  Tai galima pasakyti apie kiekvieną šiame straipsnyje minimą veikėją, su komjaunuolio P. Korčiagino įkarščiu šokusio gimti homorevoliuciją 69.
  Ne taip seniai Lietuvoje komjaunuoliai su tokiu pat įkarščiu trėmė žmones į Sibirą, siekdami sukurti rojų Žemėje – komunizmą, tai šiandien kuriamas homorojus ?
  Tai Andrius Tapinas yra lietuvių varovas į homorojų, vertas Lietuvos Respublikos apdovanojimo ?

 5. Valentinas Šapalas:

  Bravo, puiku. Visiškai pritariu. Deja tokių tapinų ir jį panašių šiandien Lietuvos valdžioje nors vežimu vežk. Vargas mūsų tautai.

 6. Vytautas iš Šlavėnų kaimo:

  “UŽ NUOPELNUS LIETUVAI” ordinu apdovanotas aktyvistas Tapinas. Ir ”Alkas|” į tai net nesureagavo? Žmogus, kuris demonstratyviai užkasė rinkėjo pažymėjimą, kai buvo ruošiamas referendumas dėl žemės pardavimo užsieniečiams. Na, kažkokia riba turėtų būt, kabinėjant ordinus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *