Tarptautinėje folkloro šventėje „Saulės žiedas“ skambėjo muzika Dievui ir žmogui (0)

Koncertas „Dievui ir žmogui“ | E. Tamošiūno nuotr.

Koncertas „Dievui ir žmogui“ | E. Tamošiūno nuotr.

Liepos 1 d. Šiau­liuo­se buvo ati­da­rytas VII tarp­tau­ti­nės folk­lo­ro šventė „Sau­lės žie­das“. Lie­pos 1–6 die­no­mis 700 šventės da­ly­vių iš 11 pa­sau­lio ša­lių ir Lie­tu­vos švęs spal­vin­gą mu­zi­kos ir įvairių kul­tū­rų bendrystės šven­tę.

Liepos 2 d. įvyko jau tradicija tapęs šventės koncertas „Dievui ir žmogui“ šiemet vėl sukvietęs liaudies bei akademinės muzikos mylėtojus į Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą.

Koncerte skambėjo pakili, dvasinga muzika – šventovės skliautuose susiliejo skirtingų laikotarpių, tautų ir autorių muzikos kūrinių garsai. Kaip teigė festivalio meno vadovas Darius Daknys, muzikos pateikimas tokioje ypatingoje erdvėje skatina susimąstyti, pajausti nepaprastą muzikos galią.

Renginį pradėjo šiauliečiai – folkloro ansambliai „Salduvė“ ir „Rėda“, kurie atliko dainuojamąsias ir instrumentines sutartines, kurios neįprastais, tačiau harmoningais sąskambiais priminė mantras, maldas.

Koncertas „Dievui ir žmogui“ | E. Tamošiūno nuotr.

Koncertas „Dievui ir žmogui“ | E. Tamošiūno nuotr.

Koncerte daugiausiai skambėjo religinė muzika. Etnografinis kolektyvas „Žalpiai“ iš Pakražančio – liaudiškų giedojimo tradicijų puoselėtojai – atliko kantičkines giesmes.

Vilniaus rusų folkloro ansamblis „Verėja“, žiūrovus sužavėjęs ne tik savo pasirodymu, bet ir mažaisiais kolektyvo nariais, dovanojo muzikines dvasines eiles, o „Ina“ iš Lenkijos skyrė giesmes ir instrumentinį kūrinį mergelei Marijai ir Kristaus pašlovinimui.

Koncertas „Dievui ir žmogui“ | E. Tamošiūno nuotr.

Koncertas „Dievui ir žmogui“ | E. Tamošiūno nuotr.

Vyrų duetas iš Brazilijos kolektyvo „Centro de tradicoes gauchas Giuseppe Garibaldi“, atlikęs jausmingą kūrinį, teigia koncertą buvus labai gražų. Atlikėjai mano, kad šis renginys jiems buvo ne tik puiki galimybė išgirsti gražių dainų, bet ir pažinti kitų šalių kultūrą, pasidalinti savo talentu su kitais dalyviais bei žiūrovais.

Instrumentinius kūrinius Dievui ir žmogui skyrė švelniais birbynės garsais žiūrovų dėmesį prikaustęs Arvydas Jankus ir kanklių muzika Šiaulių miestą garsinančios merginos „Sunny“ bei grupės vadovė Kristina Kuprytė. Jaunąją kanklininkę Eriką Danilovaitę nustebino žiūrovų gausa ir kultūrinė įvairovė: „Labai žavu, kad tiek daug skirtingų atlikėjų, temperamentų ir aprangų.“ Mergina teigia, jog mėgavosi žmonių artumu ir puikia akustika, todėl grodama jautėsi lyg ant sparnų: „Tiesiog groji ir jauti, kaip tą garsą neša toli su tokia didele jėga. Ten visad gera groti.“

Sakralų ir jaukų koncertą „Dievui ir žmogui“ tradicine daina ir jausmingu fado užbaigė svečiai iš Portugalijos – griausmingų publikos ovacijų sulaukusi „Grupo etnográfico de Areosa“. Kolektyvo dalyviai buvo sujaudinti žiūrovų reakcijos į jų pasirodymą ir sužavėti koncertu bažnyčioje.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: