Patvirtinta naujos sudėties Vyriausioji rinkimų komisija (0)

Laura Matjošaitytė | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Laura Matjošaitytė | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Seimas Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininke paskyrė dabartinio vadovo Zenono Vaigausko pavaduotoją Laurą Matjošaitytę, patvirtinta ir pati komisija, tiesa, be dviejų narių.

Protestuodami, kad į Rinkimų komisiją nuo partijos nepaskirtas jų siūlytas Druskininkų politikas Vilius Semeška, konservatoriai balsavime nedalyvavo.

V.Semeškos pavardė Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto (VVSK) sprendimu išbraukta iš nutarimo, komiteto nuomone ji neatitiko įstatymo reikalavimų.

Seimas nepatvirtino ir komiteto sukritikuoto Jono Udrio, kurį siūlė Teisininkų draugija.

Seimas slapta balsuoja dėl VRK pirmininko ir kandidatų, kuriuos deleguoja teisingumo ministras, prezidentas, Lietuvos teisininkų draugija.

Į naująją VRK prezidentė Dalia Grybauskaitė pasiūlė politologą Vincentą Vobolevičių ir žiniasklaidos atstovę Aistę Žilinskienę, teisingumo ministrė Milda Vainiutė – teisininkus Darijų Beinoravičių ir Svetlaną Misevičienę, Teisininkų draugija – teisininkus Svajonę Šaltauskienę ir J.Udrį.

Seimas į komisiją paskyrė šiuos daugiamandatėje apygardoje mandatų gavusių partijų kandidatų partijų atstovus: Jonę Valčiukienę nuo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Valdemarą Urbaną nuo Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos, Jūratę Lebedevienę nuo Socialdemokratų partijos, Maksimą Reznikovą nuo Liberalų sąjudžio ir Donatą Laurinavičių nuo „Tvarkos ir teisingumo“. Jei partijų pateikti kandidatai atitinka įstatymo reikalavimus, jų kandidatų Seimas atmesti negali.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: