Kaune tris dienas aidėjo lamzdžiai (nuotraukos) (0)

 „Atataria lamzdžiai-2017“ | KTKC nuotr.

„Atataria lamzdžiai-2017“ | KTKC nuotr.

Birželio 9-11 dienomis Kaune klegėjo visa Lietuva: aidėjo lamzdžiai, skambėjo kanklės, nuo ryto iki vakaro netilo mūsų ir kitų tautų dainos, muzika, šokiai. Kauno miesto seniūnijų parkuose ir salėse, senamiesčio gatvėse ir Kauno pilies lomoje tris dienas šurmuliavo XXXII tarptautinė folkloro šventė „Atataria lamzdžiai-2017“, skirtas Tautinių drabužių metams.

Akys raibo nuo raštų raibumo, širdys salo nuo tarmių gražumo, dainų skambumo ir žmonių gerumo. Šventėje šoko, grojo ir dainavo bei rodė savo krašto tautinių drabužių grožę 46 Lietuvos ir užsienio folkloro ansambliai, iš viso apie 800 dalyvių.

Kauniečiai ir miesto svečiai turėjo galimybę gėrėtis ne tik įvairių Lietuvos kraštų tautinės muzikos ir šokių pristatymais, bet ir grožėtis „gyva“ šventės dalyvių drabužių tautinių paroda. Skirtingų Lietuvos kraštų senųjų kaimo žmonių dėvėtas išeiginis drabužis dar nepraradęs savo iškilmingo santūrumo.

Turbūt ne kartą esame susimąstę, kad šiandieniniame pasaulyje būti, išlikti savimi nėra lengva. Visus gaivinantis šaltinis, dvasingumo pamatas yra visiems prieinamas folkloras. Tad stiprinkim savo šaknis, didžiuokimės būdami savo krašto vaikais, apsirėdydami tautiniu aprėdu pasitikime Lietuvos valstybės 100-metį. Vienykime bendruomenes, kopdami į piliakalnius, drauge sudainuodami 100 dainų, trepsėdami 100 šokių, padarydami 100 gerų darbų, kad Lietuva skambėtų visame pasaulyje.

Šventę surengė Kauno tautinės kultūros centras, parėmė Kauno miesto savivaldybė. 

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: