Mažėja kompensuojamųjų vaistų kainos (0)

 jokelibrary.net nuotr.

jokelibrary.net nuotr.

Liepos 3 d. įsigaliojo naujasis kompensuojamųjų vaistų kainynas, tad nuo šiol žmonės jiems reikiamus kompensuojamuosius vaistus galės įsigyti trečdaliu pigiau. Šiuo metu kainyne iš viso yra įrašyta 1991 vaistų prekiniais pavadinimais, iš kurių net 59 proc. vaistų bus galima įsigyti su nedidesne priemoka nei anksčiau. Pigiausiai nuo šiol kainuos tie vaistai, kurių grupėje yra 3 ar daugiau gamintojų – 678 vaistai atpigs trečdaliu.

 
„Šiandien įsigaliojantis naujasis kompensuojamųjų vaistų kainynas yra puikus valstybinio ir verslo sektorių bendradarbiavimo pavyzdys. Dėkoju vaistų gamintojų atstovams, aktyviai deklaravusiems mažesnes vaistų kainas ir padėjusiems juos padaryti labiau prieinamus žmonėms. Tikimės, kad žmonės jau greitai pajus šiuos pokyčius vaistų rinkoje. Taip pat noriu nuraminti ir patikinti, kad visos veikliosios medžiagos šiame kainyne liko, tad būtini vaistai pacientus tikrai pasieks. Taigi kviečiu žmones netikėti klaidinga informacija, kuri yra skleidžiama, ir drąsiai eiti į vaistinę, kai tik reikia“, – sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

 
Sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė tirtina, kad pagal naująją tvarką, vaistų grupės, kurias sudaro 3 ir daugiau gamintojų gaminami vaistai, deklaruotos kainos negalėjo būti didesnės nei 10 proc. mažiausių to paties bendrinio pavadinimo vaistų referencinėse šalyse deklaruotų kainų vidurkio.

 

Pasak jos, visi vaistų gamintojai, kurie sumažino kainas ir atitiko kainos Lietuvai reikalavimą, yra įrašyti į 2017 m. kompensuojamųjų vaistų kainyną. Tad visi populiariausi vaistai, kurių receptų yra išrašoma daugiausia, liko kainyne ir pacientai galės ir toliau juos vartoti, tik pacientų priemokos jau bus jiems mažesnės.

 
Iš viso sąraše yra 473 veikliosios medžiagos. Šis sąrašas nuolat papildomas įrašant naujas veikliąsias medžiagas, kurios turi aukštą terapinę vertę ir skirtos sunkiomis ligomis sergančių pacientų gydymui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: