Lietuviška animacija grįžta į svarbiausią Europos animacijos šventę (0)

Ignas Meilunas_facebook.com

Animacinių filmų režisierius Ignas Meilūnas | facebook.com nuotr.

Birželio 12 d. Prancūzijoje prasideda tarptautinė animacinių filmų šventė Ansi, kuriame po kelių metų pertraukos bus parodyti du lietuviški filmai, o šventėje ir jos metu vykstančioje mugėje dalyvaus mūsų šalies animacijos atstovai.

Konkursinei trumpametražių filmų programai yra atrinktas režisieriaus Igno Meilūno filmas „Pono Nakties laisvadienis“. 2.35 min. trukmės filme yra pasakojama apie poną vardu Naktis, kuris nusprendžia išeiti pasivaikščioti dieną, tačiau lieka nemaloniai nustebintas šviesos ir ryškių spalvų prie kurios nėra pratęs. Viso šioje kategorijoje varžosi 87 filmai iš viso pasaulio. Tai antras kartas, kai lietuviškas filmas atsiranda šventės konkursinėje programoje. 2013 metais šioje sekcijoje buvo parodytas režisierės Redos Tomingas debiutinis filmas „Kaltė“. Filmo „Pono Nakties laisvadienis“ pristatymą finansuoja Lietuvos kino centras.

Šventės nekonkursinėje pilno metro filmų programoje bus parodytas režisierių Anos Magnusen (Anne Magnussen) ir Pavelo Debskio (Pawel Debski) animuotas dokumentinis filmas „Žmogus, kuris mokėjo 75 kalbas“. Bendras Lietuvos, Norvegijos ir Lenkijos filmas pasakoja apie genijų Jurgį Zauerveiną, kuris lankėsi Mažojoje Lietuvoje, mokėjo lietuviškai ir parašė antru mūsų himnu laikomą giesmę „Lietuviais esame mes gimę“. Poliglotas taip pat bendradarbiavo žymiojoje „Aušroje“ ir kituose laikraščiuose, kovodamas prieš tuometinę lietuvių germanizaciją ir tuo užsitraukė savo gimtosios, imperialistinės Vokietijos rūstybę. Filmą prodiusiuoja Lietuvos kompanija „Fralita Films“, kartu su prodiuseriais „Embla Film“ (Norvegija) ir „Fumi Studio“ (Lenkija). Filmo gamybą iš dalies parėmė Lietuvos kino centras.

Šventėje ir jos metu vykstančioje mugėje (MIFA) lankysis animacijos kūrėjai – Ignas Meilūnas, Birutė Sodeikaitė, prodiuserė Miglė Pelakauskė, animacijos šventės „Tindirindis“ direktorius ir animatorius Valentas Aškinis, Lietuvos animacijos asociacijos vadovė ir prodiuserė Agnė Adomėnė bei animacijos ir video žaidimų šventės rengėja Laura Almantaitė. Čia jie dalyvaus susitikimuose, ieškos potencialių partnerių naujiems ir jau vykdomiems projektams bei dalyvaus konferencijose, projektų pristatymuose.  

„Tarptautinis Ansi animacinių filmų šventė ir mugė yra didžiausias kasmetis animacijos industrijos renginys. Lietuviškos animacijos kūrėjams tai yra strategiškai svarbiausias industrijos renginys, kuriame turime galimybę pristatyti savo naujausius animacinius projektus, užmegzti tarptautinį bendradarbiavimą, pajusti pasaulines animacijos tendencijas. Lietuvos animacijos industrija yra gana nedidelė, tačiau pastaruosius 2 metus ji labai intensyviai augo kokybiškai ir kiekybiškai ir tai galime matyti iš šiųmečių nacionalinių kino apdovanojimų, kuriuose animacijos kategorijoje yra nominuoti net 5 trumpametražiai filmai. Tokios gausos animacijos kategorijoje dar nebuvo per visą apdovanojimų „Sidabrinės gervės“ istoriją,“ – teigia Agnė Adomėnė.

Ansi yra tarptautinė animacijos kino šventė, vykstanti nuo 1985 metų.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: